Démoni napadnou polis nedaleko místa, kde žije vyvrženec Heron. Ten se spojí s moudrým starcem Eliasem a divokou amazonkou Alexií. (Netflix)

Arkanoid

„Only barbarians drink unmixed wine.“ Epické príbehy sa môžu začať, tak ako tomu bolo v dávnych vekoch, nech je tomu tak ja teraz. 26-38 minút je netradičný formát, ale príbehy si to zaslúžia. Démoni utekajú nocou a ľudia im nie vždy stíhajú, čím sa hneď od začiatku nastoľuje brutalita v napínavej akcii. Animácia je výborná, retro 90. rokov hreje pri srdci. Kvôli titulu úspešnej akčnej ženskej hrdinky zisťujeme, že sme v Aténach. Súboj telo na telo, hádzanie kopijami aj šermiarsky súboj vytvárajú napätie aj heroickú atmosféru. Zrodenie giants je kult. Hlavný hrdina, Heron, je neprístupný oraganizovenej pomoci, radšej volí pomáhať len, keď je nablízku a žiť v chudobe. Intrigánsky Zeus, ktorého príkaz podporuje hrom a ľahko nahnevateľný boh vojny Áres tiež vylepšujú dojem prvej epizódy. Kostolný chorál pri odmlke na odpoveď na kľúčovú otázku nabudí na ďalšie epizódy. Epika v animovanom seriáli je to, čo tu chýbalo už roky. A ak nie, grécka mytloógia určite. Že to je od scenáristov Immortals, vysvetľuje veľa. „I would have helped. But there were only ten of them.“ ()