Velká naděje (E03) (epizoda)

High Hopes

Drama / Sci-Fi

USA, 2002, 1 h 24 min

Komentáře uživatelů k epizodě (1)

----Můj dědeček říkával mamince že by bylo nejlepší kdyby se děti nemuseli starat o nic vážnějšího než je baseball. Je v něm všechno co potřebujete znát, jsou v něm úspěchy i prohry, chvíle kdy se semknete a chvíle kdy zůstáváte sami. A má konec, ne podle stopek jako v jiných sportech ale opravdový konec a nic víc, jak říkával mamince dědeček a to by mělo každému dítěti úplně stačit.----Lidé rádi zkoumají věci které jim nahánějí strach. Prohlížejí si je a dávají jim jména, takže svatí hledají boha a vědci hledají důkazy. Ti i oni se jen snaží eliminovat tajemno eliminovat strach. ----Všichni si rádi si myslíme že nějak rozhodujeme o svých životech a velice často si dokážeme namlouvat že jsme to skutečně my, kdo je u kormidla. Pak se ale stane něco co nám připomene že svět se řídí svými vlastními pravidly a ne našimi a my že se jen vezeme----Znáte to jak v kreslených groteskách někdo skočí ze skály a nic se mu nestane, nespadne dokud se nepodívá dolů. Máma vždycky říkala že v tom je tajemství života, nikdy se nedívat dolů, není to ale jen v tom že jde jen o to že se nedíváte, jde o to že si ani neuvědomujete že jste ve vzduchu a neumíte létat. ----Svět se skládá z velkých věcí a událostí a také z malých, je ale strašně nespravedlivé že jim říkáme velké a malé. Když se totiž něco přihodí vám, když ztratíte něco nebo někoho na kom vám doopravdy záleží, nic jiného pro vás neexistuje. Svět kolem vás se klidně může hroutit ale vám je to jedno, vůbec vám na tom nezáleží.----Mám vlastní teorii proč se lidé dopouštějí tak strašných věcí.Je to stejné, jako když se děti strkají na školním dvoře, když si tento strká nebudeš ten do koho budou strkat. Když si nestvůra nebude ve stínu číhat nic co by na tebe skočilo. Je to vlastně hrozně prosté,lidé se těch strašných věcí dopouštějí, protože mají strach. ----Všichni stojíme na okraji útesu, neustále den co den. Z útesu ze kterého spadneme, v tom si vybírat nemůžeme. Vybrat si můžeme v tom, jestli budeme ječet a kopat až spadneme, nebo jestli otevřeme oči a srdce tomu co se bude dít, až začneme padat.------(4.7.2019)