#FOLLOWME

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2020, 88 min

Niečo podobné ako minuloročné Escape Room, ale tu sa to potom tvorcovia snažili uhrať cez gore a niečo na spôsob online prenosu na Dark Webe. Follow me mi prišlo lepšie ako spomínané Escape room, pretože tu to šlapalo, reálne to bol zaujímavý thriller. Horšie to bolo s gore a druhou polkou, pretože nápad skvelý avšak po krvavej stránke slabota. Keby to bola väčšia rezničina šiel by som na plný. Koniec má jeden skvelý zvrat, avšak ja som niekde videl niečo podobné tak som presne vedel ako to dopadne. U mňa silnejšie 3*.(12.10.2020)

• matthew.17

Kto nevidel Fincherovu "Hru," môže badať film ako originálny a zaujímavý. Ja som ju však videl nedávno, preto mi od začiatku bola jasná pointa a toto spracovanie je žiaľ oveľa menej atmosferické, oveľa viac povrchné a povedal by som že "na efekt," lenže ani tých efektných momentov tam veľa nebolo a film sa teda nedoťahuje ani na kvalitné popcornové bčka :/ Každopádne hviezdičku pridávam za jeden nečakaný zvrat na úplnom konci ktorý troška rozbije očakávaný happyend a bolo mi ľúto, že si takúto perličku nechali na samotný koniec, pretože keby pracovali podobne s celým filmom, mohli sme mať nevyspytateľnú pecku plnú prekvapení.(10.8.2020)

No... takové rozporuplné pocity z toho mám. Ona je to taková zvláštní směs různých hororů a thrillerů. SPOILER (ale kvůli několika kriplům tady se to už asi ani jako spoiler označit nedá) Úniková hra + Hostel (či jakýkoli jiný film, kde psychopati unesou lidi do nějakých skladů/cel a mučí je tam) + Hra a Mo Lun + pokus o psychologické drama o životě youtubera KONEC SPOILERU, asi takový by byl "vzorec" inspirací. A ono to na jednu stranu funguje docela slušně a na tu druhou zase ne. Ten úvod je zbytečně vleklý, ale jinak to po celou dobu má silnou atmosféru a přišlo mi to i dost napínavé. Možná to je i proto, že mám tenhle subžánr hodně rád, každopádně po téhle stránce je to povedené. I ten děj docela dává smysl, na to čím to je. Ale na druhou stranu tady máme postavy, o kterých víme prd a z nichž většina není zrovna sympatická, pak je tu ten vleklý úvod a navzdory konci mám stejně pocit, že to zbytečně míchá moc témat dohromady. I ten chat diváků v tom mohl mít větší roli, takhle mi přišel krapet nevyužitý. A taky jak už jsem psal, ten úvod trvá přehnaně dlouho (než se něco stane, uplyne 30 minut vaty...). Ten konec se sice dá odhadnout, ale mě stejně překvapil, protože jsem od toho čekal milionkrát viděné téma a nenapadlo mě, že by si to mohlo vzít inspiraci od jednoho nejmenovaného filmu. Ruku na srdce ale kdo to tady skutečně odhadl a kdo to odhadl jen proto, že si tu četl komentáře... Každopádně líbí se mi, že na rozdíl od toho filmu a jemu podobné čínské verzi co se odehrává na lodi to má konečně realistický konec, SPOILER žádný happy end, kde se hlavní postava navzdory vší logice zachová klidně a přes všechno se přenese, ne, tady to organizátor pěkně schytal a podle mě by to přesně takhle dopadlo i v realitě KONEC SPOILERU. To Follow Me přidává body k dobru, ale stejně to nevidím na víc, jak lepší 3*. A to "nadhodnocuji" jen kvůli slušné atmosféře a že jsem lepší horor z tohohle subžánru už dlouho neviděl, jinak by to byl průměr. Lepší 3*(6.2.2021)

• verbal

Bezskrupulózně vyloupit jedinečnou a novátorskou Hru, osadit ji mimořádně nesympatickým buzerantem a partičkou toporných slizáků, zretardovat ji do slaboduchosti pro Instakokoty a ani nepřiznat kredity pro Ferrise a Brancata, to se jednoznačně musí ztrestat zmrdi! Už teď se děsím, kam až ta vykrádačská modermentizace zajde příště. Nabízí se hned třeba dva progelovaní mentálové, fackující se na TikTrotlů, aby se nakonec ukázalo, že to vlastně byl jen jeden schizomentál, co mezitím rozpoutal neomarxistickou apokalypsu.(28.1.2021)

Ďalší z radu Escape roomov, ktoré i keď majú prijateľnú stopaž, stačilo keby mali 20 minút. Skôro hned od začiatku som vedel kam film speje a tak ten záverečný zvrat má nemal šancu prekvapiť. Veľmi dlho sa tam len vykecava a až keď prídu na rad ruský protagonisti to ma aspoň nejaké to napätie. Ale videl som toľko podobných filmov a aj lepších, že nič vo filme ma nemohlo ani prekvapiť tobôž nie šokovať. Aspoň keby nešetrili gore omáčkou alebo aspoň ukážkovým múčením. No, ale ani to tu nedokázali naplniť. Len čistý priemer.(26.12.2020)

• - Během scény v letadle skupina sleduje film Escape Room (2017), který režíroval, produkoval a napsal též Will Wernick. (Kudly4)

• - Natáčení začalo 29. srpna 2018 a skončilo 1. října 2018. (Kudly4)

• - Cole (Keegan Allen) využívá ve filmu smyšlenou aplikaci „Upic“, která je v podstatě aplikací spojující YouTube a Instagram. (Lajty)