The Corner představuje svět Fayette Street pomocí skutečných jmen a skutečných událostí. Seriál vypráví skutečný příběh mužů, žen a dětí žijících uprostřed drogových trhů v západním Baltimoru. Zaznamenává rok v životech 15letého DeAndre McCullougha (Sean Nelson), jeho matky Fran Boyd (Khandi Alexander) a jeho otce Garyho McCullougha (T.K. Carter), stejně jako dalších závislých a podřadných drogových dealerů uvězněných ve špatné finanční situaci, heroinu a kokainu. (Ondra06)

H34D

Působivá sonda do nejnižší sociální vrstvy drogových trosek a života na ulici. S dokumentaristickými základy působí seriál velmi věrohodně, až syrově, nic si nepřibarvuje a to ani v rámci televizního zefektivnění (z čehož vyplývají možná slabší, resp. nudnější místečka, ale takhle to prostě chodí). Není divu, že takto vyobrazený život na ulici posloužil i jako kvalitní základ pro pozdější a preciznější mistrovské dílo The Wire. To se však na rozdíl od The Corner více specializuje na chod "ulic" z hlediska společenského systému a procesů v něm, The Corner je taková osobní i osobitá záležitost několika postav... Za asi nejpodstatnější sdělení seriálu považuju jasné poukázání na to, že projít detoxem je snadné v porovnání s následným znovuzačleněním se do společnosti a běžného života. člověk musí najednou odolávat veškerému okolí, vymanit se z dosavadního života a všeho, na co byl zvyklý. Navíc v případě dealování i zapomenout na to, jak mu rukama procházely stovky dolarů denně a přijmout ponižující práci za 6$ na hodinu a neustále se snižovat před povýšenými pohledy okolí... 8/10 ()

kareen

The Wire jsem neviděla, zato Treme od těch samých tvůrců ano, takže jsem měla celkem představu do čeho jdu, alespoň co se stylu týče. Což znamená, že je to přesně tak civilní, syrové, téměř polodokumentárně natočené, jak jsem očekávala, což ještě umocňuje fakt, že se jedná o pravdivou story s autentickými jmény, jejichž praví nositelé (alespoň někteří) se dokonce staví na krátký pokec na konci minisérie. The Corner mě od začátku vtáhl do všedního života jedné chudé černošské čtvrti v Baltimoru, jejíž drtivá většina obyvatelstva se budí každé ráno s jedinou utkvělou myšlenkou, kde seženou peníze na dnešní dávku, zatímco jejich dospívající potomci postávají na rohu, prodávají drogy a snaží se pro ně najít tu nejlepší skrýš, pro případ časté policejní razie. Zmařených lidských životů je tu nepočítaně, ale nikdo se nad tím nijak zvlášť nepozastavuje ani nic nehrotí, protože tak to prostě chodí a lepší to nebude. Tohle není o žádném gangu nebo podsvětí, tady se jedná o obyčejné lidi, kteří se vinou prostředí nebo i vlastních špatných rozhodnutí, dostali do velké mizérie, ze které je téměř nemožné se vyhrabat, přestože se o to někteří z nich snaží. Jako třeba Fran, její bývalý manžel Gary a jejich šestnáctiletý syn DeAndre, k jejichž silnému rodinnému příběhu jsem si postupně našla cestu, stejně jako k nim samotným. Nejvíc jsem asi soucítila s nezištným dobrákem Garym a moc jsem mu přála, aby se z toho všeho dostal a odjel někam hodně daleko. Jenže jak sám podotkl, v každém městě je nějaký ten roh...bohužel. ()

Kaluž

Nějakou dobu před tím než David Simon napsal jeden z nejlepších televizních seriálů všech dob, zužitkoval své novinářské zkušenosti z baltimorských ulic v tomto hraném "dokumentu" o závislosti na tvrdých drogách a hořkých důsledcích jejich dlouhodobého užívání. A i přes místy strojené vystupovaní některých účinkujících je to zručně natočený a velice nepříjemný pohled do tváře lidských slabostí. ()

