Film je skvelý,M.Scorsese,už tradične vo vynikajúcej forme.DiCaprio je skvelý herec to viem už dávno,tých, ktorí si mysleli,že je iba maznáčik s Titanicu,už asi presvedčil.Ale ešte lepší,zaujímavejší je DayLewis,ten sa po dlhšej hereckej odmlke vrátil a stvárnil Billa tak,že je jednoducho nezabudnuteľný.Výborná scéna s hádzaním nožov.Upps!80%.(11.2.2009)

Především naprosto odzbrojující Lewis, který vám vyrazí dech. Potom klasický Scorsese, který si tu svoji mafii nacpe i do kulis občanské války, ale do jejího čela staví tak úžasného "kmotra", že mu to nikdo nemůže vyčítat. Až poté si zaslouží uznání zbývající aktéři tohoto pouličního dramatu - obstojní DiCaprio a Diazová, můj oblíbený Brendan Gleeson v roli Monka a zajímavé miniroličky Liama Neesona a C. Reilyho. Z technické stránky stojí za pozornost výborná kamera. Scorsese sice možná stárne, ale za Gangy se rozhodně stydět nemusí. 80%(5.10.2006)

Soundtrack Howard Shore: 1. Brooklyn Heights ,2. Dark Moon, High Tide - Afro Celt Sound System ,3. Gospel Train - Silver Leaf Quartet ,4. The Hands That Built America - U2 ,5. Shimmy She Wobble - Othar Turner ,6. Breakaway - Sidney Stripling ,7. Signal to Noise - Peter Gabriel ,8. New York Girls - Finbar Furey ,9. The Murderer's Home - Jimpson And Group ,10. Dionysus - Jocelyn Pook ,11. Brooklyn Heights ,12. Morrison's Jig/Liberty - Mariano De Simone ,13. Durgen Chugaa - Shu-De ,14. Unconstant Lover - Maura O'Connell ,15. Devil's Tapdance - Vittorio Schiboni ,16. Beijing Opera Suite - Anxi Jiang ,17. Paddy's Lamentation - Linda Thompson ,18. Brooklyn Heights ,(3.6.2011)

K tomuto počinu Martina Scorseseho jsem se dlouho odhodlával. Odrazovala mě totiž jeho stopáž. Ale chuť vidět opět DiCapria v nějakém filmu a navíc od mistra režisérského řemesla, mě nakonec přesvědčila. Herecké výkony hlavního hrdiny jsou opět brilantní, jak by ne, DiCaprio prostě umí, ale potěší i ostatní herečtí kolegové. Příběh je značně drsný a syrový, leč v mnohém snadno předvídatelný. Atmosféra New Yorku 19. století je vskutku zdařilá a dodává filmu ten patřičný šmrnc, podobně jako hudební podklad. Finální záběr kamery byl pro mě něčím velmi působivý. Není to na čistých 5*, ale nechám je.(29.8.2013)

Tenhle film mi přijde jako takové velké načančané nic. Děj se po celý film ubírá k velkmu finále, které se nekoná. Postavy nejsou moc rozvedeny, takže se s nimi nedokážu nijak ztotožnit. Největším triumfem filmu je Daniel Day-Lewis. Jeho postava je snad jedinná trochu propracovanější a hlavně je skvěle zahraná.(22.11.2004)

• - Daniel Day-Lewis neustále trénoval přízvuk. I mimo natáčení. (Petr23)

• - Nápad na zfilmování příběhu nosil Scorsese v hlavě již od roku 1978. Inspirací mu byla stejnojmenná kniha Herberta Asburyho z roku 1928. (oje)

• - Martin Scorsese si vo filme strihol krátke cameo. Zahral si bohatého Newyorčana, ktorému Jenny (Cameron Diaz) vykradne dom. (denulik)