Reklama

Reklama

Léto s Norou

  • Česko Léto v Kreuzbergu (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena. (Queer Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (28)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Trošku jako kdyby si tvůrci vybrali námět, který zaručeně přitáhne diváky (letní hrátky německých buchet s trochou nahoty), a pak už jim bylo jedno, co ve scénáři bude. Kamera hudba v pořádku, herci taky, ale prostě to nemá silný námět, zápletku, nic si z toho nikdo nevezme. My co na podobné filmy čumíme kvůli kočkám, oceníme zejména Elina Vildanova. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Naštěstí se Léto v K. nesnaží být ani druhý Život Adele, čehož jsem se dopředu trochu bála, ani se z toho nestala dívčí verze Dej mi své jméno, byť tyto dva filmy spolu v mnohém korelují. Snímek o zmatcích, strastech, neobratnostech i tetelivých chvěních pubertálního přerodu má vlastní jedinečné charisma, pro které rozhodně stojí za vidění. Na druhou stranu mi v mnohém přišel zbytečně doslovný (už ty housenky a motýli) a klišovitý (už ta neprokreslená tezovitá matka alkoholička nebo postavy všech chlapců, ale i kamarádek) a bez potřebné hloubky i dechberoucnosti, kterou oba výše zmíněné snímky disponovaly v nekonečné míře. V tomhle ohledu je škoda, že s nimi nemůže soupeřit. (Mezipatra, Světozor) *~ ()

Reklama

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Věčné téma strastiplného dospívání pojala Leonie Krippendorff nanejvýš civilně. Nešokuje drogovými excesy ani laciným voyerismem, lidskou sexualitu zobrazuje spíš poeticky, s půvabem. Ano, tančí se tu pod duhovou vlajkou, ano jde tu (krom jiného) o milostné vzplanutí mezi dvěma dívkami, film ale není angažovanou lesbickou romancí ve smyslu prázdné LGBT agitace. Jde o výsostně lidský příběh o vzteku, nejistotě a zmatcích, které odnepaměti charakterizují příslušnost ke komunitě náctiletých. A taky o tom, jak je to všechno snesitelnější, když k sobě najdete spřízněnou duši, které se můžete zplna otevřít. A samozřejmě i o tom, jak strašně to bolí, když o někoho takového přijdete. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Estetika zas dostala po papuli. Nech sa tie germánske devy nehnevajú, ale v špatnosti predbiehajú aj deformované ksichty typu star trek. Česť výnimkám samozrejme, niektoré z nich dostali do vienka aj slovanské rysy, ale to určite nie je prípad týchto herečiek. Mimochodom, prečo študentky od 14-16 rokov hrajú herečky vo vekovom rozmedzí od 20-28, tomu fakt nechápem. Film je o spoznávaní samého seba v rámci lgbt témy, nezachádza do krajnosti, nepotrebuje nič explicitne ukazovať, čo je jeho pozitívom. Nakoniec však neprináša nijaké extra posolstvo okrem toho jediného, že v puberte môžeš byť zmätený. Záver v podstate neukončil nič. Film si voľne plával 90 minút a tak sa aj voľne skončil. Mne to prišlo ako keď pozeráte futbal a celý čas vidíte, že chlapci sa už na začiatku rozhodli hrať na 0:0 a tak sa čaká len na koniec. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dívčí romantika v dalším filmu, který by měl být o dospívajících pro dospívající. Těm se snaží zavděčit moderními blbůstkami, jako záběry na výšku ve formátu mobilního telefonu. Jakoby tím odpoutával pozornost od obvyklého faktu, že hereckým představitelkám je zjevně o cca 5 až 10 let více. Když už se film jmenuje Kokon, tak by mě to asi nemělo překvapovat, ale těch housenek už bylo až moc. A samozřejmě nesmí chybět matka alkoholička, zív! Takže snaha o křehkost a civilnost napůl vychází vniveč. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo od července do srpna 2018 v Berlíně. (ČSFD)

Reklama

Reklama