Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký hudební film. Architekt Latimer se stěhuje z New Orleansu do Chicaga se svou malou dcerkou Kit a její černošskou chůvou Ellou. Kit dospěje, ale nikdy nemůže zapomenout na rodné město a jeho podmanivou hudbu. Je dobrou klavíristkou a způsobí dokonce výtržnost na večírku, kde hraje pravou neworleánskou hudbu. Přítomní hosté jsou nadšeni, ale obyvatelé domu ji žalují. Při soudním projednávání je Kit osvobozena. Na večírku se seznámí s hudebníkem Johnnym, který se s ní po skončení první světové války ožení. Johnny hraje na trubku a těžko hledá se svou jazzovou skupinou uplatnění. Po špatné zkušenosti s účastí v koncertním orchestru, kde je Johnny nucen denně hrát mechanicky tutéž věc, najde se svými přáteli, se kterými vytvoří malý orchestr, uplatnění v malém baru. Nová hudba konečně získá obecenstvo. Lidé tančí, strženi rytmem, který odpovídá moderní době. (Filmový přehled)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

tento film miluji a moc závidím muzikantům co neznají noty ale zahrají co cítí já mám muziku rád ale nejsem genius škoda celý život miluji hudbu je fantastická , škoda že trvá jen chvilku tak se snažím si ji užít deda :-) ()

celuloid 

všechny recenze uživatele

Dívka z bohaté rodiny se seznámí s mladíkem, který hraje na trubku, zamiluje se do něho a sleduje jej věrně na jeho cestě hudebním životem. Toto je stručný děj filmu plného klasické jazzové hudby. V závěru filmu je defilé tehdejších hvězd jazzu - Charlie Barnet, Benny Goodman, Harry James, Jack Jenny, Gene Krupa, Alvino Rey, Joe Venuti. ()

Reklama

Galerie (14)

Reklama

Reklama