I Married a Monster from Outer Space

Horor / Sci-Fi

USA, 1958, 78 min

Jak už napsal Tsunami_X, jedná se o variaci na o dva roky dříve natočené Invasion of the body snatchers. 3/4 filmu se neděje nic překvapivého, ale i tak jsem si užíval slušnou atmosféru "nikomu nelze věřit, nevíš kdo je přítel a kdo nepřítel", která tvoří základ tohoto filmu. Dal bych 3 hvězdičky, ale závěr mne hodně potěšil. Celou dobu totiž nevíme, co Monstra z vesmíru na Zemi pohledávají. Může to být klasické "kill all humans", ale taky to může být složitější....Že by opravdu měli kolonizátoři ze vzdálené galaxie city?:)(10.3.2007)

V zámoří již klasika půlnočních promítání, u nás prakticky neznámý film. Co se týče téma „infiltrace mimozemské rasy do lidské society“, tak patří mezi ty lepší kousky. Z úvodní půlhodiny by dokonce Hitchcock měl radost. Napětí se stupňuje jak v papiňáku, prvotní zjevení monstra (to krásné alienovské chapadlo!) ve své době asi zvýšilo nejednomu diváku tep, herci hrají znamenitě, na to, že to je v podstatě béčková produkce. Jenže potom se film postupně překlápí do nechtěně zábavně blbinky, kde se hodně umírá (včetně zvířátek), ke konce hodně střílí a mimozemšťani se roztékají do rosolové hmoty. Když se vyloží karty na stůl a alien v manželově těle vyjeví hlavní hrdince svou identitu a vysvětluje své pohnutky, napětí se vytratí a už to není tak zajímavé. Tady se prostě ukazuje, že Gene Fowler byl spíš dělník filmového pásu a ne vizionář, jako Jack Arnold, nebo Don Siegel, takže třeba žánrově a tematicky spřízněné ´Invasion of the Body Snatchers´ je přeci jenom jiná liga. Ale i tak dávám palec nahoru a trošku nadhodnotím, celkový dojem je slušný i v porovnání s většinou filmové produkce té doby.(5.2.2018)

Invaze lupičů těl po tisící a zase jinak! Dokáže zoufalá manželka na pokraji fyzických a duševních sil přesvědčit orgány o infiltraci mimozemské špíny? Proč muselo zemřít malé štěňátko? Mají kolonizátoři ze vzdálené galaxie nějaké city? Proč muselo zemřít malé koťátko? Výbuchy, střelba, smrtící paprsky a mimozemský dým! Emzáci abstinenti se chtějí množit. Buďte přitom!(19.10.2006)

Docela překvápko.. Má to slušné tempo. Zestárlo to vcelku sympaticky. Scénář je na svou dobu neobvykle nečernobílý (motivace mimozemšťanů není vlastně zlá) a je jen škoda, že filmaři v té době ještě nebyli zvyklí tyhle potenciálně filosofující témata naplno rozpracovat, protože i tak je to jeden z těch inteligentnějších sci-fi filmů své (komplikované) doby.(20.3.2017)

Nemůžu si pomoct, ale ten prvek lupičů těl na mě prostě pořád funguje. I když je tenhle film vlastně odvozeninou snímku "Invaze lupičů" těl, ve své komornosti je to velmi příjemné, navíc jsou zde použity jednoduché, ale efektní triky, především pak prolínání dvou obrazů. Jednoduché, ale prostě je to vhodně využito.(14.7.2014)