Opät sa Scorsese posnazil a natocil dobry film. Vyprava vynikajuca, len ten pribeh, respektive spravanie DiCapriovho hrdinu mi liezlo poriadne na nervy. Ak by som teraz vysvetloval, co mi na jeho hrdinovi vadilo, vela by som prezradil z deja, co nechcem, ale ti, ktori tento film videli, zrejme vedia, co som mal na mysli. Na druhej strane je to kvalitne natoceny snimok, aj ked niektore sceny mohol Scorsese skratit alebo vystrihnut. Pod 4 hviezdicky nejdem.......... 16.04.2008(15.4.2008)

Co mně tady opravdu udělalo radost, tak je ta parádní, na pravdě vystavená rekonstrukce starého New Yorku, ještě v době před mocnou imperiální metropolí. Scorsese skvěle vrací do časů "gangů Five Points"; pestrobarevný špíny, tribalismu a pouličních bitev, šéfování bosse Tweeda s jeho vyčůranou politickou machinací, anti-unijních nálad během občanský války... Zkrátka tohle mě bralo hlavně dobově ke kochání, mohlo trvat klidně dvakrát tolik času, řezník Day-Lewis je skvělý. Koho zajímá VELMI zajímavá historie města, sem prosím. / Na podruhé zvyšuji hodnocení, stranou ta délka, nahlouplý děj s postavou DiCapria a občasný stylový ústřel. Zdaleka ne dokonalý, stejně ale srdcovka.(28.1.2019)

Naprosto velkolepá historická podívaná. Ruce, které postavily Ameriku. Přesně tak, ať už pouliční nebo vrcholová politika, každá má svůj způsob. Morální hodnoty, úcta k otcům a dodržování nepsaných pravidel. To je možná to, co odlišuje pouliční politiku od té vrcholové. V tomto je ten nádherný kontrast mezi Tweedem a Řezníkem "Not our future". I pouliční řežba má své zákony, alespoň je měla v 19. století. Naprosto excelentní Daniel Day-Lewis si rozhodně zaslouží samostatnou hvězdičku navíc. Tohle byl nepochybně začátek současné společnosti ve Státech " v kapse pár drobných a s nadějí v očích přijíždějí, aby na obzoru spatřili zemi".. Starousedlost v Americe je, byla a bude jen prázdná fráze. Socha indiánského náčelníka v ústředí, klasického amerického politika, Williama Tweeda, je němým svědectvím událostí minulých. Tak, jako hladovějící Irové, přicházeli stovky let evropané do indiánské země, aby tu mezi sebou vedli války a nazývali se starousedlíky. Ne že by mi Leonardo úplně neseděl, ale asi bych si dokázal představit na jeho místě někoho jiného. Ovšem chvílemi je vynikající. Možná by neškodilo trošku zkrátit dilema mladého Vallona, jestli se má spustit s Jenny, nicméně to, jak to režisér pojal, je potřeba respektovat. Nabízí nám nevídaný snímek, ať už si tady ty tisícibodaři z čsfd píší co chtějí.(5.10.2012)

|| Scenár: Jay Cocks, Steven Zailian, Kenneth Lonergan / Príbeh: Jay Cocks | Hudba: Howard Shore | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: Alberto Grimaldi Productions | Rozpočet: 97 miliónov $ | Tržby: 193,772,504 $ || To, že gangy Scorseseho nepremenili ani jednu nomináciu z desiatich na sošku, je prinajmenšiom nespravodlivé, hlavne čo sa týka výpravy a kostýmov. Inak je to ale naozaj nevyvážený a chladný film, ktorý nemá schopnosť priblížiť ani jednu postavu k divákovi. Diazová pre svoju rolu naprosto nevhodná, i keď sa jej zhostila so cťou a podľa svojich najlepších schopností. Jednoducho nevďačné téma s nepamätihodným, minimálnym príbehom. 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(28.8.2014)

• kulyk

V Ňafjorku bývalo vážně drsno. Sada krutých gangů s názvy jako mrtví králíčci nebo bratrstvo bimbáskovo placky se s urputností židům, irům nebo špagetkám vlastní popasovala se sociální nejistotou devatenáctého století. Když se vývin americké identity zadrhl, bylo nutné do oblasti, kde všichni kradou, prostituují se či dělají úplné hovno (fakt netuším kdo tam vytvářel jakékoliv hodnoty, které by pak šlo uloupit) frknout jednoho záštiplného mamlase, aby to rozstříhnul. Ten si prošel klasickým pentagramem romantického hrdiny - v mládí odvrhnut, někde se kdeco naučil, vrací se na tajňačku, najde si kurvičku, sám mezi všemi vítězí a pokoří nepřátelský svět. Ale jinak - bylo to barevný.(28.5.2012)