• italský

Alberto Moriani

Scénografie:

Walter Patriarca
  • Lima

Pokud patříte mezi fanoušky špatných filmů, budete se stoprocentně bavit. Příšerná, řekl bych "edwoodovská" režie, křečovité dialogy, příšerné "herecké výkony"(v tomhle ohledu vyniká zejména černošský herec s uměleckým jménem Dakar, ve Fulciho Zombi 2 hrál doktorova pomocníka Lucase, tady opět stejnou postavu, tentokrát se jménem Moloto). Gore efekty nejsou špatný, hlavně je jich hodně a nemusí se na ně dlouho čekat. Jinak podobnost s Fulciho Zombi 2 je do očí bijící (stejné hlavní postavy - dvě ženský a dva chlapi, blonďák a vousáč,stejný podivinský lékař a jeho černošský pomocník (Dakar :o))) juchů!), podobný scenář, točilo se na úplně stejném místě), ale není překvapivá, vzhledem k tomu, že na tom dělali stejní producenti a stejní tvůrci make-upů a speciálních efektů. Celkově vzato, bylo to tak špatný, že jsem se u toho slušně bavil. Víc, než u Fulciho "bratříčka", ačkoliv ten je samozřejmě filmařsky o dvě třídy výše.(22.9.2003)

Pro mě se jedná o skvělý horor,který má sice spoustu nedostatků,ale mám tu šíleného vědce a kamera ukazuje jak provádí svoje pokusy,zombí mají svůj charakteriský projev,vrčení. Tušil jsem,že kanibalové vs zombíci bude fakt dobrej nápad,nedostatek je ten,že režisér odfláknul jejich finálový souboj. Za to film obsahuje slušnou porci gore a nahá Alexandra Colli může bejt zatraceně dobrej důvod,abych dal jednu hvězdičku navíc. Film není nudný a slabý jako Cnanibal Holocaust nebo Ženy od hluboké řeky,kde se zmohli jen na chabé násilí a nudu,tady byla dost silná akce.(23.3.2007)

• POMO

Jedno mi nedá spať - že bol tento film nakrútený v tom istom roku, ako Fulciho ZOMBI 2 a Deodatov CANNIBAL HOLOCAUST. Ide totiž o klon oboch scenárov, doplnený ešte námetom šialeného vedca, vyrábajúcom na tajomnom ostrove humanoidné zombie-kreatúry (OSTROV DR. MOREAU). A k tomu si pripočítajte jednu sexy blondýnku, ktorá sa stále a všade vyzlieka, jedného fordovsko-belmondovského hrdinu a dosť veľa dosť detailného gore. Poteší tiež vidieť kanibalov a zombie v jednom filme naraz! Ako talianska zombi sračka je to neodolateľné. Brutálne, nechcene smiešne a s neodmysliteľnou dávkou sexu. Ale oproti Fulciho ZOMBI 2 je to predsa len krčovitejšie. Samotní zombíci ani ich nasnímanie nesahajú Fulciho vizuálnej réžii ani po členky. Pokiaľ však tento žáner úplne vážne žeriete a príťažlivosť týchto filmov posudzujete podľa frekvencie stupídnych dialógov, úrovne príšernosti hudby a počtu litrov krvi, zombikov a kanibalov, ste na najlepšej adrese.(24.1.2003)

• MM_Ramone

Holocaust je označenie pre agresívnu politiku systematického, štátom podporovaného prenasledovania a hromadného vyvražďovania určitej skupiny obyvateľstva. Predpokladám, že tvorcovia tohto nízkorozpočtového horroru vôbec netušili, čo toto slovo znamená. Vo filme "Zombi Holocaust" sa totiž žiaden holocaust nekoná. Myslel som, že to bude ukrutný masaker oživlých mŕtvol. Ale je to len nezmysel o šialenom doktorovi, ktorý robí svoje zvrátené experimenty na izolovanom, exotickom ostrove uprostred tlupy primitívnych kanibalov. *(5.5.2016)

• tron

Rád si pozriem talianske zombícke masakry, no takmer vždy musím skonštatovať „dobrá atmosféra, odporne dobre zvládnuté gore, trápne herecké výkony a sprostý scenár“. ZOMBI 2 sa mi páčil, detto podobné spriaznené kúsky (DÉMONI, DOM PRI CINTORÍNE, BEYOND, všetko 80%), ale čo je veľa, to je veľa. ZOMBI HOLOCAUST sa ani nesnaží tváriť, že je niečím viac, než len brakovou, schválne odpadovou a krajne poklesnutou hororovou zábavou pre najzaprisahanejších fanúšikov, či skôr už až fanatikov, talianskej hororovej tvorby. Výprava je blbá (zopár stromov ešte džungľu nerobí), masky zombíkov blbé (akási... pokrčená... handrička, nalepená na tvári) a k scenáru sa radšej nemienim vyjadrovať vôbec. Toto rozhodne nie je žiadne „povinné čítanie“, iba ak, tak slúži na doplnenie základného vzdelania. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/148333/Zombi-Holocaust-40.html(22.9.2007)

• - Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)

• - Ve scéně, kdy asistent Toran (Roberto Resta) vyskočí z okna, se při dopadu oddělí ruka z figuríny imitující jeho tělo. V následujícím záběru, kdy Toran umírá, má ovšem obě ruce v pořádku. (masekjc)

• - Film obsahuje minimálně dvě scény z legendárního zombie hororu Zombi 2. Objeví se zde i stejné exteriéry a herci ze jmenovaného filmu. (folklorman)