Pro ptáčky

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2000, 3 min

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Toto dielko z dielne Pixaru som videl prvý krát ako predfilm k Monsters a.s.. Treba povedať, že opäť ide o veľmi zábavné dielko, avšak svojou originalitou až tak neohúri ako Geriho hra. Vtáčiky sú však veľmi pekne spracované (riadne potvory), okrem tradične dobrej animácie sa vykresľujú aj charaktery. Vtipné, ale bez žiadneho hlbšieho zmyslu - aj tak dám plný počet v hodnotení.(14.12.2007)

Kvůli tomuhle jsem dostala referát v ikt, ale stálo to za to. =) Mé 3 minuty štěstí. Pustíte si to a čekáte typickou pixarovku, která se opravdu dostaví a nezklame. A na konci, když mažete okno s videem máte stále úsměv na tváři, dobrý pocit na srdci a stále děláte zvuk pískací hračky "WOOPWOOPWOOPWOOPWOOPWOOP"(6.3.2012)

Filmeček o to krásnější, že v něm figurují elementy tak skvěle zachycující společnost: ptáčci se nejprv hádají o místo na drátě, ale sjednotí se proti někomu, kdo je odlišný. Ten velký pták pak ty malé štve už pouhou existencí, přitom se jen snaží zapadnout. No a pak přijde karma, a všechny malé ptáčky připraví o peří. Navíc je film vtipně roztomilý a tvůrci se vyblbnou i s věcmi, jako přidání unikátního charakteru ke každému ze skoro totožných ptáčků. Celé to pak rámuje (třebaže neúmyslné) modrooranžové téma.(11.2.2011)

Napřed jsem si říkal, proč dávat 5* filmečku, který má jen 3 minuty, jestli to jeko není urážka ostatních normálních filmů, na kterých filmaři pracují třeba i několik let. Ale řeknu vám, že není, tohle dílko si zaslouží aspon ty moje 4*. Pokud jste ochotni obětovat několik málo minut ze svého drahoceného času (a 10MB při nejlepší kvalitě) můžete ukázku tohoto dílka (zdarma a zcela legálně) shlédnout zde (pixar.com), najdete tam i dalších 6 krátkých filmů od pixaru, včetně známé Geri´s game. Jediné co budete potřebovat je quick time codec, pro přehrávání formátu .mov .(3.7.2005)

PIXAR opět (během pouhých tří minut) ukázal, že umí. PRO PTÁČKY je totiž nesmírně zábavný a veselý kraťas, který navíc perfektně vykresluje a zachycuje emoce jednotlivých postav (ptáčků). V neposlední řadě je tento snímek prodchnut nebezpečně pozitivní hudbou. Tak tomu se říká skvěle odvedená práce.(17.9.2003)

• - Pixar na svých webových stránkách uvedl, že první 4 ptáci mají svá jména a individuální vlastnosti. Zleva doprava jsou to: Chipper (Čipera), Bully (Rváč), Snob (Snob) and Neurotic (Neurotik). Když se budete dívat pozorně, uvidíte, že takoví opravdu jsou. (HappySmile)