poster

Špinavé ulice

 • USA

  Mean Streets

 • Slovensko

  Špinavé ulice

 • Slovensko

  Mizerné ulice

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1973, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ****

  Působivá frezka Scorseseho parádního tématu italských přistěhovalců a jejich koketování či pozdější naprosté zapadnutí do biznisu zločinu. Špinavé ulice za mě nejsou za pět, protože jsem postrádal nějakou spojovací myšlenku ve frezkoidním scénáři, ale přesto i když jsou Špinavé ulice teprve prvním z filmů, ve kterých Martin definoval svůj pozdější styl a téma, nejsou o nic horší - atmosféra New Yorku či propracovaný vztah postav (Charlieho a Johnyho), o to se ještě Scorsese opře několikrát a stejně dobře. You don't make up for your sins in church. You do it in the streets. You do it at home. The rest is bullshit and you know it.(16.8.2010)

 • T2
  **

  Neviem prečo Martina Scorsese mám rád ale jeho ranná tvorba my zatiaľ moc nehovorí, čiže teda ani táto dráma, odohrávajúca sa skoro len po baroch kde sa ani príbehovo ani v dialógoch nesnaží nejako moc povedať, my moc nelahodí a musel som predčasne unudene opustiť sledovanie. Takto vypadajú začiatky Harveya Keitela a Roberta De Nira, aj keď nie zrovna na zlej úrovni. ║Rozpočet $500,000Tržby USA $32,645Tržby Celosvetovo $40,000(23.1.2008)

 • Rocky62
  ***

  Nikterak zajímavá gangsterka, nedůležité pasáže a zápletka - průměrná, ale v té době De Niro spolu se Scorsesem těžko mohli tušit, že jejich pozdější spolupráce nadchne miliony filmových fanoušků. Každej nějak začíná :-) PS: špinavé ulice ve Špinavých ulicích jsou fakt zprasený, že bych se štítil po nich chodit i po chůdách.(23.6.2010)

 • Cervenak
  ***

  Výborne natočené, výborné dialógy a výborní herci (hlavne De Niro, ktorý tu hrá vlastne Joea Pesciho z Martyho neskorších filmov). Ale... chýbali tomu naozaj silné scény (hoci aj násilné), ktoré by to vytiahli nad priemer. Videl som ten film v utorok večer a v stredu ráno už som si nepamätal 2/3 "deja".(25.1.2008)

 • StarsFan
  ****

  Scorsese je Scorsese. A byť ve Špinavých ulicích není jeho rukopis zdaleka tak vybroušený jako v trhácích, které měli následovat, je radost na jeho tvorbu se dívat. Nepracuje s žádným objevným scénářem, spíš naopak; Špinavé ulice žádný děj nemají, příběh nesměřuje (s většími či menšími zápletkami) z bodu A do bodu B, jak je tomu jinde. Scorsese jen ukazuje život několika lidí ulice, kteří si více hrají na gangstery než jimi jsou. Dalo by se říct, že se jedná o pouhé dvouhodinové vykreslování charakterů, ale pak Marty nahodí nějakou starou vypalovačku a místo slov nechá působit obraz... A věřtě mi, že hospodská rvačka nebo kulečník na barovém stole jsou tak mistrovsky natočené scény, že z nich ta Scorsesovita vyčnívá mnohem víc než z toho, co pan režisér točí dnes (taková ta Skrytá identita, Letec a podobně). A spolu s Martym je tu ještě jeden důvod, proč se na Špinavé ulice podívat. Bobby De Niro v roli bezstarostného magora, která vám prostě utkví v hlavě a to i přesto, že tu Robert hlavní roli nehraje. Jednoduše řečeno: Jestli se někdy s filmem zrodila hvězda, platí to o Špinavých ulicích hned dvakrát. Děkuji, pane Scorsese, děkuji, pane De Niro.(6.7.2008)

 • - Původně se film jmenoval "Season of the Witch", Scorsese ho změnil až po natáčení na návrh kritika Jay Cockse, kterému se zalíbila replika z filmu jedné z postav. (don corleone)

 • - V roce 1997 byl film zařazen do Národního filmového registru při Knihovně konresu USA. (lubospoti)

 • - Hlas vypravěče při úvodních titulcích filmu patří režisérovi Scorsesemu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace