Tři podvodníčci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) se vracejí na scénu. Pepan se nedobrovolně ocitá na Moravě a zažívá tu pravé peklo, dokonce ho budoucí příbuzní nutí pracovat! To by ale nebyl Pepan, aby se nepokusil o nějakou levotu. Když se mu konečně podaří uprchnout z lůna rodiny, připraví výborný plán – podvod s pronájmem bytu. Jenže tentokrát se nechá napálit on sám. (Česká televize)

Radek99

Komunální satira o rozkrádání socialistického majetku naroubovaná na krimikomedii o podvodníčcích, to vše v unylém televizním formátu. Tahle zábava není ani tak normalizovaná, jako spíš nevtipná a hloupá, protože nejvíce ze všeho připomíná pásmo volných skečů z nějaké teleestrády. Kdyby se šéf s tváří Petra Nárožného nevrátil, vůbec nic by se nestalo... ()

Oskar

Tak tenhle film se dá rozdělit na dvě poloviny, přičemž ta první, která je tam jaksi navíc, aby bylo možné navázat na první díl, je velice nudná. Kdežto ta druhá, v níž Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová excelují v podvodnické fintě s pronájmem bytu, je znamenitá. ()

D.Moore

"Dobrá, tak já se přiznávám. Šlohnul jsem to já. Valník je ve vestě, cement jsem dal do náprsní kapsy. Všechen se tam nevešel, dva pytle jsem vodsypal do peněženky." Škoda, že se druhý Šéf neobešel bez toho úvodu nataženého na tři čtvrtě hodiny, protože byl až na pár světlých výjimek nezáživný. Jakmile ale Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová rozjeli podfuk s bytem, najednou to bylo o tolik, o tolik lepší. Jen mě docela mrzelo, že Karel Heřmánek tentokrát dostal jen malou roli, a doufám, že se to v příští části spraví. ()

Marthos

Další pokračování šéfovské pentalogie těží, jak se zdá, už jen z vytěženého nápadu. První polovina, odehrávající se kdesi na moravském pomezí, simuluje satiru, neobratnou, pitvořivou a veskrze primitivní, na lepší časy se blýskne teprve s příchodem nové postavy hrané Jiřinou Bohdalovou, která v tandemu s vynikajícím Petrem Nárožným připraví divákům malou groteskní lahůdku: rafinovaný podvod s pronájmem (cizího) bytu. Nic jiného tu, žel, není. ()

blackrain

Ta mafiánská rodinka byla naprosto otřesná. Nevěřím, že by to v reálu bylo takhle možné. Nápad s pronajímáním bytu jsem už viděla někde jinde a tam to bylo mnohem vtipnější. No, Pepan asi nebyl tak mazaný, když s ním vyběhl jiný podvodník, který byl možná ještě mazanější. ()

topi

Druhý díl série začíná na Jižní Moravě, kam Pepana v předchozím díle unesla vypečená rodinka s dcerunkou Anežkou, kterou chtějí s Pepanem oženit. Pepan musí začít pracovat v místním skladě, kde zjišťuje, že jeden z bratrů Anežky tam krade. Sám zkouší svými podvody vymáhat peníze na sousedce nebo na servírce v městské hospodě, protože v rodině, kde je držen, dostává 15 korun na den a večer ho tatík Anežky (geniální Vladimír Hrubý) vždycky šacuje a schovává mu hadry, aby v noci neutekl. Tohle je fakt šílená absurdnost a já z toho pláču smíchy. Po pár týdnech se přece jen Pepanovi podaří utéct zpět do Prahy, kde najde svoji partu - Járu a Marcelu a připravují kšeft století. Přidá se k nim neznámá ženská Barbara, která je nakonec zase o všechno obere. Tenhle díl je pro mě asi nejlepší a každý, kdo má rád humor Petra Nárožného musí tuto Šéfovskou sérii milovat. Tak jako já. A musím zmínit ještě postavu Karla Heřmánka jako slabomyslného Járy, jehož role se dá řadit po boku jeho životních postav, jako jsou třeba Popr ze Smrti krásných srnců, Fešáka Huberta nebo Lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty. Tohle je největší vůl, jakého jsem na filmovém plátně v české komedii kdy viděl :D. Hudební skladatel Vadim Petrov se odpoutal od pohádkových motivů a složil řádnej akční bigbít :). Pro mě jsou Šéfové kultovní pentalogií, u které se vždycky dávím smíchy!! ()

dyfur

moja zaujímavosť:Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur) ()

rakovnik

Tento film je vskutku dva v jednom. Morava poněkud úlet, Praha úplně jiná a lepší. Podvedený podvodník. Právě druhá polovina filmu je zábavná. Petr Nárožný v plné síle baví. ()

cariada

Pokračování o podvodnících, kteří se snaží jeden cizý byt pronajmout více lidem, ale sami naletí jinému zloději. Tohle jako by přesně sedělo na náš národ a mentalitu minulého režimu. Takovéhle komedie by se měli točit. ()

otík

Druhý díl série Šéfe, ... .. Tradiční česká televizní komedie z dob, kdy i průměrné televizní komedie stály za podívání. Hudba: Vadim Petrov ()

sator

Já nevím, zda bych to místo mě vzít, je to přeci jenom práce...Mě seděl tenhle díl nejvíc, Nárožný v sekvencích podvodníka naprosto neodolatelný, půjčil bych mu i den před vejplatou :) ()

pytlik...

Bohužel, téměř půlka filmu rozvíjí nejpřitroublejší a nejméně reálnou dějovou linku z prvního dílu, tj. nahánění Nárožného Krečmerovou. Snímek také nepřináší nic nám poučení chtivým, kteří toužíme po kariérním zvratu a poohlížíme se po jiných oborech, které víc sypou, protože Nárožný je bohužel spíš takovým průkopníkem slepých uliček. Člověk si tak říká, že "mazaného podvodníka" by mělo v první řadě napadnout se nějak líp maskovat, pouhé nasazení brýlí určitě nepomůže, protože ho prozradí výrazné druhotné pohlavní znaky, tj. pleš a knír . ()

Georgex

Šéf podruhé a opět báječná podívaná, která přímo navazuje na první díl. Musím uznat, že rodinka "mafiánů" ve svém prostředí ztratila trochu svoje tajemné kouzlo z prvního dílu. Nicméně některé scény z venkova byly opravdu povedené. Snažit se předělat notorického podvodníčka v podání Petra Nárožného se, ale nepovede každému a přísný režim, který mu jeho nová famílie stanovila mě velice pobavil. Nejlepší část filmu začíná návratem do Prahy a shledání se svojí bývalou partou. Karel Heřmánek v roli jednoduchého trouby je neodolatený, některé jeho hlášky jsou geniální. Navíc do filmu přibyla nová posila v podání Jiřiny Bohdalové, která celému filmu dodala správně kouzlo a její role nadělala pořádnou paseku. Nutno říct, že možná jednu z nejvtipnějších z celého filmu. Na to, že se jedná o pokračování televizního filmu má film výborné tempo a po celý film jsem se bavil a mnohé scény byly bezchybné. Rozhodně se jedná o povedené pokračování série s neúspěšnými podvodníčky. "Kde je ta tvoje Liduška, byla tady seděla na gauči a kde je ten gauč.." Moje hodnocení filmu 80% ()