Audiovizuálněherecké obžerství na pomezí sebestředného nadfilmu, tentokráte poněkud hazardního charakteru. S přihlédnutím k jednoznačně čitelnému materiálnímu podtextu spatřuji v Casinu ideální film (čti: místo, kde se plní neuskutečnitelná přání) pro každého pravověrného Čecha - ráj cinkající, vonící, šustící a lákající Mamonem nesčetných podob. Scorsese uměl, umí a bude umět. A netvrďte mi, prosím, opak.(28.9.2008)

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit.(24.7.2002)

Scorsese v nejlepší formě. Skvělá podívaná, která i přes svojí délku ani na okamžik nenudí a klidně bych u ní ještě dlouho vydržel. De Niro a Pesci jsou bez debat, Stoneová překvapila a je opravdu nesnesitelná, ale zároveň politováníhodná mrcha. Příběh o tom, jak to chodí v Las Vegas, co leží pod zemí v okolní poušti, jak se s penězi zachází a jak to vlastně v takovém kasinu funguje. Rozhodně filmový klenot a jeden z nejlepších filmů vůbec.(5.2.2006)

Scorsese znova vo svete gangsterov a znova takmer dobre. Iste, je to pridlhé na to, aby to aspoň občas jemne nenudilo. Ale i tak je výsledkom kvalitná, drsná dráma. Vtipná, surová, smutná, nebezpečná. Stávkou na istotu sú výborné dialógy, noblesne ligotavá atmosféra Las Vegas a silné herecké výkony. To posledné sa netýka len "tradičného" mafiána De Nira a jedovitého Joea Pesciho (ktorého nie je múdre postaviť si proti sebe), ale aj vyložene podporných roličiek (Crenna, L.Q.Jones, Pollak, Woods, Stone).(1.11.2004)

Tohle prostě není nic moc pro mě. Nekonečný film, který jsem zkouknul asi na 5 zátahů. No prostě hrozně zbytečně zdlouhavé. Ale ne že by se něco dělo, samé kecy o ničem, nudné scény... Z hlavního hereckého tria se mi líbil jen De Niro. Ten se vážně do podobných rolí hodí. Děj je nezajímavý. Chápu, že se to někomu líbí, ale já mám radši když se něco děje, než takovouto tříhodinovou rozprávku, která je po většinu času nezajímavá. 70%(4.4.2010)

• - V čase 1:37:30 můžeme vpravo v záběru zahlédnout objektiv druhé kamery. (imagoo)

• - Majitel klenotnictví, kterého přepadnou Nickyho (Joe Pesci) chlapci, se prodejem klenotů v Las Vegas skutečně živí. Jeho věta: "Zrovna jsem dostal zásilku z Izraele," nebyla ve scénáři. (don corleone)

• - Scény z kasina se natáčely v kasinu Riviera mezi 1 a 4 hodinou ráno, aby se štáb nepletl mezi opravdové hráče. I když zástupci vedení kasina tvrdili, že nechtějí, aby byl omezen byznys a měli celou řadu požadavků na štáb, tak natáčení využili ke svému prospěchu, když po dobu natáčení visela venku obrovská plachta, kde stálo: "Robert De Niro, Sharon Stone a Joe Pesci natáčí uvnitř film Kasino." Lákali tak další potenciální hráče. (don corleone)