|| Scenár: Jay Cocks, Steven Zailian, Kenneth Lonergan / Príbeh: Jay Cocks | Hudba: Howard Shore | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: Alberto Grimaldi Productions | Rozpočet: 97 miliónov $ | Tržby: 193,772,504 $ || To, že gangy Scorseseho nepremenili ani jednu nomináciu z desiatich na sošku, je prinajmenšiom nespravodlivé, hlavne čo sa týka výpravy a kostýmov. Inak je to ale naozaj nevyvážený a chladný film, ktorý nemá schopnosť priblížiť ani jednu postavu k divákovi. Diazová pre svoju rolu naprosto nevhodná, i keď sa jej zhostila so cťou a podľa svojich najlepších schopností. Jednoducho nevďačné téma s nepamätihodným, minimálnym príbehom. 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(28.8.2014)

Příběh o pomstě málokdy vypadá na plátně tak dobře, jako ten z Nového Jorku. Z pochmurného pološera však k mým očím dotazila dějově poměrně neoriginální předvídatelnost plná vražd, loupeží, korupce a boje o moc mezi jednotlivými tlupami zbojníků. To jsou ingredience, jejichž chuť pro mé vjemové orgány neskýtá příliš lahodnosti a tradiční povinně přepálená stopáž "mafiánských" snímků si ode mne ani násilím nevynutí žádný desátek v podobě další hvězdičky.(15.3.2010)

„Hádžete kamene do každého, kto tu vystúpi z lode!“ – „Keby som mal pušku, strieľam ich.“ Monumentálnym GANGOM V NEW YORKU príliš ublížilo, že režisér Scorsese (TAXIKÁR, ŠPINAVÉ ULICE, ZÚRIACI BÝK) na nich pracoval niekoľko desaťročí a samotné nakrúcanie bolo vyčerpávajúce (zvyšovanie rozpočtu, zvyšovanie počtu nakrúcacích dní), údajne kvôli ťažko ovládateľnej producentskej dvojke Weinsteinovcov (napriek tomu Scorsese svoj ďalší film, LETCA, nakrútil hádajte v koho produkcii). No hoci má snímka mínusy (prehnaná dĺžka, slabší scenár, odťažitý DiCaprio, pateticky podané myšlienky o krvavom zrode americkej demokracie), je prítomná fascinujúca atmosféra (šialenou hudbou podmaľovaný úvodný masaker je neuveriteľný). Minimálne po vizuálnej (kostýmy, výprava, masky a dekorácie dávajú filmu takmer až futuristický sci-fi nádych "alternatívnej doby") a hereckej (Liam Neeson, mäsiar Day Lewis, John C. „Šťastný Jack“ Reilly, Brendan „Mních McGinn“ Gleeson) stránke pozoruhodné.(13.11.2004)

Velkolepě ztvárněné kukátko do špinavého dolního Manhattanu v letech občanské války. 'Původní' obyvatelstvo vs. irští přistěhovalci, pomsta jednoho kluka. Nepotěšil mě tak jaksi děravý způsob, jakým to celé bylo odvyprávěno, ani spratkovitý DiCaprio, do kterého se dalo těžko nějak vcítit. Tedy nebýt výtečného Day-Lewise, jsem teď asi dost znuděn, i přesto, že mě historie velkého města speciálně zajímá.(18.7.2010)

Gangy New Yorku mají dva obrovské klady, které je samy o sobě dělají výjímečným filmem: jedinečnou atmosféru a Daniela Day-Lewise, jenž předvádí výkon desetioscarových rozměrů. Atmosféra je budována vynikající režií, krásnými kostýmy, dokonalými dobovými interiéry a exteriéry a hudbou šitou na míru. I když scénář místy klopítne, nic se neděje, protože jej podrží klady výše zmíněné, takže na výsledném efektu to není znát. Jen jednu výtku bych měl a to k minutáži. Gangy jsou vážně příliš krátké ;-)(1.6.2003)

• - Bill "Řezník" Cutting byl ve skutečnosti zabit o několik let dříve, než je popisováno ve filmu. (Karlos80)

• - Pôvodný rozpočet bol 84 miliónov, ale nakoniec sa vyšplhal až takmer na 100 miliónov dolárov. V tej dobe šlo o najdrahší film v histórii štúdia Miramax. (youtoo18)

• - Cameron Diaz sa pre úlohu kapsárky Jenny nechala v rímskych uliciach zaškoliť do tajov remesla od profesionálneho zlodeja. (youtoo18)