Když přejdu to, že je to tak trochu propagace Nokie, tak musím říct, že jsem se bezmála sto minut docela solidně bavil. Velký klad je, že to ani režisér, ani scénárista a mnohdy ani herci neberou zase tak vážně. Scénář vcelku ušel, samozřejmě se film nevyhnul několika krkolomným scénám a provařeným klišé, ale nic co by se nedalo vydržet tam nebylo. Tempo bylo velice solidní a po celou stopáž se člověk nenudí.(26.7.2005)

Thriller postavený na jednoduché zápletce a v kterém se vlastně pořád něco děje. Film je poměrně krátký a tak neztrácí dech a myslím, že hodně lidí bude i bavit. Celkový dojem ale poněkud sráží naivita a banalita příběhu a také různé nelogické řešení dějových zápletek. Pokud se chcete skvěle bavit vypněte mozek a jen sledujte. U mě je to lehce nadprůměrný film a s odřenejma ušima mu dávám nakonec 4 hvězdičky.(21.5.2007)

Ani náhodou vážny, napínavý thriller - skôr taká prešumiteľná srandička so spústou klišé a oslých mostíkov. Ešte aj niektoré postavy kopírujú kolegov z lepších a slávnejších filmov (Macyho policajt Duvallovho Prendergasta z FALLING DOWN). Basinger nič moc, Chris Evans iba nasilu nastrčený seriálový krásavec. Na druhú stranu, keď to nebudete brať vážne, ale iba ako svižnú 100 minútovú reklamu na Nokiu, pobavíte sa. Aj keď určite než viacej, než sa bavil Dean Devlin po podpísaní zmluvy s ňou.(12.10.2004)

Asi nejseriózněji podaný film od mého velkého oblíbence Davida R Ellise. I když jeho charakteristický styl a schopnost umět celé téma vhodně odlehčit se projevuje i tady. První půlka se bere celkem vážně, no v té druhé už nám režisér dává tak trochu najevo, že to zase až tak horký nebude, ale mě to nepřekáží. Spíš naopak. Statham jako záporák je naprosto bombastickej a ta role mu padla jako ulitá. Jinak dokonalý příklad efektivního využití mobilního telefonu ve filmu. Děj odsejpá slušně, není šance se nudit a tak snad jenom zarazí pár do očí bijících nelogičností u kterých by mě, ale vůbec nepřekvapilo, kdyby byli přímo tvůrčím záměrem.80%(29.7.2015)

Napínavý a hodně svižný snímek se zajímavou zápletkou, ale tak nějak narychlo (a možná poslepu) spíchnutým scénářem. Kim Basinger má sice hlavní roli, ale scénář z ní hlavně dělá hysterku a plačku. Postava Jessicy je vůbec špatně napsaná, jako klasická obět únosu ve vedlejší roli. Na hlavní roli ovšem chybí této postavě propracovanější charakter, prostě o ní nevíte nic, jen že má rodinu a je učitelkou. Řekl bych, že Kim dělala co mohla a nevěřím, že by z toho jiná herečka vytřískala víc. Ostatní herci jsou taky O.K., jen postava W. H. Macyho mi přišla trochu neurčitá a plná protikladů, v jednu chvíli blbeček a pak zase Colombo. Jinak bezva hudba a kamera. Hlavním tahákem je ale to nasazené tempo a stoprocentní absence nudy. Po první shlednutí si Cellular určitě zaslouží 4 *, ale při dalším podívání už na povrch vyplouvají menší čí větší nedostatky. Ale u toho napoprvé asi zůstanu...(25.9.2007)

• - Během úvodního víkendu (8. – 10. 9. 2004) si 25-milionový thriller odnesl z kin 10,1 milionu dolarů. Celkem diváci za lítsky utratili 32 milionů. (imro)

• - Když Larry Cohen psal scénář k filmu Telefonní budka (2002) s Colinem Farrellem, vymyslel tolik scén, že se rozhodl napsat další projekt s podobným námětem. (imro)

• - Honička na střeše banky a konec filmu podkresluje píseň "Sinner Man", jenž (krom mnoha dalších snímků) byla použita i ve vyvrcholení filmu Aféra Thomase Crowna (1999). (Lasskoun)