poster

I Was a Teenage Werewolf

Horor / Sci-Fi

USA, 1957, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  ****

  Za mě osobně velmi příjemné překvapení... Film o kterém američtí senátoři prohlásili, že má škodlivé účinky na mládež, aniž by ho sami viděli... Samotný příběh je poměrně jednoduchý... Hlavní hrdina, mladík Tony, má problémy se zvládáním vzteku... Je neustále připravený vybuchnout, porvat se kvůli každé maličkosti, takže je nakonec donucen nátlakem nejbližšího okolí navštívit psychiatra, jehož pokusy a tajemné sérum Tonyho postupně promění ve vlkodlaka... Musí říct, že i po více než půl století jde o výborný, atmosférický horor, na kterém se zub času příliš nepodepsal, maska je povedená, herci taktéž, jen pěvecké a taneční číslo mě dost iritovalo, přišlo mi ve filmu zcela zbytečné, tohle bych čekal spíše od Mexičanů... Ale to je jen malá vada na kráse... Prostě a jednoduše, I Was a Teenage Werewolf je tím nejlepším vlkodlačím filmem, který se v padesátých letech urodil...(28.9.2014)

 • Oktavianus
  **

  Tomuto filmu by nejvíc asi bodl nějakej svižnej remake, protože potenciál příběh má, vlkodlak je monstrum, které se neokouká, a nápad zasadit ho mezi středoškoláky byl v 50. letech slušně osvěžující. I Was a Teenage Werewolf ale bohužel trpí na přílišnou nedějovost, roztáhlost a zybtečnou ukecanost. Už vůbec nemluvím o naprosto zbytečném tanečním a pěveckém čísle (naštěstí teda ne vlčího juniora samotnýho). Maska pubertálního vlkodlaka je sice hezká, hezky se přes ni slintá a směšně působí jen v detailu, smůla je, že v některých záběrech jsou vidět i špatně nasazené falešné zuby, zatímco v jiných scénách je chrup v pořádku. A konec vzali tvůrci strašně rychle a tragédii nešťastného Tonyho nenechali diváka ani vychutnat.(17.4.2014)

 • Campbell
  ****

  IWaTW považuju za nejlepší filmy který mají v názvu "I was a teenage.....". Třeba takový Frankenstein mi přišel neobyčejně debilní. Zato tohle je maso. Hned od začátku jsem se skvěle bavil, ale je to možné tím že prostě mám pro vlkodlaky slabost. Maska vlkodlaka byla parádní a tak trochu strašidelná. Jediné co mě jako obvykle u těhlech filmů štvalo byla hudba která byla prostě strašně špatná. Oni ani herci za moc nestály ale dalo se na ně koukat. Pro mě osobně se jedná o svěží dílko která si určitě za pár let ještě pustím.(8.12.2011)

 • corpsy
  ***

  Názov možno bude evokovať akúsi zmesku komédie a ( prístupného ) hororu. Ale nemusíte sa báť. Ide o plnohodnotný kus v tomto podžánri, kde sa nálepka teenage odrazí v celkovej dobovej atmosfére snímku ( rock & roll, oplodneniahodné čajky, móda ) a kde sa dočkáme serióznych strašidelných scén ( prvá killovačka ).(20.9.2015)

 • Kusko.t2
  ****

  Klasický werewolf horor starej školy, ktorý vďaka svojmu, nielen dobovému, úspechu (pár týždňov po vydaní zarobil viac ako 2,000,000$), podnietil vznik nemalého množstva súvisiacich titulov. Príbeh I Was a Teenage Werewolf je priamočiary a bez zbytočných odbočiek, odohrávajúci sa v celku pokojnej štvrti, ktorej pohodu permanentne narúša študentík Tony, nezvládajúci svoju agresivitu. Ultimátum od polície, ale hlavne pretrvávajúce problémy so samým sebou, Tonyho privedú až k doktorovi Alfredu Brandonovi. So zvyšujúcim sa počtom liečebných hodín sa však priamo úmerne zvyšuje aj Tonyho animálna agresivita. ### Zo snímku je aj po tých dlhých rokoch stále cítiť horor, čo je veľkým plusom. Času sa totiž v plnej miere nepodarila transformácia na komédiu. Horor so serióznym hereckým výkonom a atmosférou zostal!(7.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace