poster

Uneseni (TV seriál)

 • USA

  Taken

 • Slovensko

  Unesení

Drama / Sci-Fi

USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvůrci:

Leslie Bohem

Scénář:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Hrají:

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel, Andy Powers, Steve Burton, Catherine Dent, Julie Ann Emery, Jason Gray-Stanford, Desmond Harrington, Brian Markinson, Tina Holmes, Roger Cross, Anton Yelchin, Ken Pogue, Michael Moriarty, Justin Chatwin, Ryan Merriman, Ian Tracey, Gabrielle Rose, Julie Benz, Andrew Jackson, Tobias Mehler, Timothy Webber, Jay Brazeau, Elle Fanning, R. Nelson Brown, Fulvio Cecere, Janet Wright, Erin Karpluk, Sam Easton, Emily Holmes, Aaron Douglas, Kevin Durand, Gwynyth Walsh, Antonio Cupo, Max Martini, Jonathon Young, Mark Hildreth, Nolan Gerard Funk, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Ty Olsson, James Kirk, Jeffrey Ballard, Chad Donella, David Paetkau, Elissa Sursara, Willie Garson, Ben Cotton, Brittney Irvin, Terry Chen, Kevin G. Schmidt, Serge Houde, Frederick Koehler, Philip Granger, Aaron Pearl, Kimani Ray Smith, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Jesse Hutch, Karen Austin, Devin Douglas Drewitz, Peter Benson, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Peter Bryant, James Hutson, John B. Lowe, Patrick Gallagher, Tom Heaton, Alf Humphreys, Don Thompson, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Catherine Barroll, Steve Makaj, Colleen Winton, Rondel Reynoldson, Michael Soltis, Glynis Davies, Paralee Cook, Richard Stroh, Lachlan Murdoch, Malcolm Stewart, Andrew Johnston, Terry David Mulligan, Fred Henderson, Matthew Walker, Laurie Murdoch, Alison Matthews, Ralph Alderman, Brenda James, Tim Henry, Kurt Max Runte, Matt Baram, Chad Faust, Helen Siff, Jim Byrnes, Jacob Davich, Byron Lucas, Michael Jeter, Chad Morgan, Graeme Duffy, Stacy Grant, Linda Ko, Kurt Evans, Nicholas Treeshin, Enid-Raye Adams, Larry Musser
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Po pravdě je to spíše na 3 1/2 hvězdičky. Seriál se sice tváří originálně, ale o setkáních s mimozemšťany už bylo natočeno hodně filmů (jak níže podotýká willis) a ještě hodně jich natočeno bude. Technicky je to dobře zvládnuté, scénáristicky už to není velká sláva, ale hlavní věc, kterou bych tvůrcům vytknul je to, že během 6-7 dílů přeskákali období cca 50 let a nedali tak divákům žádnou šanci zvyknout si na postavy a zkusit se s nimi nějak "sblížit". Ono to jde dost těžko, když každý další díl začíná titulkem "o 10 let později" a z malých dětí jsou najednou skoro dospělí, jejich rodiče jednou nohou v důchodu a v ději je 10 nových významných postav... Nejzajímavější mi přišel díl odehrávající se na Aljašce při archeologických vykopávkách - stylově i atmosférou byl nejblíže slavným Aktům X. Teď už jen doufám, že nikoho nenapadne natočit další série, neboť tento trend dokázal spolehlivě zlikvidovat počáteční alespoň slušnou úroveň drtivé většiny seriálů.(21.8.2004)

