Unabomber – Jak to vidí on sám

(TV seriál)
  • Kanada Unabomber: In His Own Words
Dokumentární / Krimi
Kanada, 2020, 2 h 57 min (Minutáž: 40–48 min)

Epizody(4)

Skutečný příběh podivnější než fikce. Ted Kaczynski, alias Unabomber, se ocitne v hledáčku CIA, která se z něj pokusí udělat superagenta. Její plán ale skončí fiaskem. (Netflix)

whack

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Polovica zo všetkých rozhovorov sú len subjektívne úvahy a názory jednotlivcov, ako napríklad: „Nemal som pocit, že sa správa ako blázon,“ neobsahujú žiadne užitočné informácie. Prvé dve epizódy mali byť zlúčené do jednej, alebo nemali byť vôbec. Tieto epizódy sú plné absolútne jednostranných, manipulatívnych, demagogických, zbytočných fráz, snažia sa navodiť presvedčenie, že Kaczynsky je jednoducho magor. Niet sa čomu diviť, veď dokument spolufinancovala FBI. Až v tretej epizóde sa trochu bližšie dozvedáme motívy jeho činov. Potešil rozhovor so Zerzanom a Lewisom, veľa priestoru ale nedostali. Záver poslednej epizódy dáva dojem, že Kaczynsky vlastne mal vo všetkom pravdu, ale nemal zabíjať. S tým súhlasím. Kto by si chcel prečítať preklad jeho rozhovoru pre Earth First! Journal, ktorý je spomínaný v dokumente, môže tak urobiť TU, jeho Manifest sa dá ľahko nájsť na Googli, stačí zadať "Priemyselná spoločnosť a jej budúcnosť". ()

• FBI přispěla k vytvoření Unabombera. (M.Fish)