Gothar

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 % ()

Arkanoid

1.epizóda: Spoilery. Charles S. Dutton, zapamäteľný Afroameričan uvádza prvú epizódu seriálu, ktorý natočil, tvrdením, že on vyrastal tiež na rohu a chodil tam každý, čo chcel vedieť nejaké novinky, o tom, kde sa dajú zohanť drogy, kto bol zabitý včera a prečo. 30 rokov dozadu mal Maryland 5 penal institution a v dobe točenia seriálu ich je 28 a ďalšie sú na pláne. V Baltimore je viac ako 100 open drug markets. Epizóda začína citátom, ako neskorší The Wire, čo z tohto seriálu  formálne vyšiel. Začíname s Garym, černochom, 34. Len 4 roky si pichá heroín, pričom má 2 full time jobs a home development company. Charles S. Dutton ho spovedá, pričom okolo Garyho frčí dynamická kamera. Neskôr si pri nostalgickej nálade spomína na svoje susedstvo, ako tam malý slušne každého zdravil a počasie bolo krásne a bezstarostné, na rozdiel od dnešného pochmúrneho ako jeho nálada. Po Garyho rozprávaní Duttonovi a zoznamujeme s Ronnie, šialenou černoškou, nie je síce ešte šialená mentálne, ale svojim nepredvídateľným správaním a klamstvami si berie nad chlapmi výhodu. Výhodu, ako dostať z chlapa viac drog, ako zaplatila a ako oklamať Garyho a nechať si pre seba celú dávku v opustenom byte, za ktorý nikto neplatí nájom a je tam bordel zo starých novín a fliaš, akoby tam žili bezdomovci. Napriek svojej závislosti chce Gary pre svojho syna DeAndreho niečo lepšie, ako žije on sám, nevie byť však zodpovendou autoritou, čo by mu to ukázala. Aby mal Gary na drogy, kradne s kamarátom časti potrubí z vyvýšených bytových domov alebo elektroniku a cennosti z nezamknutých bytov. Drogy sú skoro v celom jeho živote. Svoju lásku Fran balil na ušúľané blunty zadarmo, za očakávanie. Býva s rodičmi. Jeho starý otec je stále na cestách. Keď mama od neho potrebuje za jej peniaze doniesť nákup, uvažuje, či kúpi všetko, alebo si niečo nechá na drogy. DeAndre predáva kokaín, jeho starší kamarát, čo ho do toho zaúčal, mu vraví, že to robí príliš rizikovo a dáva mu chlapskú radu, aby vyskúšal svoju frajerku zlatokopku, či mu vie urobiť sendvič, a ak sa posnaží a spraví ho dobre a nad očkávanie, je to tá pravá. Policajti, čo prehľadávajú dílerov na rohu, sú prísni, ale čestní. The Shield tu nečakajte.Gary sa zapletie do vykrádania obchodu so známym a je zatknutý, navyše Ronnie na neho podala žalobu, falošné obvinenie. Dostáva sa o pár dní von, stretáva sa s DeAndrem, ktorý vraví, že skončil s predajom. Gary jemu a jeho kamošovi pripevní basketbalový kôš vonku na múr a dokonca mu ukáže svoje skills. Jediný pozitívny rodinný moment zo súčasného Garyho života prerušuje Ronnie, ktorá od Garyho chce aspoň polovicu toho, čo má u seba a oznamuje mu, že dnes majú do ghetta prísť nové dávky. V priebehu eppizódy poteší Reg E. Cathey, známy ako Martin Querns z Oz, tu v úlohe závislého dílera Scalia. Epizóda končí epilógom s Curtom, hraným výborným hercom Clarkeom Petersom, viac známym z The Wire z postavy bystrého detektíva. Tu hrá stredne závislého dílera a hrá ho príliš inteligentne. Režisér sa ho pýta, ako dlho už díluje, čo hovorí na Garyho a prečo ľudia berú drogy. Curt odpovedá, no po zdanlivo rovnakých otázkach odchádza od režiséra preč. Z celej epizódy cítiť nešťastie, premárnené šance ľudí, čo mohli zmeniť svoj život dobrou vysokou a poctivou prácou. Seriál vyzerá autenticky a niekedy je príjemné vypočuť si každodenné starosti fiktívnych postáv a porovnať ich so svojimi vlastnými, aby ste zistili, ako sa máte dobre. Bez postáv s jasným cieľom a vedením, ktoré sa približujú ku konkrétnemu cieľu, sa ale nemám s kým stotožniť. 