DaViD´82

Slečna v nesnázích, co se vždy na konci epizody ocitne ve zdánlivě neřešitelné situaci, aby hned na počátku další mohla být slavně zachráněna (ups, spoiler). A tak stále dokola; zas a znovu a znovu... A znovu. Prostě nervy drásající seriál. Samozřejmě za předpokladu, že se na to díváte očima tehdejšího diváka; toho soudobého to již na rozdíl od jiných takto starých záležitostí nemá šanci zaujmout samo o sobě. Rovněž i seriál co přenesl cliffhangerové postupy z literatury do světa pohyblivých obrázků. A to způsobem, který dodnes zůstává nepřekonán a je proto i nadále využíván všemi a všude; od jihoamerických nekonečných soap oper po produkci ze stáje HBO. ()

Radko

Záludná pasca, hrdinka v ohrození života, strhujúca akčná záverečná scéna. Dobrodružný seriál nemej éry, ktorého režiséri Louis J. Gasnier a Donald Mac Kenzie spoľahlivo prepojili základné línie romantického dobrodružstva a kvalitného hereckého obsadenia. Titulnú úlohu slečny Paulíny obsadila jedna z najznámejších seriálových ženských hviezd tej doby, Pearl Whiteová, ktorá sa nebála točiť ani značne riskantné scény. Každá z častí predstavuje vražednú pascu, narafičenú zradným poručníkom Paulíninho dedičstva a jeho komplicom. Z pôvodne plánovaného 13 -dielneho seriálu sa nakoniec vykľulo 20 dielov (z ktorých sa do dnešných dní zachovalo len 9). Sedem dielov navyše si vynútil obrovský divácky ohlas a úspech nakrútených častí. Pozn. Seriál ako celok nehodnotím, pretože som videl len prvú časť s názvom "Through Air and Fire"(°°°°), ktorá uvádza diváka do deja, zoznamuje s hlavnými postavami (Paulínou a jej snúbencom na jednej strane a zloduchmi, usilujúcimi o jej život na strane druhej) a nakoniec prichádza k veľkému dobrodružstvu v balóne a skalnej stene. Svižný dej podporený kvalitnými hercami a obstojnou réžiou určite stojí za zhliadnutie a celý seriál minimálne za malé pripomenutie. ()