9 / 10 Scorseseho chirurgicky presná pitva amerického sna za pomoci hereckého ansámblu najvyššej akosti, opantávajúcich, dlhých záberov a raketového strihu je pútavá do začiatku do konca a to aj napriek svojej trochu rozvláčnej stopáži. Nepopieram, určitý pocit déjà vu je namieste, čo však ako výčitka neobstojí ani zďaleka. A tak na chvíľu zabudnite na to, že Pán Režisér už podobných filmov natočil za tucet, vyberte si z účtu tučnú hotovosť a vstúpte do Kasína - verte mi, na tento pobyt len tak ľahko nezabudnete. Teda za predpokladu, že nie ste na Čiernej listine spolu s Al Caponem.(18.2.2006)

Takový milý a hezký mafiánský film ze života:-ú) No nekecám, viděl jsem dost filmů za mého života, kde třeba teče krev, ale podobné scény které jsem viděl zde jsem ještě v žádném jiném filmu předtím neviděl. No tady se namítne otázka, že jsem toho za svůj život asi moc hodně ještě neviděl..? Ale už jen ta scéna ubodání propiskou nebo neuvěřitelně živé brutální umlácení, fakt jako docela síla. Jeden z nejlepších monumentálních mafiánských filmů vech dob, s dobrými hereckými příležitostmi pro De Nira, Stoneovou a Pesciho. Snímek který ve svém žánru určitě nezklame. Tady Scorsese skutečně zabodoval a jako předloha mu mohl posloužit třeba "Kmotr", nebo některé 70s italské gangster/mafia filmy. "TOP 5" gangster movies of all time.(28.10.2011)

Film, v němž se spojuje až dokumentární přístup k zmapování chodu tak organické a živé instituce, jakou je obrovské casino v Las Vegas, s bohatě vrstveným a strukturovaným dějem, při čemž musíme zatraceně dobře žhavit mozkové závity, abychom drželi krok a neztratili se v záplavě mafiánských bosů, obyčejných vrahounů a zlodějíčků, falešných hráčů, zkorumpovaných poldů a především moři obyčejných otců rodin, kterých spolyká Las Vegas i okolní, do nekonečna se táhnoucí poušť, každoročně na desetitisíce. Scorsese si vybral opravdu rázovité a přitom charakteristické postavy, které nechal střetávat mezi sebou a uvnitř nich samých. Na scénu uvedl v mafiánských filmech ne tak typickou postavu protřelého, úplně neitalského, spíše zdrženlivého, židovského podvodníka, který dokáže umně proplouvat mořem požadavků, závazků a nebezpečí, dozírat na bezchybný chod casina a spolehlivě tak plnit i vlastní kapsu. Tato postava, jediná kladná - dá-li se to tak říci - byla svěřena Robertu De Nirovi, který se s ní vypořádal dokonale a stal se vlastně celkovým průvodcem filmem a osobou, kolem které se točí úplně všechno. Jeho životní postoj je natolik vychytralý, opatrný, že by takto dokázal fungovat možná až do smrti, ale ani jemu se nepoštěstí, aby ho nepotkala ta nejstrašnější možná katastrofa, a to aby se zamiloval do bezcharakterní, protřelé podvodnice, díky níž se jeho doposud spokojená existence začne stejně jako casino hroutit. Skutečně přesvědčivá mrcha Sharon Stoneové, musí být všem odporná od začátku do konce, nejdřív svou falešností a nakonec pak neuvěřitelnou nepředvídatelností a nespolehlivostí. Postava, která je však čitelná velice dobře,a od které se můžeme nadít akoráť tak nechutné nakládačky, byla po předchozích krvavých zkušenostech z Mafiánů pochopitelně a zcela správně svěřena mistrovi živelné zuřivosti Pescimu, jenž dotvrzuje platnost nemilosrdného pravidla, že kdo mečem zachází, jím i schází.(23.12.2004)

Fakt mě ten film moc bavil: svým stylem vyprávění, zajímavými osobnostmi i příběhem. Přestože je tak dlouhý, ani jednou jsem nezačala mít pocit, že se nudím. A hned od začátku jsem fandila De Nirovi a nikomu jinému; jak to s ním dopadne, mi nebylo lhostejné... prožívala jsem to s ním jako kamarádka :-)(30.1.2009)

Nepochybuji o tom, že až se na tento snímek podívám (?) vícekrát, a nebude mi - doufám - vadit jeho délka, jako postupem času např. Civalovi, potom hodnocení o hvězdičku stoupne. Skvělé herecké výkony (Sharon Stone hodně překvapila, její uřvaná zfetovaná ježibaba neměla ke konci chybu) a Scorseseho umění samotné zde totiž zabraňují tomu, jít pod 80%. Ale ta stopáž... nenudil jsem se tak hlavně díky skvělému uřvanému přisprostlému Pescimu, a vypilovanému režijními artu, ale jinak bych Casino po prvním shlédnutí o nějakých 20-25 minut klidně střihnul. Jak ale říkám: mimo to jsou bezchybné kvality tohoto snímku přímo hmatatelné, a myslím, že se za několik let jistě po právu zařadí mezi kultovní filmy, stejně jako mnoho dalších skvělých Scorseseových perel s Robertem De Nirem. P.S. Už si brousím zuby na Taxikáře blu-ray, a nemůžu se dočkat!(7.7.2009)

• - V čase 1:42 při rozhovoru dvou šéfů o Aceovi (Robert De Niro) má při prvním záběru šéf sedící v autě vedle sebe krabičku cigaret, ale když je na něj druhý záběr, tak ji tam nemá. Při dalším záběru tam opět je. (hendrich6)

• - Sean Young odmítla roli Ginger (Sharon Stone) kvůli těhotenství. (don corleone)

• - Režisér Pána prstenů Peter Jackson v rozhovoru pro magazín Hospodářských novin uvedl, že poté, co dotočil poslední díl Pána prstenů (2003) neměl chuť nic dělat. Filmy jako Casino a JFK (1991) v něm probudily opět touhu tvořit něco nového, a tak se pustil do připravování velkofilmu King Kong (2005). (RadimFišer)