I Married a Monster from Outer Space

Horor / Sci-Fi

USA, 1958, 78 min

Invaze lupičů těl po tisící a zase jinak! Dokáže zoufalá manželka na pokraji fyzických a duševních sil přesvědčit orgány o infiltraci mimozemské špíny? Proč muselo zemřít malé štěňátko? Mají kolonizátoři ze vzdálené galaxie nějaké city? Proč muselo zemřít malé koťátko? Výbuchy, střelba, smrtící paprsky a mimozemský dým! Emzáci abstinenti se chtějí množit. Buďte přitom!(19.10.2006)

Jak už napsal Tsunami_X, jedná se o variaci na o dva roky dříve natočené Invasion of the body snatchers. 3/4 filmu se neděje nic překvapivého, ale i tak jsem si užíval slušnou atmosféru "nikomu nelze věřit, nevíš kdo je přítel a kdo nepřítel", která tvoří základ tohoto filmu. Dal bych 3 hvězdičky, ale závěr mne hodně potěšil. Celou dobu totiž nevíme, co Monstra z vesmíru na Zemi pohledávají. Může to být klasické "kill all humans", ale taky to může být složitější....Že by opravdu měli kolonizátoři ze vzdálené galaxie city?:)(10.3.2007)

Oh-la-la, první zdání klame. Čímž myslím dryáčnický název, který měl nalákat davy chtivé pořádně bulvárního "scifi" bahýnka. A ono jde o docela slušné existenciální drama, které ale vůbec neklouže do nějakého patosu nebo hysterie. Kromě trochu přehnané deklamace (jen místy) poplatné spíš době než žánru nemám co vytknout. Příběh je dejme tomu ohraný, ale dobře rozehraný, jednoduchými prostředky dobře podaná situace. Vnitřní motivace a chování postav (nebál bych se napsat psychologie) je značně netriviální, dialogy jsou vybroušené. Líbilo se mi z filmů o nás mimozemšťanech půjčujících si těla vás pozemšťanů snad nejvíc, a to už jsem jich viděl celkem dost.(14.8.2014)

Nemůžu si pomoct, ale ten prvek lupičů těl na mě prostě pořád funguje. I když je tenhle film vlastně odvozeninou snímku "Invaze lupičů" těl, ve své komornosti je to velmi příjemné, navíc jsou zde použity jednoduché, ale efektní triky, především pak prolínání dvou obrazů. Jednoduché, ale prostě je to vhodně využito.(14.7.2014)

Docela překvápko.. Má to slušné tempo. Zestárlo to vcelku sympaticky. Scénář je na svou dobu neobvykle nečernobílý (motivace mimozemšťanů není vlastně zlá) a je jen škoda, že filmaři v té době ještě nebyli zvyklí tyhle potenciálně filosofující témata naplno rozpracovat, protože i tak je to jeden z těch inteligentnějších sci-fi filmů své (komplikované) doby.(20.3.2017)