Takže jsem zkusil tohle dílo, které mi unikalo. Výsledek v kostce ? Značně nadprůměrná, lehce thrillerově podaná zábava, která byla humorně a až někdy parodicky podána. A náznaky akce ? Ano, ke konci, ale po akční stránce není o co stát. Takže jak začít ? Úvod film má krátký, asi 3 minuty a hned se jde na věc. Únos ženy, kterou budou zločinci věznit v jejím domě na půdě. Dokonce jí i zničí telefon, který je na půdě. Ten ale naneštěstí nebude tak porouchaný a tak se žena náhodně dovolá na jednoho mladého mladíka, který ji bude po telefonu nakonec pomáhat. Takže od té doby začíná celkem napínavá zábava, kdy mladíka postihuje jedna katastrofa, překážka za druhou. To znamená, že je s unesenou ženou neustále v kontaktu. Při čem mu někdo sebere mobil, pak ho musí najít, pak mu někdo ukradne auto, pak musí sehnat nové auto, pak musí sehnat nabéječku do mobilu a i zběsilá jízda tu je autem. Takže to celkem baví. 1/2 půlka filmu mě doslova nadchla, ale 2/2 půlka už se pěkně pokazila. Ne moc, možná to přeháním, ale stala se z toho už pak opravdu parodie trochu. Jako zasmál jsem se, ale přehnané vtipně pojaté scény kazily výsledný dojem snímku. Krom těhle humorných scén byla ke konci úplná parodie, kdy hlavní hrdina - mladík úspěšně vyřídí jednoho zločince. Prostě se v 2/2 filmu z mladíka stane akční hrdina. Akce je zejména na konci, ale není o co stát. Nevadí, jde spíš o thriller (sice pak parodický), ale i tak. Hudba celkem jde. Herecké obsazení je dobré až na jedu postavu pošahanýho policisty na kladné straně. Chris Evans jako hlavní hrdina mě bavil. Kim Basinger jako unesená předvedla výborný výkon. Jason Statham jako hlavní záporák zahrál velmi dobře, jeho úloha mu sedla jako ulitá. Takže jak to ještě celkově shrnout ? Prostě to bylo dobré, díky tomu, že mě chytla stoprocentně 1/2 filmu tak film vyzdvihávám na tu čtvrtou hvězdu, ale velmi slabou čtvrtou hvězdu. Protože druhá půlka byla už spíš parodická, ale přenesl jsem se přes to a i jsem se dost zasmál. Občas je třeba vypustit. Kdyby byl film celý podle 1/2 a ke konci byla nějaká větší akce a lepší finále, dal bych plný počet hvězd. Takhe se to trochu zhroutilo. Celkem zde popisuju dost kritiky - to je spíše proto, že to mohl být bomba film, ale i tak jsem spokojen. Je to taková bláznová zábava maximálně na 2 shlédnutí. Jsem spokojen nakonec. Na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Přikláním se ke čtvrté, především díky perfektní 1/2 filmu. Celkově hodnotím na 70% = ****(17.6.2013)

• Fr

už dávno mi tak nikdo nezahrál na trapnou notu jako D.R.ELIS. bohužel mu v tom sekundovali i herecké výkony hlavních představitelů, ale scénárista a režisér jsou ti hlavní co si zaslouží pověsit za kou.e do průvanu! nevím jestli vůbec někdo bude mít zájem o nahrávku z mobilního telefonu, ale já asi nebudu mít chuť se na tento snímek podívat znovu. není zase tak špatný, jen mi bylo vše řečeno na první zavolání. a ani mobil se mi nevybil! (a to nemám funglovku baterku).(3.9.2005)

Zábavná blbinka od scénáristy Telefonní budky. Jenže na rozdíl od nervydrásající budky se Cellular veze v pohodovém duchu. Dokonce ve scéně kde Jason Statham honí Chrise Evanse po střeše a v každym filmu by hrála postupně gradující hudba v Cellular hraje Sinnerman od Niny Simone :-) Gigantickým neduhem tohohle filmu jsou až trapné nelogičnosti např. Proč bad guys nespoutaj Kim Basingerovou ale nechaj jí běhat po půdě a volat telefonem (i když ho teda předtim rozmlátili obřim kladivem ale to je jedno). Dále proč na to molo kde má dojít k předávce musí jít i William H. Macy "aby poznal Chrise Evanse" když byl ráno Evans v televizi? Nebo proč hajzl kterej vochcal Kim Basingerovou, když ho škrtila a dělal že je mrtvej počkal až si celá rodina sundá pouta a pak na ně teprve začal mířit? No a nevětší hardcore je "Xena chvat" s krevním oběhem, to snad ani tvůrci nemysleli vážně. Ale dost hnidopišství, protože všichni herci jsou v pohodě (až na Kim Basinger) plus malá role Jessicy Biel a tak to mám rád. A hlavně je to ZÁBAVA a o tu jde až v první řadě, takže jestli se přeneste přes extrémě neschopné padouchy a občasnou stupiditu tenhle film si užijete. Stejně jako já.(28.9.2005)

Ani náhodou vážny, napínavý thriller - skôr taká prešumiteľná srandička so spústou klišé a oslých mostíkov. Ešte aj niektoré postavy kopírujú kolegov z lepších a slávnejších filmov (Macyho policajt Duvallovho Prendergasta z FALLING DOWN). Basinger nič moc, Chris Evans iba nasilu nastrčený seriálový krásavec. Na druhú stranu, keď to nebudete brať vážne, ale iba ako svižnú 100 minútovú reklamu na Nokiu, pobavíte sa. Aj keď určite než viacej, než sa bavil Dean Devlin po podpísaní zmluvy s ňou.(12.10.2004)

Když přejdu to, že je to tak trochu propagace Nokie, tak musím říct, že jsem se bezmála sto minut docela solidně bavil. Velký klad je, že to ani režisér, ani scénárista a mnohdy ani herci neberou zase tak vážně. Scénář vcelku ušel, samozřejmě se film nevyhnul několika krkolomným scénám a provařeným klišé, ale nic co by se nedalo vydržet tam nebylo. Tempo bylo velice solidní a po celou stopáž se člověk nenudí.(26.7.2005)

• - Pro scénáristu Chrise Morgana to byl v podstatě celovečerní debut, protože do té doby se mu sice dařilo prodat několik scénářů, ale žádná z jeho prací nakonec nebyla použita. (imro)

• - New Line Cinema si za financování filmu do něj vložilo pár vlastních odkazů. Kromě předsedy studia Roberta Shaye můžete vidět v jedné z vedlejších rolí i producenta Deana Devlina. Ten ztvárnil taxikáře, který veze Ryana. V televizi v domě únosců běží Nezvratný osud 2 a mihne se tu i batoh odkazující na Společenstvo prstenu, tedy odkazy filmů pocházejících z tohoto studia. (imro)

• - Když Larry Cohen psal scénář k filmu Telefonní budka (2002) s Colinem Farrellem, vymyslel tolik scén, že se rozhodl napsat další projekt s podobným námětem. (imro)