Reklama

Reklama

Střípky ženy

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Po tragickém domácím porodu se musí vyrovnat s návalem emocí i velkým smutkem a najít cestu zpátky ke svému partnerovi i rodině. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (119)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MUSÍŠ TO PŘEKONAT A JÍT DÁL….“ /// Takovou porci porodu…. jsem dostal naposledy u porodu. Tady je to spíš psychothriller než radostná událost a tím nám končí hodobóžový dny jednoho manželství. Rodinný drama. Na Netflixu si řekli, že od Manželský historie uběhl nějakej ten pátek a bylo by třeba ukázat lidem, že si v manželství žijou celkem dobře… A tak tu máme sebeubíjející film o neštěstí a osobní krizi člověka, který nás má rozveselit světlem na konci tunelu. Hele… tohle není pro mě… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na domácí porod. 2.) Umřel nám parchant. /// Thx za titule „Ivana Ragusa“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

S citem natočené, skvěle zahrané. A to především ze strany Vanessy, která je - a neříkám to rozhodně poprvé - naprosto fantastická. Film je hlavně o ní, a její postava je velmi zajímavá. Její filmový manžel o ní - pokud se nepletu - na začátku pronesl, že je vždycky v pohodě. A tak na mě i působila, silná a emočně stabilní žena. Co se s ní a s jejím okolím stane, když je vystavena takhle těžké životní situaci? Na to se podívejte sami. Vím, že budu jedna z mála, ale Shia mi ve své roli moc sympatický nebyl. Ale upřímně to tak s ním mám téměř vždycky. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé porovnat to se Smyslem života, který stejné téma pojal mnohem méně okázale, ale zato s nějakou důstojností. Tahle povrchní manýra zvlášť v kontrastu se závažností námětu fakt balancuje na hraně směšnosti. Nacpat všude dlouhé záběry a hysterické ječení fakt nedělá film. Že Ellen Burstyn má v mnoha scénách silný "Claudette z The Room" vibe tomu moc nepomáhá. Jen bylo hezké na konci zjistit, že ten poor man's Shia LaBeouf byl ve skutečnosti Shia LaBeouf. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Nevyšlo, treba skúsiť znova. Vyjdeme z naturalizmu, prejdeme do depresie, zažijeme katarziu a necháme to rozplynúť v rozložitej korune stromu. Tá pojme všetko - nádej pôrodu, trpké sklamanie, vyrovnávanie sa tragédiou, konflikty, katarziu, prijatie matky, prijatie roly matky. nenápadne vložíme tému holokaustu a máme zamiešané na úplne tradičný mainstreamový koláč o vyrovnávaní sa s rodinnou tragédiou. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Téma, které asi každý vidět nemusí, navíc včetně sem tam explicitní první půlhodiny porodu, kterou každej neustojí. A to nejenom vzhledem k explicitnosti, ale i vzhledem k tématu jako takovému. Když ale přes to přejdete, tak se dočkáte skvostného hereckého výkonu Vanessy Kirby a stejně tak zajímavého Shiy, který je ostatně zajímavý všude, kde se objeví. Nicméně mi to i tak celé přijde trošku prvoplánové. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Film měl premiéru 4. září 2020 na Benátském filmovém festivalu. (filmovyfan)
  • Název snímku se zobrazí až po úvodní 30minutové sekvenci. (Kuzmik)
  • Úvodní 30minutová sekvence narození dítěte se natáčela po dobu 2 dnů a vyžádala si 6 pokusů. (Kuzmik)

Související novinky

Festival v Benátkách zná vítěze

Festival v Benátkách zná vítěze

13.09.2020

Navzdory probíhající pandemii koronaviru tento týden proběhl 77. ročník filmového festivalu v Benátkách, pochopitelně za přísných ochranných opatření. Naštěstí však vše proběhlo bez problémů a my tak… (více)

Reklama

Reklama