Reklama

Reklama

Krásní lidé

  • Velká Británie Beautiful People
Trailer

Obsahy(1)

Londýn, 13. října 1993. Den, kdy se měla Anglie utkat s Holandskem v kritickém zápase kvalifikace na Světový pohár. Na druhém konci Evropy zuří Bosenská válka, Sebrenica je v obležení a OSN připravuje leteckou humanitární pomoc. Srb s Chorvatem se setkají v autobuse v Londýně. Navzájem se poznávají – pocházejí z jedné vesnice v Bosně. Namísto pozdravu se jeden druhého pokusí rozemlít na kaši. A následně se plni šílenství honí v ulicích londýnského centra. Výjimečný debut Jasmina Dizdara coby režiséra mimořádného celovečerní filmu sleduje vzájemně propojené a pohnuté životy čtyř britských rodin, jejichž setkání s válečnými uprchlíky z bývalé Jugoslávie jim pomůže otevřít oči a spatřit krásu jejich vlastních životů. Film spojuje nespokojené, neklidné a výstřední postavy v panoramatickém portrétu nejožehavějších míst Londýna, kde se mísí různé společenské třídy i kultury. Výsledkem je černá komedie, která skrývá hluboké pochopení: když se život jen maličko změní ve váš prospěch, může to být krásné. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Aky 

všechny recenze uživatele

Nepěkný, těžko stravitelný, chvílemi až protivný film, jehož hlavním obsahem jsou stížnosti, jak to mají v Británii těžké s imigranty a jak to ti Angličané ani mezi sebou nevedou nijak povzbudivě. Navíc autoři zvolili zmatenou a matoucí formu, která vyprávění roztříštila do těžko sledovatelných segmentů, jež sdělení spíše komplikuje než mu napomáhá. ()

StDavid 

všechny recenze uživatele

Britský pohled na imigranty z bývalé Jugoslávie na pomezí komedie a dramatu. Než začali Jarchovský a Hřebejk psát Horem pádem, tak se pravděpodobně dívali na tenhle film. Pro mě někde mezi 3 a 4 *. ()

kolodej1 

všechny recenze uživatele

byl jsem zvědavý, jestli to bude takový ten typický balkánský film a podle úvodu jsem měl obavy, že to tak bohužel bude. Naštěstí se z toho vyklubal spíše britský pohled, alespoň v těch úsměvných scénách, jen tu občas probleskoval ten balkánský temperament, ale to mi nějak nevadilo. Ocenil jsem způsob nechtěného přesunu do Bosny a i to, že zkraje relativně ne úplně přehledné dějové linie nakoec vyústi v uspokojivě složenou mozaiku. A nevadí ani happyendový závěr. 70% ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama