Ze začátku je to teda docela úlet. V úvodu jsem měl totiž pocit, jestli si ze mě Chris Evans nedělá prdel, když ve filmu schválně chodí bez tílka a na laciný kecy balí Jessicu Biel. Ta mu to ale úplně nežere a tak mám po úvodu pocit, že se rozjíždí hodně slušný Beverly Hills 90210. Pak se ale na scéně objeví Kim Basinger, která má problém a v tu ránu se z filmu stává reklama na Nokii. Tenkrát asi dobrý, ale dneska je to poměrně k smíchu, když si uvědomím, kde dnes Nokie je a co v roce 2004 podle tohoto filmu uměla. O některých funkcích jsem totiž do shlédnutí tohoto filmu neměl ani ponětí, ale budiž. Postupem času se totiž rozjede docela slušnej akčňáček, kterej má nádech toho nejlepšího, co akčňáček může nabídnout. Takže nakonec překvapivě i spokojenost, u které bych ani nečekal, že vlastně skončím.(20.3.2019)

Původně jsem tomuhle snímku chtěl dát hvězdičky 4, ale nesnáším komerci (kdo viděl..pochopí:), takže snižuju. Jinak se jedná o poměrně svěží thriller, kterému jeho kratší délka pouze prospívá. Připadá mi dosti podivné, že se bioložka vyzná v polorozpadlých telefonech, a navíc si z nich dokáže zavolat! Mno..ale podívaná to je slušná. Ale pro příště..doporučuji nezvedat telefon, pokud vám volá neznámé číslo! :)(11.9.2005)

• Ilicka

Velice nudný film, ve kterém Kim Basinger řve a přehrává, Chris Evans pobíhá po městě s Nokií a na střídačku používá dva výrazy: "Shit!" (když se nedaří) a "Oh God!" (když ho něco překvapí či vyděsí). Nevím, zda to má člověk brát vážně nebo ne, protože hlášky typu: Dej mi telefon, nebo ti zastřelím auto! tomu příliš nenasvědčují. Taky se tam až příliš často vše řeší principem náhody a vychvalování telefonu Nokia je nechutné.(25.7.2007)

Made in Nokia. tak by se dal charakterizovat tenhle film. Teda Made in Nokia 6600 pro upřesnění. K.Basinger je tady jako učitelka a badatelka docela pěkně tuhá. W.Macy kopíruje Duvalla (někdo to tu zmiňoval) z Volného Pádu a Ch.Evans půl filmu používá dvě slova: Oh, god.. a to je málo. Přesto má tenhle film docela slušné tempo a úplně nejlepší postava z celého filmu pro mě je magor právník, co si od něj kladný hlavní představitel půjčil Porsche. Jinak se vzpomínky veklmi rychle vytrácejí....(21.2.2005)

„Viete, že veľryba má trojmetrový penis? Zachráňte záliv!“ Solídne herecké obsadenie (Basingerová, Macy, Evans, Statham, Burgi, Bielová), zručne napínavá réžia Davida R. Ellisa (NEZVRATNÝ OSUD 2) a výborný hitchcockovský situačný námet, odohrávajúci sa takpovediac v reálnom čase. To sú 3 najvýraznejšie plusy, robiace zo solídnej fušky s názvom MOBIL zaujímavý a svižný akčný triler. Srdcovka to pochybujem, že bude. Ale ako oddychová jednohubka prečo nie. P.S. Pôvodne mal snímku režírovať Joel Schumacher (alebo Michael Bay) s Willom Smithom v titulnej úlohe.(3.11.2007)

• - Film měl před spuštěním natáčení chvíli „utrum“ kvůli ostřelovači, který terorizoval obyvatele Marylandu a Virginie v roce 2002. (imro)

• - Rick Hoffman, představitel právníka, si podobnou roli zahrál i v seriálu Kravaťáci (od r. 2011). (Salem)

• - Když Larry Cohen psal scénář k filmu Telefonní budka (2002) s Colinem Farrellem, vymyslel tolik scén, že se rozhodl napsat další projekt s podobným námětem. (imro)