80%. 2. epizóda sa ide sústrediť viac na DeAndreho, ako na Garyho, na rozdiel od minulej epizódy. Režisér ho spovedá v rámci prológu. Nemá problém odpovedať na otázku, prečo predáva drogy, keď vie, čo heroín spravil s jeho otcom, urazí sa ale na otázku, či jeho matka berie drogy. DeAndre si vyberá medzi dvoma životmi: predajom drog so zatknutiami a vyhodením z domu a bývaniu s mamou, zanechaním predaja drog, chodením do školy, recitovaním, venovaním sa basketbalu. Lásku ku peniazom v ňom v dobrých časoch vytvoril Gary, ktorý mu ako päťročnému dal dolár. Gary v tejto epizóde vystupuje minimálne, Ronnie len v jednej scéne, tiež je tu málo starších dílerov. Máme tu viac Fran a pekný dialóg s Garym o zlepšenie ich situácie, je však vedený po jej fúkaní a jeho pichaní drog. Fran chce ísť na rehabilitíciu, kvôli čakaniu na termín sa toho však vzdá. Počas epizódy mu Gary kradne drogy, Fran zasa drogy, až mu ona narobí problémy s bossom Bugsym. Epizóda vyznieva pozitívnejšie, ako tá s Garym. Do poslednej chvíle nie je jasné, či sa DeAndre polepšil alebo nie. Každopádne boj so svojou situáciou treba tomuto charakteru uznať. V epilógu máme Sally Thompson, vedúcu rec centra pre deti a mládež, ktorá napriek smrti dcéry vidí svet viac pozitívne. Príbehovo výborné.  100% 3.epizóda sa sústredí na Fran. V prológu s režisérom máme niečo z jej príbehu, ako začala šňupať. Ona si musí tiež vybrať medzi shopliftingom, predajom kradutého oblečenia a zodpovedným životom, aby ukázala synovi cestu. Vidíme bitku na ulici pre pár desiatok dolárov hodnotných drog. DeAndre je zatknutý a pri tejto príležitosti sa spájajú Fran s Reekou, vidíme aj pozitívny charakter Franinho brata Scoogieho, čo sa dostal zo závislosti a Franinu snahu začať program na vyliečenie závislosti. Biely policajt je na DeAndreho nakoniec v rámci možností priateľský, nestrihá mu vlasy. DeAndre dostáva domáce väzenie u tety, lebo teta má telefón. Reeka ale zatiaľ nezabúda twerkovať na párty jeho známym. Je ale rada, že sa o tom dozvie a je žiarlivý. Gary sa delí o svoju jedinú cigaretu s Fran a ona mu vraví, že nie je stavaný na tento spôsob života a mal by sa presťahovať. Výraznejšie problémy nastávajú, keď sa všetci v spoločnom dome dozvedia, že Boochie nezaplatila nájom za 3 mesiace. Odovzdanosť scény návratu Fran z liečebne po chybe, kedy musí čakať ešte týždeň na prijatie, je silná. Nikto ju nesúdi, nikto od nej nechce vysvetlenie myslia si, že to vzdala. V epilógu režisér spovedá policajta Browna a pýta sa ho aj na to, či vyhrajú drogovú vojnu, na čo on odpovedá: No comment. 100% 4. epizóda. „There‘s corner everywhere.“ V prológu režisér spovedá Garyho a jeho zbierku kníh. Gary vraví, že sa snaží vzdelávať a že kresťanstvo, islam aj judaizmus sú rozdielne cesty ku rovnakému bohu. Režisér ho spovedá ohľadom vysokej školy a investovania kapitálu. Gary bol na škole rok a vrátil sa, keď Fran otehotnela. Mal 150000 dolárov. Režisér ho nabáda ku detoxu, Gary ale vraví, že by to bolo veľmi rough. Nájde si prácu – v kuchyni s krabmi, tam sa mu podarí vypýtať si dennú mzdu, aby naraz nemal veľa peňazí. Sally ponúkne DeAndremu, že sa za neho prihovorí