 • mrx.friend
  ****

  To, že na tomhle seriálu nese podíl Spielberg, nikdo nezapře - občas jsem měl pocit, jako bych koukal na prodlouženou a vylepšenou verzi Blízkých setkání třetího druhu. Během 10 epizod sledujeme dění napříč bezmála 60 lety a vychází se z již tak profláknutého incidentu v Roswellu. Seriál sice nepřichází s žádným šokujícím rozuzlením, ani s vlastní, ojedinělou, teorií o návštěvách mimozemské rasy na naší planetě - naopak, rozpracovává vesměs známé, ale divákovi je to podáno strašně vkusně a decentně. A pokud si v hlavě sjedu celý ten příběh znovu, musim smeknout, jak do sebe všechno zapadlo, jak se vzájemně během toho půlstoletí propojily postavy, které jsme měli tu šanci vídat, a jaký záměr scénárista přiklepl (nebo se ho tedy spíše držel) "bytostem z jiné galaxie". Nejlepší bylo finále, to nezklamalo a bylo v něm všechno - vyvrcholení, napětí, podmanivá hudba, ale hlavně? Emoce. Přiznám se, že už je tomu nějakej pátek, co jsem něco u obrazovky tak obrečel. Taky bych tu rád zmínil zápisky z deníku Allie, které nás doprovází ve vyprávění - byla to osvěta. Mnohokrát jsem se nad těmi monology pozastavil a musel uznat, že tomu tak na tomhle světě a v životě lidí (leckdy bohužel) je. A poznámka na závěr: nečekal bych, že zrovna v takovém seriálu dostane hlavní štěk uřvaná a usoplená Heather ze Záhady Blair Witch, ale hrála tu bezvadně - dokonale jsem jí tu mrchu, kterou měla na plátně ztvárnit, věřil.(14.11.2011)

 • Fiftis
  ***

  Tento seriál bol pre mňa pred pozretím celkom zaujímavý v kategórií sci-fi a tak som si ho v televízií pozrel. Dosť ma baví sci-fi žáner, tak tomu nemohlo byť ani inak. Páčila sa mi pointa príbehu. Ako to zasiahlo niekoľko generácií a navzájom si odovzdávali svoje poznatky o výskume mimozemšťanov a vôbec celé to dianie okolo nich. Tiež herecké obsadenie je tu veľmi kvalitné, i keď sa tu nejedná o žiadne známejšie meno. Na začiatku som o seriáli vedel len to, že je o mimozemšťanoch a má v ňom (vraj) prsty Steven Spielberg. Teda som očakával veľa. O to väčšie bolo moje sklamanie, keď som zistil, že mimozemšťania sú tu len vedľajší produkt a celkovo sa jedná o veľmi béčkový seriál, ktorý postráda atmosféru a napätie.(16.2.2015)

 • Morganela
  *****

  Moje prvé stretnutie so seriálovým scifi a môžem povedať, že veľmi vydarené. Unesení mi totiž ukázali, že SF môže byť inteligentné, mystické, s hĺbkou a citmi, že to nie je len o tykadielkách a vládnych konšpiráciách. Isteže, má svoje chyby, kde-čo by sa mu mohlo vyčítať, ale pri porovnaní s faktom, že ide o moju SF prvotinu, všetky nedostatky hravo zmetiem pod koberec. Obľúbený diel: Maintenance Obľúbená postava: Dr. Chet Wakeman(28.8.2009)

 • h0n24
  *****

  Seriál do kterého je třeba se vžít. Příběh dotýkající se několika generací... Nekulhá! Ano, chvílemi zdlouhavé. Je to záměr. Prázdná místa nutí přemýšlet. Stejně tak Dakotiny poznámky. Mají hloubku. Nejsou ani tak superinteligentní. Vyvolávají však emoce. Ty emoce, které z nás (podle filmu) dělají lidi. ░ 870 minut člověčího života. Nejméně polovina snění a hloubání. Nelituji.(16.1.2012)

 • - Scéna v první epizodě s bombardováním za druhé světové války byla vytvořena použitím techniny "Lightwave 3D". Obrázek Německa je ve skutečnosti špionážním snímkem pořízeným za druhé světové války. (HappySmile)

 • - Allie Keys (Dakota Fanning) v mladším věku v této epizodě hraje její mladší sestra Elle Fanning. (Likan7)

 • - Nejdražší seriál, který byl kdy natočen v Richmondu v Briské Kolumbii. Zároveň také přinesl největší zisky do vancouverské ekonomiky. (HappySmile)