Jsou dva typy dlouhych filmu. Prvni je ten, ze uz v pulce koukate na hodinky, kdy to uz skonci, ale libi se vam to, jinak by jste to vypnuli. A potom jsou filmy jako Casino, jsou zatracene dlouhe, ale vam to nevadi, porad jen koukate na obrazovku a hltate kazde slovo, kazdou scenu z filmu. Jo, tohle je presne ono... Martin ve spolupraci se svymi stalicemi Joe Pesci a Robert De Niro vytvorili vynikajici mafiansky film, ktery vas nenecha v klidu, kdyz vam do toho jeste hysterci krasna Sharon Stone, ktera v te dobe prozivala nejlepsi leta a to se projevilo na jejim vykone, ktery je vynikajici. Scorsese za svou rezijni karieru mel hodne svych ovecek, zacinal s Harvey Keitelem a dneska ma Leonarda DiCapria, ale bossem stada zustane vzdycky De Niro! 9/10(3.3.2008)

Pro mě Casino představovalo vždy závěrečný díl mafiánské ságy očima Martina Scorseseho. Mafiány mám malinko raději, ale tím nechci ani v nejmenším naznačit že by snad Casino byl kdovíjak horší film. To rozhodně ani náhodou. Koneckonců když se před kamerou sejdou De Niro s Pescim tak se člověk nudit rozhodně nemůže.(8.10.2012)

Tohle prostě není nic moc pro mě. Nekonečný film, který jsem zkouknul asi na 5 zátahů. No prostě hrozně zbytečně zdlouhavé. Ale ne že by se něco dělo, samé kecy o ničem, nudné scény... Z hlavního hereckého tria se mi líbil jen De Niro. Ten se vážně do podobných rolí hodí. Děj je nezajímavý. Chápu, že se to někomu líbí, ale já mám radši když se něco děje, než takovouto tříhodinovou rozprávku, která je po většinu času nezajímavá. 70%(4.4.2010)

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit.(24.7.2002)

Nepochybuji o tom, že až se na tento snímek podívám (?) vícekrát, a nebude mi - doufám - vadit jeho délka, jako postupem času např. Civalovi, potom hodnocení o hvězdičku stoupne. Skvělé herecké výkony (Sharon Stone hodně překvapila, její uřvaná zfetovaná ježibaba neměla ke konci chybu) a Scorseseho umění samotné zde totiž zabraňují tomu, jít pod 80%. Ale ta stopáž... nenudil jsem se tak hlavně díky skvělému uřvanému přisprostlému Pescimu, a vypilovanému režijními artu, ale jinak bych Casino po prvním shlédnutí o nějakých 20-25 minut klidně střihnul. Jak ale říkám: mimo to jsou bezchybné kvality tohoto snímku přímo hmatatelné, a myslím, že se za několik let jistě po právu zařadí mezi kultovní filmy, stejně jako mnoho dalších skvělých Scorseseových perel s Robertem De Nirem. P.S. Už si brousím zuby na Taxikáře blu-ray, a nemůžu se dočkat!(7.7.2009)

• - Stejně jako ve filmu Mafiáni (1990), i zde si menší roli zahrála režisérova matka. Konkrétně jde o roli matky Artie Piscana (Vinny Vella). (Itar)

• - Ve scéně, kdy do domu Nickyho Santora (Joe Pesci) vtrhne FBI, jeho syn sleduje v televizi film Hoši z Brazílie (1978) s Gregorym Peckem. (JohnSmith)

• - Vo filme je postava Sama Rothsteina (Franka Rosenthala) vykreslená ako génius, ktorý sa živil športovými stávkami a skoro nikdy sa nemýlil. Vedel detaily ako to, či berie rozohrávač kokaín alebo mal spočítané na akom povrchu sa zápas bude hrať a podľa toho vedel uhádnuť víťaza. V skutočnosti bol Frank Rosenthal zapletený do dohodnutých zápasov, predaja týchto informácií a celý čas pracoval pre chicagskú mafiu, za čo sa aj dostal pred súd. (martincba)