Beznaděj (TV film)

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Warden Neil

Neznám knihu, takže nemohu a nebudu porovnávat film s knihou, ale zhodnotím ho jako normální televizní film. Jako horor se mi ten film i docela líbil. Hlavní záporák v podobě šerifa byla opravdu velmi hororová postava (Ron Perlman zahrál svého záporáka naprosto dokonale), a i exteriéry a zvířata ve filmu byla děsivá. A ještě se mi nestalo, že bych se v nějakém filmu bál nějakého Asiata tak, jako zde. A hlavní kladná postava, chlapec David, měla i vhodně zvoleného hereckého představitele. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že film byl až moc dlouhý, a že se ve skutečnosti jednalo o filmy dva. První polovina byla opravdu velmi dobrá, divák nevěděl, co se tam děje, bylo to prostě napínavé a opravdu hororové. V druhé polovině filmu se už skoro nic zajímavého nestane a jedná se jen o velmi nudné dovyprávění. Ale celkově se mi tato Kingova adaptace líbila. Film považuji za průměrný, a proto dávám také tři hvězdičky.(28.4.2008)

V krátké době jsem narazil na další film podle předlohy Stephena Kinga – kterou jsem bohužel rovněž nečetl a tak jsem dopředu neměl ani páru, co mě čeká. Mick Garris si však v minisérii Stephen King's The Shining (Osvícení) nevedl zas až tak špatně, takže jsem očekával další slušnou (tedy alespoň průměrnou) podívanou. No a té se mi svým způsobem i dostalo. Jenže…Není to vyloženě špatný film, jen mě docela srali ty pánbíčkářské kecy a do jisté míry rovněž naivní pojetí celé zápletky. Začátek to však mělo více než slušný, to je pravda. Ron Perlman v roli drsného policisty a posedlého „maniaka“ byl bezkonkurenčně tím nejlepším, co nám zde bylo nabídnuto. Zaprášené městečko plné zohavených mrtvol dopomohlo vytvořit zajímavou atmosféru, slabší jedinci se dočkají i několika lehce morbidních záběrů – no prostě to vypadalo super. Jenže tento příběh v sobě skrýval mnohem víc, než jen boj hrstky lidí s nějakým psychopatem a mysteriózní stránka filmu už tak dobrá nebyla. Máme tu zlého ducha z dolu, který si žádá pořád a pořád nové těla (nepohrdne ani zvířaty) – to by ještě nebylo tak špatné, ale pak tu máme i DOBRO v podobě věřícího hocha Davida a všechny ty jeho pobožné kecy mi zakrátko lezli neuvěřitelně na nervy. Bohužel tu hraje dost zásadní roli, takže mé přání, že natáhne brka mezi prvními, se nekonalo. Navíc bych v tomto případě ocenil mnohem kratší stopáž, protože ke konci tomu již značně docházel dech a viditelně pohasínala jiskra, kterou se režisérovi podařilo zažehnout v první polovině filmu. Charakteristika většiny postav nebyla moc zajímavá – vlastně mi přišlo, že tu byly spíš do počtu a na můj vkus těch přeživších bylo taky zbytečně moc. Pokud bych tedy přešel k hodnocení, tak za první půlku tak 60% - za tu druhou tak 40%. Takže zůstanu na zlatém středu, ale jen v případě že přimhouřím jedno oko.(25.1.2018)

Nevím jak všem ostatním zde, ale mě se film docela zamlouval i když to žádné veledílo není, tak k zahození to také není. Většinou po celou stopáž filmu je velice dobrá atmosféra a parádní Ron Perlman, který se na roli šerifa parádně hodil. Bohužel King to tak samozřejmě napsal a hodil tam i tu víru, kterou si nějak tak mohl odpustit, protože se do toho příběhu moc nehodí, ale i přes to docela spokojenost. 60%(8.12.2012)

• MaaaR@

Jen se potvrdilo, co je na první pohled jasné: převedení Kingových děl na plátno je neskutečně složitá věc a měli by to dělat jen schopní režiséři. Vždyť už z námětu prázdného městečka zahaleného do písečné bouře a čehosi neznámého se dalo vytěžit tolik, jenže tady to působí tak, jako by celý štáb nejraději sfouknul šichtu co nejrychleji a měl padla. Doufám, že jednou někdo natočí remake využívající celého potenciálu předlohy.(7.2.2011)

• Sabrewulf

Slavme Boha! Bůh je největší, óóóó náš Pán, velebme Boha! Tohle asi zní denně v uších buď rejžovi nebo Kingovi (nebo oběma)..... Tak do půlky to vypadalo nadějně, ale od chvíle, kdy začalo to děcko házet pobožné "moudra" a pořád se modlit, šlo všechno do kopru. Divím se, že Svědci Jehovovi s sebou nenosí při svých výpravách dvd s touhle až okatou agitkou. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu za masky a první polovinu, ale pak jsem si uvědomil, že není třeba. Bůh je přece všemocný a dostane ten film do top 10.(19.4.2009)

• - Natáčelo se v americkém státě Arizona ve městech Bisbee a Tuscom. (Terva)

• - Při přípravě dolu došlo k ošklivé nehodě, kdy bylo zraněno pět lidí a shořelo všechno vybavení. (duklak2)

• - Stephen King byl naštvaný na vedení TV ABC, protože film uvedli v ten samý den, co běžela reality show American Idol (od r. 2002). (Terva)