Reklama

Reklama

Léto s Norou

  • Česko Léto v Kreuzbergu (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena. (Queer Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (28)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Estetika zas dostala po papuli. Nech sa tie germánske devy nehnevajú, ale v špatnosti predbiehajú aj deformované ksichty typu star trek. Česť výnimkám samozrejme, niektoré z nich dostali do vienka aj slovanské rysy, ale to určite nie je prípad týchto herečiek. Mimochodom, prečo študentky od 14-16 rokov hrajú herečky vo vekovom rozmedzí od 20-28, tomu fakt nechápem. Film je o spoznávaní samého seba v rámci lgbt témy, nezachádza do krajnosti, nepotrebuje nič explicitne ukazovať, čo je jeho pozitívom. Nakoniec však neprináša nijaké extra posolstvo okrem toho jediného, že v puberte môžeš byť zmätený. Záver v podstate neukončil nič. Film si voľne plával 90 minút a tak sa aj voľne skončil. Mne to prišlo ako keď pozeráte futbal a celý čas vidíte, že chlapci sa už na začiatku rozhodli hrať na 0:0 a tak sa čaká len na koniec. ()

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Věčné téma strastiplného dospívání pojala Leonie Krippendorff nanejvýš civilně. Nešokuje drogovými excesy ani laciným voyerismem, lidskou sexualitu zobrazuje spíš poeticky, s půvabem. Ano, tančí se tu pod duhovou vlajkou, ano jde tu (krom jiného) o milostné vzplanutí mezi dvěma dívkami, film ale není angažovanou lesbickou romancí ve smyslu prázdné LGBT agitace. Jde o výsostně lidský příběh o vzteku, nejistotě a zmatcích, které odnepaměti charakterizují příslušnost ke komunitě náctiletých. A taky o tom, jak je to všechno snesitelnější, když k sobě najdete spřízněnou duši, které se můžete zplna otevřít. A samozřejmě i o tom, jak strašně to bolí, když o někoho takového přijdete. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Trošku jako kdyby si tvůrci vybrali námět, který zaručeně přitáhne diváky (letní hrátky německých buchet s trochou nahoty), a pak už jim bylo jedno, co ve scénáři bude. Kamera hudba v pořádku, herci taky, ale prostě to nemá silný námět, zápletku, nic si z toho nikdo nevezme. My co na podobné filmy čumíme kvůli kočkám, oceníme zejména Elina Vildanova. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Naštěstí se Léto v K. nesnaží být ani druhý Život Adele, čehož jsem se dopředu trochu bála, ani se z toho nestala dívčí verze Dej mi své jméno, byť tyto dva filmy spolu v mnohém korelují. Snímek o zmatcích, strastech, neobratnostech i tetelivých chvěních pubertálního přerodu má vlastní jedinečné charisma, pro které rozhodně stojí za vidění. Na druhou stranu mi v mnohém přišel zbytečně doslovný (už ty housenky a motýli) a klišovitý (už ta neprokreslená tezovitá matka alkoholička nebo postavy všech chlapců, ale i kamarádek) a bez potřebné hloubky i dechberoucnosti, kterou oba výše zmíněné snímky disponovaly v nekonečné míře. V tomhle ohledu je škoda, že s nimi nemůže soupeřit. (Mezipatra, Světozor) *~ ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dívčí romantika v dalším filmu, který by měl být o dospívajících pro dospívající. Těm se snaží zavděčit moderními blbůstkami, jako záběry na výšku ve formátu mobilního telefonu. Jakoby tím odpoutával pozornost od obvyklého faktu, že hereckým představitelkám je zjevně o cca 5 až 10 let více. Když už se film jmenuje Kokon, tak by mě to asi nemělo překvapovat, ale těch housenek už bylo až moc. A samozřejmě nesmí chybět matka alkoholička, zív! Takže snaha o křehkost a civilnost napůl vychází vniveč. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo od července do srpna 2018 v Berlíně. (fanda124)

Reklama

Reklama