Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Další Scorseseho promyšlený exkurz do určitého uzavřeného světa. Spolu se scénáristou a romanopiscem Nicholasem Pileggim vyprávějí o lidech, kteří jsou ke konci svého honu za prachama a požitky už jen směšní. Dost mi to připomnělo Vlka z Wall Street. Tři hodiny opravdu nejsou skoro nic, paradoxně je snímek často tolik nabit dějem, že divák nestíhá sledovat vše. S tou psychologickou propracovaností bych si nebyl tak jist, tvůrci se moc nevěnovali tomu, jak události působily na Rothsteinovu dceru, což by mě dost zajímalo.(23.10.2017)

 • movie
  ****

  Scorsese opět dokazuje, že je výborný režisér a vypravěč a že pod jeho zlatými ručkami podávají herci obvykle své nejlepší výkony... Robert De Niro a Joe Pesci tu hrají jako bozi, jenže musím přiznat, že v některých místech jsem se díky téměř 3hodinové délce trošku nudil! Nicméně závěrečná čistící akce je úžasná a vůbec posledních 20minut má nesmírný spád a sílu.(12.10.2002)

 • Karlos80
  *****

  Takový milý a hezký mafiánský film ze života:-ú) No nekecám, viděl jsem dost filmů za mého života, kde třeba teče krev, ale podobné scény které jsem viděl zde jsem ještě v žádném jiném filmu předtím neviděl. No tady se namítne otázka, že jsem toho za svůj život asi moc hodně ještě neviděl..? Ale už jen ta scéna ubodání propiskou nebo neuvěřitelně živé brutální umlácení, fakt jako docela síla. Jeden z nejlepších monumentálních mafiánských filmů vech dob, s dobrými hereckými příležitostmi pro De Nira, Stoneovou a Pesciho. Snímek který ve svém žánru určitě nezklame. Tady Scorsese skutečně zabodoval a jako předloha mu mohl posloužit třeba "Kmotr", nebo některé 70s italské gangster/mafia filmy. "TOP 5" gangster movies of all time.(28.10.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $52miliónovTržby USA $42,512,375Tržby Celosvetovo $116,112,375Martin Scorsese je veľmi zručný režisér to sa mu musí nechať, len škoda že to niekedy preháňa z minutážou, film vyťahuje z mierne rozvláčneho deja hlavne výborný Robert De Niro a dobre mu sekundujúci Joe Pesci, Sharon Stone je skôr do počtu pri výkone ústrednej dvojice ale zas nekazí príliš dojem, miestami si to príbeh podáva ruku z dokonalosťou ale niekedy to z tou výrečnosťou spletitých riešení života chlapcov žijúcich zo špinavých peňazí začína byť nekonečne deja vu, fakt motajúce sa na jednom mieste. Miernejšie prestrihanie by určite pridalo na ráznosti. /85%/(24.2.2006)

 • StarsFan
  *****

  "Doma by mě za to, co dělám, dali do basy. Tady za to dostávám ocenění." Asi pětkrát jsem u Casina smazala komentář, asi popáté ho vymýšlím znovu. Ať už totiž napíšu cokoliv, mám pocit, že to nikdy nedokáže vystihnout, jaký tento film je. Ano je to příběh o moci, nedůvěře, lásce, gamblingu, násilí, penězích a obyčejném muži, který jako jeden z posledních dostal příležitost stanout v čele velkého podniku ve Vegas. Je to příběh založený na skutečném životním osudu několika lidí. Je to příběh o casinu ovládaném mafií a o veškeré nezákonné činnosti, která se odehrává v jeho zákulisí. Je to příběh narvaný extra zajímavými postavičkami, od velkého šéfa Ace s tváří Roberta De Nira, kterému i přesto, že by vás za pár ukradnutých žetonů nechal zmrzačit, prostě nemůžete nefandit, přes agresivního zabijáka Nickyho v podání Joa Pesciho až po mrchu Ginger ztvárněnou Sharon Stone. Je to vůbec jedna z nejepičtějčích gangsterek, kde tři hodiny nejsou zdaleka tak dlouhé, jak by se mohlo zdát. Je to taky mistrovské dílo Martina Scorseseho, který podle mě dokázal najít tu citlivou hranici mezi tím být znamenitím vypravěčem (jako v 70. letech) a mimořádně koukatelným, až zkomerčnělým režisérem (jak ho známe dnes). Je to krimi, je to drama, je to thriller a je to také jeden z mnoha filmů, který si můžete pustit dvacetkrát a i po jednadvacáté z něj budete uchváceni. Je to film s obrovskou koncentrací žluté barvy v záběru, která tam i s těmi věčně blikajícími nápisy, obrovskými hotely a kontrastní nekonečnou pouští, kde je podle Pesciho zahrabáno mnoho problémů, neuvěřitelně sedí. Je to příběh balancující na hraně obsáhlé fresky a silného osobního dramatu, který je podbarven výborným soundtrackem. Jednoduše řečeno, je to nejen jedna z nejlepších gangsterek, ale i jeden z nejlepších filmů vůbec. "Šéf casina a jeho žena byli zavraždění. Poldové vyslýchali Nicka. Zabásli dealera ze Scirocca, vyslýchali Nicka. Našli mrtvoly v kufru od auta, vyslýchali Nicka. Právníka, vyslýchali Nicka. A když se začali pohřešovat neplatiči dluhů, Nicky byl v každejch novinách." Hm. A stejně ani tento popis nevystihuje to, co bych chtěla o Casinu napsat.(11.12.2007)

 • - Když se Nicky (Joe Pesci) setká se Samem (Robert De Niro) v poušti a pak odjíždí, tak gumy piští, jako by byl na silnici, avšak pod koly má jen písek. (imagoo)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - V čase 1:42 při rozhovoru dvou šéfů o Aceovi (Robert De Niro) má při prvním záběru šéf sedící v autě vedle sebe krabičku cigaret, ale když je na něj druhý záběr, tak ji tam nemá. Při dalším záběru tam opět je. (hendrich6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace