Krtek Money Life

Dokumentární / Hudební / Krátkometrážní
Česko, 2020, 21 min

Dokument zachycuje společné turné labelu Milion+ napříč republikou – KML TOUR 2019. Přejezdy, čekání, vyprodané venues, napětí i vnitřní život rapového labelu. V dokumentu vystupují Yzomandias, Nik Tendo, Karlo, Hasan, Robin Zoot, Jickson, Decky, Koky, Konex, Kamil Hoffmann, JS, Tkeej a Andreas Gold. (S.t.e.v.e)

Arkanoid

Tour najväčšieho a najprogresívnejšieho labelu na československej scéne priniesla so sebou aj dokument odhaľujúci čo to z pocitov a nastavenia jeho jednotlivých členov a ukazuje zopár pravidiel, ako sa dá zvládnuť partia rozdielnych veľkých individualít, ako sa predať a že najdôležitejšia je disciplína a treba o ňu dbať. Zachytená atmosféra tour je úžasná a snáď bude raz aj dlhší film, ukazujúci viac z práce Milionu +. ()

char_t

Chlapci vám rádi vysvětlí, že rap zní líp, když si necháš vyměnit zuby za zlato, a že nejlepší posluchači jsou ti, co se vzájemně mlátí lokty do hlav. Lecos to vysvětluje. Samotný počin pak s jeho subjekty spojuje i absence jakéhokoli smyslu či konceptu. Ale jako náhled do téhle subkultury tahle náhodná směska záběrů poslouží. Smysl pak dává jen záběr, kdy rapper číslo jedna seřve své kolegy do kuličky, protože je evidentně jediný, kdo zrovna není pod vlivem, a zároveň tuší, jak se správně drží mikrofon. Takže jedna hvězda pro něj, že to s tímhle výkvětem inteligence vydržel. ()

Olík

Ne drazí rodiče, vaše děti zavřeni v pokojíčku neposlouchají Richarda Krajča ani žížalu Julii. Tohle je realita, tohle je energie, tohle je jiný pohled na svět a hodnoty. Dokument zachycující společné turné labelu Milion+ napříč republikou. Sebranka zmrdů, kteří vám do očí řeknou, že zlato dělá dobrého člověka, ale také dokáží postavit z kostek věž až do nebe. Já jsem sice vyrůstal v jiné době a na jiné muzice, ale tohle seskupení individualit by si dle mého názoru zasloužilo větší prostor než dvacet minut, hlubší seznámení s jednotlivými členy a celkově prostě víc….ale třeba všechno jednou přijde, protože tohle je dost možná pořád ještě jenom začátek. ()

FearMan

Myslím, že mohli klidně natočit jen pár vlogů a ty by nakonec daly třeba u víc, než 21 minut. Každopádně jsem čekal, že se dozvim něco zajímavýho, ale viděl jsem jen Jakuba se vstekat a Nik Tenda jak mluví o tom, že když máš zlato, tak to z tebe dělá lepšího člověka a když máš zlato v hubě, tak tvoje slova zní jinak. Aha, tak proto kolikrát rappujou takový hovna a lidi jsou schopní se u toho mlátit loktama do hlavy. No nevim no, jako sem tam na to na youtube narazim, ale nevím, jestli je tohle něco, o čem je třeba natáčet dokumenty. ()

bart_

Naše familiárně všeznámý muzikantský seskupení Milion+ bezprecedentně definuje morálku současný generace našich tuzemských luhů a hájů - za veškerou uplynulou dobu svý mrzký existence si získalo takový enormní množství stoupenců i zarytých odpůrců (mezi něž se mohu se svým kamenným srdíčkem na tom pravém místě hrdě řadit, jelikož virtuozity těchto empatických chlapců nejsou mým osobním šálkem čajíčku, kór žánr rap jako celek krom pár sporadických výjimek, ačkoliv přívrženců z řad mých vrstevníků a přátel jich je víc než požehnaně) ze sféry mladistvých delikventů a frikulínů, že z toho jde palice kolem - ale tohle restriktivně omezený dokumentární okénko (který mimochodem ignorantsky postrádá primární žánrové rysy včetně pevně stanoveného konceptu) nelíčí pofidérní vznik tohoto rádoby pošetilýho fenoménu, páč na pomezí 20 minut pouze okrajově ukazuje největší turné a rovněž křest nejnovější desky jedný kulturně povědomý bandy zdegenerovanejch vymaštěnejch vořežprutů bez tendencí hudební kreativity, jejichž symbolický krédo zní "zlato v držce dělá člověka".... Velice promarněný potenciál - takže příště rovnou celovečerně, kluci. Ďýkęzz zâ pøchöpēñÿ. ()