Pro ptáčky

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2000, 3 min

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Napřed jsem si říkal, proč dávat 5* filmečku, který má jen 3 minuty, jestli to jeko není urážka ostatních normálních filmů, na kterých filmaři pracují třeba i několik let. Ale řeknu vám, že není, tohle dílko si zaslouží aspon ty moje 4*. Pokud jste ochotni obětovat několik málo minut ze svého drahoceného času (a 10MB při nejlepší kvalitě) můžete ukázku tohoto dílka (zdarma a zcela legálně) shlédnout zde (pixar.com), najdete tam i dalších 6 krátkých filmů od pixaru, včetně známé Geri´s game. Jediné co budete potřebovat je quick time codec, pro přehrávání formátu .mov .(3.7.2005)

Kvůli tomuhle jsem dostala referát v ikt, ale stálo to za to. =) Mé 3 minuty štěstí. Pustíte si to a čekáte typickou pixarovku, která se opravdu dostaví a nezklame. A na konci, když mažete okno s videem máte stále úsměv na tváři, dobrý pocit na srdci a stále děláte zvuk pískací hračky "WOOPWOOPWOOPWOOPWOOPWOOP"(6.3.2012)

Roztomilý kraťas určený převážně ornitologům a vůbec každému, koho zajímá, co to ti štěbetající opeřenci řeší na drátech za ptákoviny. Klasicky hezoučká pixarovská animace, vše se obejde bez řečí a k tomu prostá, leč účinná pointa, na které můžete svým harantům demonstrovat "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp"... nebo to přísloví zní "kdo se směje naposled, ten má nejdelší vedení"? 81%(17.7.2012)

PIXAR opět (během pouhých tří minut) ukázal, že umí. PRO PTÁČKY je totiž nesmírně zábavný a veselý kraťas, který navíc perfektně vykresluje a zachycuje emoce jednotlivých postav (ptáčků). V neposlední řadě je tento snímek prodchnut nebezpečně pozitivní hudbou. Tak tomu se říká skvěle odvedená práce.(17.9.2003)

taková jednoduchá hříčka od Pixaru, kterou jsem už kdysi viděl a po zopakování se mi to stále líbilo. Z nominací na animovaného Oskara 2001 asi nevýrazně vyčnívá a asi ho i dostalo. Něco mezi 3-4hvězdičkami, ale vyšší známku ode mě nakonec nedostane právě pro svou jednoduchost. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](4.5.2013)

• - Pixar na svých webových stránkách uvedl, že první 4 ptáci mají svá jména a individuální vlastnosti. Zleva doprava jsou to: Chipper (Čipera), Bully (Rváč), Snob (Snob) and Neurotic (Neurotik). Když se budete dívat pozorně, uvidíte, že takoví opravdu jsou. (HappySmile)