Pro ptáčky

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2000, 3 min

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Napřed jsem si říkal, proč dávat 5* filmečku, který má jen 3 minuty, jestli to jeko není urážka ostatních normálních filmů, na kterých filmaři pracují třeba i několik let. Ale řeknu vám, že není, tohle dílko si zaslouží aspon ty moje 4*. Pokud jste ochotni obětovat několik málo minut ze svého drahoceného času (a 10MB při nejlepší kvalitě) můžete ukázku tohoto dílka (zdarma a zcela legálně) shlédnout zde (pixar.com), najdete tam i dalších 6 krátkých filmů od pixaru, včetně známé Geri´s game. Jediné co budete potřebovat je quick time codec, pro přehrávání formátu .mov .(3.7.2005)

• Fraktální

hezky, velmi hezky zpracované. na 5 hvezdicek moc jednoduché. kdyby to bylo ve velkém filmu tak je to jen jedna z mnoha, mnoha "milevtipných scének" . tak proč jí samostatně vynášet do nebes. na malém prostoru není co skazit. netočí se takto krátké filmy bez napadu... to by musel být režiser retard...(18.12.2010)

Kvůli tomuhle jsem dostala referát v ikt, ale stálo to za to. =) Mé 3 minuty štěstí. Pustíte si to a čekáte typickou pixarovku, která se opravdu dostaví a nezklame. A na konci, když mažete okno s videem máte stále úsměv na tváři, dobrý pocit na srdci a stále děláte zvuk pískací hračky "WOOPWOOPWOOPWOOPWOOPWOOP"(6.3.2012)

Prvá krátkometrážna pixarovka, ktorú som ako dieťa proste zbožňoval a smial sa na nej zakaždým, keď som si ju pustil z bonusových materiálov k Monsters a.s. A čuduj sa svete, dnes ma tie upišťané, sarkazmom nabité tri minúty brali rovnako ako kedysi. Buď je nostalgia, alebo Pixar naozaj válí. (9/10)(14.4.2011)

Roztomilý kraťas určený převážně ornitologům a vůbec každému, koho zajímá, co to ti štěbetající opeřenci řeší na drátech za ptákoviny. Klasicky hezoučká pixarovská animace, vše se obejde bez řečí a k tomu prostá, leč účinná pointa, na které můžete svým harantům demonstrovat "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp"... nebo to přísloví zní "kdo se směje naposled, ten má nejdelší vedení"? 81%(17.7.2012)

• - Pixar na svých webových stránkách uvedl, že první 4 ptáci mají svá jména a individuální vlastnosti. Zleva doprava jsou to: Chipper (Čipera), Bully (Rváč), Snob (Snob) and Neurotic (Neurotik). Když se budete dívat pozorně, uvidíte, že takoví opravdu jsou. (HappySmile)