Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  Soundtrack Howard Shore: 1. Brooklyn Heights ,2. Dark Moon, High Tide - Afro Celt Sound System ,3. Gospel Train - Silver Leaf Quartet ,4. The Hands That Built America - U2 ,5. Shimmy She Wobble - Othar Turner ,6. Breakaway - Sidney Stripling ,7. Signal to Noise - Peter Gabriel ,8. New York Girls - Finbar Furey ,9. The Murderer's Home - Jimpson And Group ,10. Dionysus - Jocelyn Pook ,11. Brooklyn Heights ,12. Morrison's Jig/Liberty - Mariano De Simone ,13. Durgen Chugaa - Shu-De ,14. Unconstant Lover - Maura O'Connell ,15. Devil's Tapdance - Vittorio Schiboni ,16. Beijing Opera Suite - Anxi Jiang ,17. Paddy's Lamentation - Linda Thompson ,18. Brooklyn Heights ,(3.6.2011)

 • kOCOUR
  *****

  V první řadě bezpochyby velkolepá show, až v té druhé pouze omleté drama o honbě za pomstou. Velkolepá výprava a herecké výkony zakrývají matnost a pochybnou autenticitu příběhového klání a Scorcese si svým cynismem velice často koleduje o výprask. Přesto se toho za tu půltřetí hodinu odehraje tolik, že jakékoliv nicotné chybky umírají ve stínu monumentálnosti.(22.4.2003)

 • kinej
  ***

  Tenhle film mi přijde jako takové velké načančané nic. Děj se po celý film ubírá k velkmu finále, které se nekoná. Postavy nejsou moc rozvedeny, takže se s nimi nedokážu nijak ztotožnit. Největším triumfem filmu je Daniel Day-Lewis. Jeho postava je snad jedinná trochu propracovanější a hlavně je skvěle zahraná.(22.11.2004)

 • Eddard
  ****

  Především naprosto odzbrojující Lewis, který vám vyrazí dech. Potom klasický Scorsese, který si tu svoji mafii nacpe i do kulis občanské války, ale do jejího čela staví tak úžasného "kmotra", že mu to nikdo nemůže vyčítat. Až poté si zaslouží uznání zbývající aktéři tohoto pouličního dramatu - obstojní DiCaprio a Diazová, můj oblíbený Brendan Gleeson v roli Monka a zajímavé miniroličky Liama Neesona a C. Reilyho. Z technické stránky stojí za pozornost výborná kamera. Scorsese sice možná stárne, ale za Gangy se rozhodně stydět nemusí. 80%(5.10.2006)

 • B!shop
  *****

  Po Skryty identite a Letci jsem uz myslel, ze Scorsese uz nikdy nedokaze natocit tak uzasny filmy jako Mafiani, Zurici byk nebo Casino, ale ted jsem videl jeho treti nejnovejsi snimek a musim uznat, ze Scorsese je furt kurevsky dobrej machr. Sice je fakt, ze zacatek a konec filmu je naprosto kulervouci rezba a prostredni cast je trochu vic ukecana a dala by se malinko zkratit, ale o nude nemuze bejt rec ani nahodou. Sice nevim, jak moc to je historicky verny, ale takovahle lekce dejepisu se mi fakt hodne zamlouva. DiCaprio se tady z hezouna uz stava spravnym drsnakem, hraje uzasne a ke konci uz vypadal skoro jak zvire. Taky me potesil Day-Lewis, sice nebyl moc k poznani, ale byl to spravnej krutak. Naopak Cameron mi sem moc nesedla, ta by se spis hodila do nejaky lepsi spolecnosti nez mezi kapsare. O ostatnich hercich se nema cenu zminovat, kazdej byl skvelej a spolecne pomohli dotvaret atmosferu. Taky se mi hodne libila hudba, krapet jak Pan prstenu a krapet jak Statecne srdce a hodne se mi libily kulisy + kamera, fakt uzasny. Proste uchvatnej historickej film a Scorsese v plny forme.(21.3.2007)

 • - Pôvodný názov mesta New York bol New Amsterdam, a preto sa postava, ktorú hrá Leonardo DiCaprio, volá Amsterdam. (Fejpof)

 • - Film zobrazuje Billa rezníka (Daniel Day-Lewis), ktorý žil počas roku 1862, ale v skutočnosti umrel už 8. marca 1855. (Fejpof)

 • - Prvý hrubý zostrih filmu trval 220 minút. (youtoo18)