Incidental Characters

silentname

"Incidental Characters" ma teda celkom slušne prekvapilo. Pravda síce je, že som od filmu dokopy neočakával nič. Bol som len zvedavý aké to bude. No reálne som sa celkom slušne bol schopný ponoriť do tohto príbehu, spoznať tieto postavy, venovať im svoj čas a dočkať sa skutočne uspokojivého zakončenia. Príbeh sa v podstate venuje štyrom postavám. Máme prestrihy príbehu spojených so scénkami, ktoré pôsobia ako z nejakého interview. No rovnako to vyzerá, ako keby každý z nich podával svoj príbeh úplne niekde inde. A pritom sa sú schopní počas tohto filmu tieto postavy spoznať. Nemôžem povedať, že každý s každým, ale istým spôsobom by sa dalo povedať, že jeden tomu druhému vedia ovplyvniť ich život. A vedia priniesť niečo, čo ich nakopne správnym smerom. A často sa hovorí, že niekedy nás ľudia, ktorých náhodou stretneme, spoznáme a venujeme im časť svojho času môžu posunúť v našom živote. No často sa aj stane to, že sa s týmito ľuďmi už potom v živote tak skoro nestretneme. A ja som za svojho života tiež mal možnosť spoznať niekoľko takýchto ľudí. Niečo nám do života prinesú a možno nám pomôžu sa odraziť z miesta. Najlepšie je to podľa mňa asi vidieť v Alfovom príbehu. Všetky postavy boli podľa mňa dobré, dialógy pôsobili uveriteľne a jednotlivé príbehy mali podľa mňa dobré momentky, ktoré ich vedeli predať. Ale možno by som si prial, aby som z filmu cítil niečo viac, než len snahu povedať príbeh a dať nám odkaz. Tu bol pre mňa potenciál na vynikajúci film, ktorému ako keby niečo chýbalo. Možno keby ten záver nepôsobil tak zrýchlene, aby sme mohli len príbehové línie uzavrieť a dať veci na poriadok. Neviem. Možno by som chcel, aby to bolo dlhšie, možno by som si prial aby niektoré scénky nepôsobili tak artovo, ale dať im viac života. Ťažko povedať. Neviem čo by ten film vylepšilo. S týmito postavami by som sa nebránil stráviť viac času. Ale chcelo to ešte niečo, čo by to nejako celé spojilo. Film, ktorý má potenciál na "A+, no bolo treba ho spracovať nejako inak. Neviem ale ako. Hodnotenie: B+ ()