Mně tenhle film docela zaujal. Je v něm sice méně akce a chvílemi se trochu vleče, ale na druhou stranu míří mnohem hlouběji do důvodů a motivací jak postav, tak celého mafiánského světa. Ono srůstání legality a ilegality při překotném vzestupu Ameriky je zde popsáno mnohem odpovědněji a tím uvěřitelněji, než v jiných podobných pokusech.(22.10.2014)

Scorsese při svém letitém filmovém zkoumání odvrácené strany New Yorku doputoval v čase nejdál kam mohl - k samotným kořenům města i organizovaného zločinu v něm. A právě téma války newyorských gangů poloviny 19. století, jejich vylíčení, výprava, silné obsazení a působivě zahraný záporák Day-Lewise, jsou hlavními trumfy jinak jednoduché, nepřekvapivé a mírně rozvleklé storky o pomstě.(5.8.2017)

Především naprosto odzbrojující Lewis, který vám vyrazí dech. Potom klasický Scorsese, který si tu svoji mafii nacpe i do kulis občanské války, ale do jejího čela staví tak úžasného "kmotra", že mu to nikdo nemůže vyčítat. Až poté si zaslouží uznání zbývající aktéři tohoto pouličního dramatu - obstojní DiCaprio a Diazová, můj oblíbený Brendan Gleeson v roli Monka a zajímavé miniroličky Liama Neesona a C. Reilyho. Z technické stránky stojí za pozornost výborná kamera. Scorsese sice možná stárne, ale za Gangy se rozhodně stydět nemusí. 80%(5.10.2006)

Mistr David Fincher jednou řekl, že „co je to režie poznáte, až když zapadá slunce, vy musíte natočit pět záběrů a víte, že stihnete jenom dva.“ Martin Scorsese se vrátil, a ač to se stopáží přehnal, s důrazem na postavy a technickou stránkou suverénně jede. Jednou nabídne krvavou řežbu dvou znepřátelených táborů, jindy utiskovanou lůzu ze špinavých ulic, vše pod pečlivou kamerou Michaela Ballhause. Režie velmi dobrá, ústřední herecké trio výtečné (ano, i Cameron Diaz), hlubší význam i mnohovrstevnatost nicméně scházejí, v jednu chvíli mi totiž osudy a kroky hlavních postav byly poměrně vzdálené. Poctivá práce (škoda, že ne dravější) to ale beze zbytku je.(22.12.2014)

Je otázka, co od tvůrce Scorseseho formátu očekáváte - jestli produkt na jedno použití, nebo trvalku, která přetrvá věky a ke které se budete rádi vracet. Čekal jsem to druhé, dočkal jsem se toho prvního. Výrobku v atraktivním balení - výprava je precizně detailní, ve většině záběrů se před kamerou pohybuje desítky komparzistů a těch 100 milionů je znát. Scorsese do děje umně vkládá záběry dobových ilustrací, které pozitivně podkreslují atmosféru New Yorku 19.století. Herci - Caprio s Diaz jsou znamenití, ale nad všemi ční démonický Day Lewis s umělým okem, kterého poslat do pr**** byste se rozhodně neodvážili. Děj - a tady padla kosa na kámen. GANGY jsou portrét doby bez hlubšího obsahu. První dvě třetiny šlapou jako hodinky, po dějovém zvratu v poslední třetině se to vyprávění celé zvrtne a vyústí v naprosto chaotický konec. Jestli to má na svědomí časté přestříhávání materiálu, nebo špatný scenář, to je otázka. Ke Scorseseho filmům, jako je POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA nebo TAXIKÁŘ, se často rád vracím jako ke skutečnému umění s hlubokým obsahem. U Gangů to bohužel nehrozí. Celkově bych to viděl tak na tři a půl*, ale herci hrají jako o život a má úcta k Mistrovi je ještě pořád veliká.(21.4.2003)

• - Prvý hrubý zostrih filmu trval 220 minút. (youtoo18)

• - Ponuku zahrať si Billa rezníka dostal aj Willem Dafoe. (Fejpof)

• - Při natáčení dostal Daniel Day-Lewis těžký zápal plic, neboť v mrazu se na place vytrvale odmítal teple oblékat. Důvod? V 19. století přece žádné péřové bundy neexistovaly. (c.tucker)