Po zavírací době

• slovenský

Po úradných hodinách

Komedie / Drama / Thriller

USA, 1985, 96 min

Realisticko-surrealistická a ťažko uchopiteľná magorina zobrazujúca peklo a vykúpenie jednej noci. Mix všetkých možných aj nemožných postáv a ingrediencií, spod ktorých niekedy vytŕča prílišná umelosť a silenosť, no Scorsese má dostatok talentu a schopností aby to ukočíroval. Úchylné, ujeté, vtipné aj mrazivé s perfektnou tajomnou atmosférou. Výborná pomätenosť s nádherne triviálnou pointou (aj z monotónnej a stereotypnej práce sa dá tešiť!:)))...Btw- tá krátka dynamická kamerová jazda na konci filmu pri titukoch je skvelou čerešničkou na torte.(20.9.2008)

Víte co je skvělý pocit? Když máte chuť na nějaký kvalitní film, ale myslíte si, že jste už snad všechno co za něco stojí už viděli... pomalu tedy házíte filmovou flintu do pole, když v tom narazíte na takřka perfektní film. Za atmosféru, za herce a skvělý scénář si to plný počet bez debat zaslouží. Škoda, že jde o tak málo známý film, Scorsese je jednička.(19.10.2009)

.. „ Dnes snad musí být úplněk“ zoufá si Paul, který se marně pokouší uniknout, v deštivé noci, z podivné čtvrti, s 97 centy v kapse a s klíči od cizího bytu (důvěra za důvěru). Ale každý další pokus vše víc a víc komplikuje. Hororová atmosféra (připomíná to útěkové sny, kdy se člověk taky ne a ne pohnout z místa) ve výborně natočené černočerné komedii. Takže pozor na náhodná setkání, umělkyně a těžítka. „Umění je pěkně hnusný.“(22.11.2005)

Kdyby šel domů pěšky, udělal by líp. Hodně se mi líbila hudba, ale vývoj událostí byl čím dál více přehannej. Každej ho pozval k sobě domů a všichni byli magoři. Hlavní herec hrál dobře a konec byl uspokojivý i když, kdyby to skončilo tak o dvě minuty dříve bylo by to pomalu, jak z povídky Roalda Dahla. 70%(20.10.2014)

Nevím čím to bylo, snad tím, že jsem film sledoval hluboko po půlnoci, anebo skutečnost, že atmosféra filmu byla jako vystřižená z Kafkových knih, či pocit, že se tady herci, scénarista, režisér (pěkné cameo) i kameraman pořádně vyřádili. Tak jako tak, After hours už pro mě nebudou Scorseseho nenápadný film z poloviny 80.let, ale pořádně vymazlená záležitost.(9.8.2013)

• - Dialóg medzi Paulom a vyhadzovačom klubu Berlin je prevažne prispôsobený Kafkovmu podobenstvu Pred zákonom z románu Proces. (Georgei)

• - Paul Hackett (Griffin Dunne) nosí hodinky značky Hamilton Khaki. (dyfur)

• - Film mal pôvodne režírovať Tim Burton. Scorsese, ktorý bol prístupný kvôli oneskoreniu prác na Poslednom pokušení Krista, však vyjadril o projekt veľký záujem, na čo Burton ustúpil. (Georgei)