Soundtrack Howard Shore: 1. Brooklyn Heights ,2. Dark Moon, High Tide - Afro Celt Sound System ,3. Gospel Train - Silver Leaf Quartet ,4. The Hands That Built America - U2 ,5. Shimmy She Wobble - Othar Turner ,6. Breakaway - Sidney Stripling ,7. Signal to Noise - Peter Gabriel ,8. New York Girls - Finbar Furey ,9. The Murderer's Home - Jimpson And Group ,10. Dionysus - Jocelyn Pook ,11. Brooklyn Heights ,12. Morrison's Jig/Liberty - Mariano De Simone ,13. Durgen Chugaa - Shu-De ,14. Unconstant Lover - Maura O'Connell ,15. Devil's Tapdance - Vittorio Schiboni ,16. Beijing Opera Suite - Anxi Jiang ,17. Paddy's Lamentation - Linda Thompson ,18. Brooklyn Heights ,(3.6.2011)

V první řadě bezpochyby velkolepá show, až v té druhé pouze omleté drama o honbě za pomstou. Velkolepá výprava a herecké výkony zakrývají matnost a pochybnou autenticitu příběhového klání a Scorcese si svým cynismem velice často koleduje o výprask. Přesto se toho za tu půltřetí hodinu odehraje tolik, že jakékoliv nicotné chybky umírají ve stínu monumentálnosti.(22.4.2003)

Tenhle film mi přijde jako takové velké načančané nic. Děj se po celý film ubírá k velkmu finále, které se nekoná. Postavy nejsou moc rozvedeny, takže se s nimi nedokážu nijak ztotožnit. Největším triumfem filmu je Daniel Day-Lewis. Jeho postava je snad jedinná trochu propracovanější a hlavně je skvěle zahraná.(22.11.2004)

Především naprosto odzbrojující Lewis, který vám vyrazí dech. Potom klasický Scorsese, který si tu svoji mafii nacpe i do kulis občanské války, ale do jejího čela staví tak úžasného "kmotra", že mu to nikdo nemůže vyčítat. Až poté si zaslouží uznání zbývající aktéři tohoto pouličního dramatu - obstojní DiCaprio a Diazová, můj oblíbený Brendan Gleeson v roli Monka a zajímavé miniroličky Liama Neesona a C. Reilyho. Z technické stránky stojí za pozornost výborná kamera. Scorsese sice možná stárne, ale za Gangy se rozhodně stydět nemusí. 80%(5.10.2006)

Po Skryty identite a Letci jsem uz myslel, ze Scorsese uz nikdy nedokaze natocit tak uzasny filmy jako Mafiani, Zurici byk nebo Casino, ale ted jsem videl jeho treti nejnovejsi snimek a musim uznat, ze Scorsese je furt kurevsky dobrej machr. Sice je fakt, ze zacatek a konec filmu je naprosto kulervouci rezba a prostredni cast je trochu vic ukecana a dala by se malinko zkratit, ale o nude nemuze bejt rec ani nahodou. Sice nevim, jak moc to je historicky verny, ale takovahle lekce dejepisu se mi fakt hodne zamlouva. DiCaprio se tady z hezouna uz stava spravnym drsnakem, hraje uzasne a ke konci uz vypadal skoro jak zvire. Taky me potesil Day-Lewis, sice nebyl moc k poznani, ale byl to spravnej krutak. Naopak Cameron mi sem moc nesedla, ta by se spis hodila do nejaky lepsi spolecnosti nez mezi kapsare. O ostatnich hercich se nema cenu zminovat, kazdej byl skvelej a spolecne pomohli dotvaret atmosferu. Taky se mi hodne libila hudba, krapet jak Pan prstenu a krapet jak Statecne srdce a hodne se mi libily kulisy + kamera, fakt uzasny. Proste uchvatnej historickej film a Scorsese v plny forme.(21.3.2007)

• - Pôvodný názov mesta New York bol New Amsterdam, a preto sa postava, ktorú hrá Leonardo DiCaprio, volá Amsterdam. (Fejpof)

• - Film zobrazuje Billa rezníka (Daniel Day-Lewis), ktorý žil počas roku 1862, ale v skutočnosti umrel už 8. marca 1855. (Fejpof)

• - Prvý hrubý zostrih filmu trval 220 minút. (youtoo18)