ohľadom práce. Dope house je vtipný a nechutný. Gary má klasické problémy. Ronnie od neho pýta peniaze a on, nerád, dáva. On a Ronnie idú k súdu za udanie od Ronnie. Musia sa súdiť, inak bude ronnie obžalovaná z false report. Bryan bol postrelený, akciu však nevidíme. Policajti si fotia vyvinuté Curtovo predlaktie. Sally sa snaží vytianuť Bluea z marazmu tým, že pôjde učiť deti v škôlke maľovať. DeAndre si začne so Chanel a Reeka mu spraví scénu. Neskôr sa dozvie, že je tehotná ao na si od neho vypýta 200 dolárov na potrat, on od mamy 400 a Fran od Scoogieho 600. Fran zvládla detox výborne a jej dejová línia je zaujímavá len v spomienkach Garyho. Ten si pri pozorovaní krabov, ako jeden vťahuje späť toho, čo sa chce oslobodiť, spomenie na svoj život, ako rozdával peniaze a každý si požičal, nevrátil a vtiahli ho do sveta drog. Síce si pichne, ale ide dať peniaze aj mame,  kúpi si v obchode normálne veci na jedenie, prechádza sa, hádže žabku a ide si pozrieť do kina Schindler’s list. Gary sa zbavuje závislosti na vzťahu s Ronnie, nie však na závislosti na drogách. Nechápe ale, že známy chcú vyskúšať presne tú kombináciu, z akej jeden z nich odpadol. Fran sa po definitívnom prepustení z liečebne sťahuje ku Scoogiemu. Boochie a Steviemu sa to nezdá a radšej by boli, kedy na detox neodišla. Trainspotting v sebe má veľký kus pravdy, a to ten, že si musíte vybrať život a tiež priateľov veľmi zodpovedne. Opäť výborná príbehová epizóda. V epilógu je spovedaný Garyho otec, ktorý je nespokojný s vývojom štvrte k horšiemu. „Man, we’re sitting here, day after day, making ourselves a little bit less human.“ 100% 5. epizóda. Režisér v prológu spovedá DeAndreho pred partiou v rec house. Zápasia s basketbalovým tímom, ale všetkých desať hier prehrali. Dali si prezývku podľa gangu z filmu. Nemajú poriadneho trénera a House ich netrénuje. Ten dáva Curtovi Breadovu fotku v uniforme a hovorí mu, aký bol jeho pohreb, na ktorý Curt zabudol ísť. Gary prichádza o prácu, lebo je po sezóne krabov. Fran dostala dom na prenájom. DeAndre musí na zápase platiť pokutu za nadávky, on to ale nespraví. Fran nedopadne interview najlepšie, keďže sa hlási do obchodu, kde kradla. Chlapci zbijú černocha, lebo Boo si myslí, že to je ten, čo ho okradol a potom vraví, že vyzerá ako jeden z nich. Tyreeka nechce hovoriť s DeAndrem, napraví to však Fran. Marvin hraný Lanceom Reddickom, známym z The Wire aj Oz, zvádza Fran na stretnutí detoxákov. Jeho sťahovanie ku Fran je ale tŕňom v oku DeAndreho. Ten s ním prichádza do konfliktu a Lance Reddick si verbálne vydobíja rešpekt. Jediný, komu sa vôbec nedarí, je Gary, ktorý márne zháňa prácu. Vynájde sa ale a vymyslí navrhovať majiteľom hrdzavých áut odvoz na šrotovisko, inkasovať od majiteľa, čo si uplatní poistku za kradnuté, a inkasovať aj od šrotoviska. DeAndreovej partii povedia okolo jazdiaci DC boys, že to je ich corner. Nachystajú sa a v noci niekto vystrelí. Všetkých piatich to vyplaší, začnú utekať a strieľať, nikto sa ale nezraní. Reeka rodí a režisér sa jej pýta, či je pripravená byť matkou. Najotrasnejšou scénou sa stáva Curt na nemocničnom lôžku po strate vedomia s prognózou niekoľkých mesiacov kvôli oslabenej pečeni a kamaráti, čo mu tam prídu pichnúť dávku. V epizóde sa naučíte, že nestačí mať nápad, zarába ten, čo má buď patent alebo vie nápad previesť do reality. Príbehovo opäť výborné. 100% () (méně) (více)

