Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

B!shop

Jo tak tohle byl fakt slusnej historickej velkofilm. Zivot Caesara je dostatecne zajimavej, aby jeho prihody dokazali upoutat po celou dobu filmu, takze film nudi jen vyjimecne, hlavne uz v trochu roztahany treti hodine. Sice je videt, ze finance byly omezeny, nicmene se tvurci fakt snazily a diky slusny kamere a skvely hudbe film skutecne velkolepe vypada. Vyber hercu se docela poved. Jeremy Sisto je naprosto presnej Caesar, jehoz jedina slabina je, kdyz musi zahrat nejakou dojemnou scenu, jakmile ma brecet nebo tak neco, tak mu to moc nejde, ale jinak je skvelej. Richard Harris uz je sice krapet prestarlej, ale porad na to ma. A pak tu je Christopher Walken, od keryho jsem cekal nejvic a nejvic me zklamal. Vetsinu casu ma naprosto dementni uces, tvari se divne a nema nic moc co hrat a kdyz uz konecne vypada trochu k svetu, tak je po nem. Nejvic me na filmu potesilo, ze se tvurci snazily zachytit fakt vsechny podstatny udalosti v Caesarovo zivote, i kdyz treba takova Kleopatra tu je nakonec dost zbytecna a nejvic me nastvalo, ze tu neni zadna z hlasek, ktery Caesar pronesl. ()

Brouk

Nemohu popřít velkou snahu tvůrců udělat za málo peněz velkofilm... Ne, že by se jim to nepovedlo, vcelku důstojně se s tím vypořádali. Jen na některých místech to působí levně... například obléhání galské tvrze, kde mělo být 18.000 lidí i s bojovníky a právě se chystali vydat všechny své ženy a děti do otroctví a vyleze taková skupinka... :-) ... Druhým rušivým momentem je zbytečně dlouhá stopáž respektive vleklost... a třetím, nejrušivějším momentem pro mě bylo, že mi tam chyběl Asterix a spol., nejhlavnější Caesorovo protivníci v Galii, pak by to bylo už dokonalé... :-) :-) :-) ... (tu třetí výtku neberte vážně) ()

Malarkey

Nízkorozpočtový historický film, od kterého bych čekal opravdu málo, ale nakonec předčil mé očekávání a jak po herecké, filmové tak i příběhové stránce mě naprosto uspokojil. Celé to působí jako životopis tohoto vůdce a znázornění jeho největšího úspěchu tedy dobytí Gálie bylo velice pěkné a bitvy překvapivě opravdové. Samotná Kleopatra mi sice přišla trochu odlišná a neobvyklá od ostatních filmových ztvárnění, ale dalo by se říct, že film si staví na faktech a všechno je nakonec velice reálné a opravdové. --- Na ŘÍM!!!! Kostky jsou vrženy. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem ráda, že je Brutus s Caesarem. V noci se mi zdálo, že Caesara ubodali." Každý tříhodinový historický velkofilm je pro mne přímou hrozbou rozvláčné velkonudy, která nebude z mé strany nikdy dokoukána. Tohle je však celkem lehce stravitelná podívaná a kdybych byl fandou pobíhání osob oděných v ručnících či zalisovaných v pancířích, tak určitě nějakou tu hvězdu ještě přihodím. ()

gudaulin

Juliu Caesarovi se dá vytknout mnohé. Silně připomíná antické velkofilmy americké výroby z 50. a 60. let a vůbec odpovídá historickým filmům natáčeným před několika desítkami let. Ať už knižními dialogy a jejich naivismem, nehistorickým posuzováním tehdejších zvyklostí dnešními morálními měřítky nebo vzhledem dějinných postav, které byly ve filmu výrazně mladší než ve skutečnosti. Podobné výhrady bude ovšem nastolovat spíš jen menšina fandů historie - ostatní ocení romantizující příběh plný napínavých válečných scén, které jsou - a opět si neodpustím dloubnutí - většinou hodně nerealistické, protože kdyby tímto způsobem Římané vedli s Galy bitvu, projeli by ji na celé čáře. Scény boje muže proti muži vypadají na plátně velkolepě, ale bitvy se odehrávaly z římské strany v sevřených formacích, kde Římané plně využívali svou taktickou převahu. Ale opět, natočené je to pro laika velkolepě a celkově to vypadá výpravněji a dráže, než se to ve skutečnosti nejspíš pořídilo. Casting je slušný a příběh chytne za srdce. Přesto - historikovi bych jeho shlédnutí nedoporučoval. Srovnání se seriálem Řím by pochopitelně dopadlo výrazně v neprospěch tohoto kousku, ale přes všechny výhrady je to nadprůměrný počin. Celkový dojem: 70 %. ()

• Přeměna herce Heina Ferche na Vercingetorixe trvala 5 hodin každý den. (Karlos80)
  • Replika Fora Romana byla postavena za $3,5 miliónů USD. (Karlos80)
  • Poslední role Richarda Harrise. (Karlos80)