Uneseni

všechny plakáty
USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvůrci:

Leslie Bohem

Scénář:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel (více)

Epizody(10)

Sú tajomstvá, ktoré si každý nechávame pre seba. Sú však tajomstvá, ktoré před nami niekto tají. Séria z produkcie Stevena Spielberga, ktorá získala najprestížnejšiu televíznu cenu EMMY. Rozpráva generačný príbeh troch rodín, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v histórii únosov mimozemšťanov. Zasadené do kontextu konkrétnych historických udalostí nanovo prepisuje pozemské udalosti a dodáva im mysterióznu príchuť. Šialene silný príbeh o stretnutiach ľudstva s mimozemskými civilizáciami, kde napätie celkom ovládne obývačky a kde budete počuť svoj vlastný dych. (oficiální text distributora)

anderson odpad!

Citujúc klasika: "ODPAD JAK OČI !". Spielberg si evidentne povedal, že dokáže vyprodukovať kult ala AKTY X a zároveň nadviazať na svoje BLÍZKE STRETNUTIA. Vo výsledku ale produkčne zastrešil paškvil korunovaný dementnými komentármi Dakoty Fanning, ktoré musia zožrať nervy každého súdneho mimoz ... ehm, človeka. Technická poznámka: Táto séria je z produkcie štúdia Dreamworks a nie HBO ako tvrdí užívateľ -dRaGoN-. ()

BMAJTZ

První díly mě dokonale připoutaly k obrazovce a hltal jsem každou minutu, s postupem času to bylo horší a horší a závěrečné díly byly utrpení. Postupem času přestal být příběh tak epický a sem tam z toho sálá i telenoveloidní feeling. Předpokládám, že to byl záměr, nicméně děj by se dal krásně shrnout do max 6-7 dílů, při vypuštění nudných pasáží. Nikdo mi nenamluví, že ta obrovská halda jakože detailů je v tomto seriálu důležitá, zvláště pak po posledním díle. ()

ecceHOMMO

Neuveriteľne pôsobivý seriál, ponúkajúci nový pohľad na veci, ktoré si nedokážeme vysvetliť.....A to už nehovorím o hlbokých myšlienkach, ktoré zaznievajú v podobe Dakoty Fanning od prvej časti a nútia k zamýšlaniu......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................A niekto tu spomenul, že seriálové postavy nedokážu citovo zaujať, pretože čas ktorý počas celej serie ubehne je príliš veľký a postavy ( keďže starnú, nedokážu / nestihnú sa s vaším vedomím stotožniť....). A s týmto tvrdením si dovolím vehementne nesúhlasiť.....Postavy ktoré u diváka majú vyvolať emócie, ich vyvolajú....A časový posun? Áno ubehne veľa rokov...ale som presvedčený, že to bolo nevyhnutné. ()

Fiftis

Tento seriál bol pre mňa pred pozretím celkom zaujímavý v kategórií sci-fi a tak som si ho v televízií pozrel. Dosť ma baví sci-fi žáner, tak tomu nemohlo byť ani inak. Páčila sa mi pointa príbehu. Ako to zasiahlo niekoľko generácií a navzájom si odovzdávali svoje poznatky o výskume mimozemšťanov a vôbec celé to dianie okolo nich. Tiež herecké obsadenie je tu veľmi kvalitné, i keď sa tu nejedná o žiadne známejšie meno. Na začiatku som o seriáli vedel len to, že je o mimozemšťanoch a má v ňom (vraj) prsty Steven Spielberg. Teda som očakával veľa. O to väčšie bolo moje sklamanie, keď som zistil, že mimozemšťania sú tu len vedľajší produkt a celkovo sa jedná o veľmi béčkový seriál, ktorý postráda atmosféru a napätie. ()

jondzavid

Steven Spielberg sa touto mini sériou vracia k svojim Blízkym stretnutiam. Tentokrát je však séria len slabším odvarom (opačne ako pri Ryanovi a Band of Brothers). Po zhliadnutí všetkých 10 dielov som sa rozhodoval medzi 3 až 3 1/2 *. Prikloním sa k nižšiemu hodnoteniu (posledný diel je naozaj veľmi trápny). K plusom mini série radím casting - niektoré postavy sú obsadené dokonale bradpittovský kapitán Joela Gretscha, cronenbergovský doktor či talentovaná Dakota Fanning (prirodzene roztomilá, ale mínusom boli jej nudné monológové komentáre). Niektoré časti sú nadpriemerné (skôr 1/2 série) - vrcholom bola vynikajúca lesná časť ala Akty-x s fantastickou atmosférou. V závere však dochádza dych a najmä po nástupe Dakoty Fanning sa séria topí v nezáživnom klišé. A ešte jeden zápor - kto preboha navrhoval tie ufá (tie farby sú horšie ako v ID). Celkovo je ale séria slušnou sci-fi, ktorá podľa mňa môže výraznejšie osloviť len sci-fi priaznivcov, ale ako pohodová odpočinovka (u mňa na nedelné večery) padla dobre. ()

• Postava Allie Keysové byla časopisem TV Guide zvolena jako 16. největší sci-legenda. (HappySmile)
  • Ve třetím díle zkoumá Owen Crawford fotografii neznámého manželského páru, který byl unesen mimozemšťany. Tento obrázek je skutečná fotka Betty a Barneyho Hillových, kteří se na začátku 70. let proslavili, když se při hypnoterapii údajně odhalilo, že byli uneseni vetřelci. (HappySmile)
  • Scéna s bombardováním za druhé světové války byla vytvořena použitím techniky „Lightwave 3D“. Obrázek Německa je ve skutečnosti špionážním snímkem pořízeným za druhé světové války. (HappySmile)