Maura

Zatial co The Wire priniesol viacvrstvovy pohlad na drogy a institucionalnu korupciu, The Corner si vystaci s komornou dramou priamo z ulice. K tomu pridal zaver, ktory priklincuje k stolicke. Funguje to. ()

Coffei

Ještě jsem sice nedokoukal, ale tenhle seriál ve mě vyvolává velice zvláštní pocit, který se těžko popisuje. Když zpětně hodnotím, tak se mi možná líbí i víc než právě The Wire, tahle prespektiva totiž Wire dost chyběla. RIP DeAndre ()

mirushbiatch

Predchodca jedneho z mojich najoblubenejsich serialov The Wire so skvelymi hercami,ktory som zhltol ako ryba navyjak.Zaver poslednej casti bol presne taky,aky si fanusik filmu ako takeho moze priat -silny.Skvela Khandi Alexander,ktora ma predtym silno zaujala v Treme,ako aj ostatni herci,realisticke,drsne,true story ako ma byt.Opat tlieskam David Simon... ()

JimmyMcNulty

"Není těžší práce, než bejt drogově závislý." Corner se samozřejmě nevyhne srovnání s dokonalejším Wire. Na rozdíl od Wire se zabývá problematikou drog pouze z pohledu drogově závislých. A vůbec to není na škodu. Tím, že je to jenom o feťácích, tak působí depresivněji než Wire. Především závěr je velmi silný. Tvůrci se chytře rozhodli kvůli poměrně malému prostoru šesti epizod rozvinout do hloubky pouze pár postav a to se jim bezezbytku povedlo. Postavy jako DeAndre, Fran, Curt, Blue a hlavně Gary by se neztratily ani ve světě Wire. Dokonce je vidět, že některé postavy sloužily více či méně jako předloha pro pozdější postavy ve Wire. Vůbec všichni herci odvedli bezvadnou práci. Jako neobjektivní fanoušek Wire musím hodnotit 5 hvězdičkami (objektivně spíše 4). Vždyť tento seriál mi po letech umožnil vrátit se na Feyette Street, nasát tu atmosféru plnou stříkaček, fetu a špíny. V neposlední řadě musí každý fanoušek Wire vrnět blahem při pohledu na všechny staré tváře z Wire. Díky! A díky HBO, které se nebojí takovéto minisérie točit. ()

CassidyXXX

Tenhle mini seriál je syrovej a opravdovej náhled do nejšpinavějšího černošskýho ghetta, hlavně do komunity heroinovejch smažek. Ta atmosféra naprostýho feťáckýho zmaru a hnusu na člověka z obrazovky opravdu dolejhá. Ale je to při tom zábavný sledovat, žádný ubulený depresivní psychodrama. Tohle by mohli pouštět na školách jako prevenci. ()