poster

Taxikář

 • USA

  Taxi Driver

 • Slovensko

  Taxikár

Drama / Krimi

USA, 1976, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PinokKio
  *****

  Robert De Niro si figurou vysloužilce z Vietnamu zažívá své peklo. Ženské ho nechtějí (pokud všechny zve na rande do porno kina není se co divit), většina zákazníků je kdejaký xindl a ulice jsou plné svinstva. Kdekdo by se z těch svých trablů sám sunul směrem dolů k té všudypřítomné špíně, ovšem Scorseseho taxikář naopak vykročil opačným směrem všem ukázat, jak se s tím vším vypořádat. Výborná proměna v úvodu sympatického De Nira v lidskou bestii a pro mě číslo jedna co se týče filmografie Martina Scorseseho.(20.2.2012)

 • POMO
  ***

  Dvadsať rokov som čakal, až budem môcť jeden z najslávnejších Scorseseho filmov vidieť na plátne vo festivalovej atmosfére. Stalo sa, navyše z čerstvo reštaurovanej kópie, uvedenej samotným reštaurátorom. A nič. Taxikár je maximálne tak hodnotným svedectvom doby, miesta a nálady New Yorku 70. rokov, čo mu dodáva historický význam (podobné kvality som nedávno ocenil v Lumitovom Serpicovi). Výborná je tiež nápaditá a kreatívna kamera a temná Herrmannova hudba. Scenáristicky, v zaobchádzaní s hlavnou postavou je však snímka chladná, odmeraná, príliš skratkovitá a vo finále vyznieva až karikaturisticky absurdne. Akoby sa jednalo o dramaturgicky nezvládnutý zostrih kompaktnejšieho a epickejšieho diela.(7.7.2011)

 • petaspur
  ***

  Vietnamský veterán Travis Bickle trpí nespavostí a proto se začne nočním New Yorkem prohánět se svým žlutým taxíkem. V noci však Bickle potkává pouze lůzu společnosti, dlouho naplňovaný hrnec trpělivosti jednoho večera zlehka přebublá a ozbrojený psychopat Bickle se vydává zvýšit kvalitu života ve velkoměstě.(30.11.2008)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Hm, docela přeceňovaná záležitost. Ze začátku mě i přes všehovšudy velkej prd dokázal film zaujmout vyloženě vzbuzením zvědavosti, co se bude dít. Smrad se nepříjemně rozšířil i do prostřední části, jenže i zde se našly momenty, které zvěstovaly výrazné zlepšení. To přišlo v závěru hodně syrově, neřku-li nezapomenutelně, což dohromady s De Nirem, půvabnou Sheperdkou a nočním New Yorkem na nadprůměr bez problémů stačí, i když jsem čekal mnohem víc. 75%(20.1.2014)

 • Morien
  **

  (1001) Já mám takové podezření, že mi téměř všechny zásadní filmy Nového Hollywoodu nic neříkají, a Taxikář je jenom další hřebíček do rakve, který to potvrzuje. Sice mám o tom filmu nastudované první poslední a všechno jsem četla, přelomové tohle, syrové tamto, kariéru definující všechno, ale když se na něj dívám, tak prostě a jednoduše nechápu, o čem to je a co se tam děje. O hlavním hrdinovi nevím vůbec nic a on celým filmem projde kompletně nezměněný: nezmoudří, nezesílí, nevyléčí se, nenajde spojení se světem, nezblázní se, neumře. Nic. Postava Jodie Foster (i Cybill Shepherd, když jsme u toho) je tam tak málo, že velmi špatně rozumím tomu, proč je tak často dávána do souvislosti s reputací filmu. Je to sice ona, jejíž život kvůli filmu projde největší změnou, ale tadá, je to mimo plátno a někdo to odříká v nespolehlivě emocionálně neprůhledném dopise. Nechápu tento film.(27.11.2017)

 • - Pro roli Travise Bickle byl zvažován Jeff Bridges. (don corleone)

 • - Když se dívá Travis Bickle do zrcadla, byla řeč kompletně vymyšlená a namluvená Robertem De Nirem. Ve scénáři stálo pouze, že se Travis podívá do zrcadla (don corleone)

 • - Když se Travis dívá na televizi a kopancem ji převrhne, jde v televizi epizoda ze seriálu Mladí a neklidní (od r. 1973). (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace