Uneseni (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2002, 10x84 min

Leslie Bohem

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel, Andy Powers, Steve Burton, Catherine Dent, Julie Ann Emery, Jason Gray-Stanford, Desmond Harrington, Brian Markinson, Tina Holmes, Roger R. Cross, Anton Yelchin, Ken Pogue, Michael Moriarty, Justin Chatwin, Ryan Merriman, Ian Tracey, Gabrielle Rose, Julie Benz, Andrew Jackson, Tobias Mehler, Timothy Webber, Jay Brazeau, Elle Fanning, R. Nelson Brown, Fulvio Cecere, Janet Wright, Erin Karpluk, Sam Easton, Emily Holmes, Aaron Douglas, Kevin Durand, Gwynyth Walsh, Antonio Cupo, Max Martini, Jonathon Young, Mark Hildreth, Nolan Gerard Funk, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Ty Olsson, James Kirk, Jeffrey Ballard, Chad Donella, David Paetkau, Elissa Sursara, Willie Garson, Ben Cotton, Brittney Irvin, Terry Chen, Kevin G. Schmidt, Serge Houde, Frederick Koehler, Philip Granger, Aaron Pearl, Kimani Ray Smith, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Jesse Hutch, Karen Austin, Devin Douglas Drewitz, Peter Benson, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Peter Bryant, James Hutson, John B. Lowe, Patrick Gallagher, Tom Heaton, Alf Humphreys, Don Thompson, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Steve Makaj, Colleen Winton, Rondel Reynoldson, Michael Soltis, Glynis Davies, Paralee Cook, Richard Stroh, Lachlan Murdoch, Malcolm Stewart, Andrew Johnston, Terry David Mulligan, Fred Henderson, Matthew Walker, Laurie Murdoch, Alison Matthews, Ralph Alderman, Brenda James

Scénografie:

Chris Gorak

Kostýmy:

Susan De Laval
  • willis

O setkáních s E.T. bylo už popsány spousty papíru a natočeny kilometry filmu. Tenhle pokus v podstatě nic nového do setkání s "šediváky" nepřináší. Vše už tady bylo....a mockrát. Epizody z Akt X se mi zdály daleko zajímavější, tohle je docela nuda. Co mě štve asi nejvíc, jsou "chytré" komentáře té holčičky, při nich mi vstávájí vlasy hrůzou na hlavě. V orginále, to možná zní jinak česky mi to hrozně tahá za uši.(12.7.2004)

Tak tohle téma mám moc rád. Už když německý ufolog Michael Hesemann ve své knize podotknul, že sám S.Spielberg se chopil projektu zfilmování všech doposud známých faktů, mé srdce zaplesalo. Unesená letka za II.světové války, Roswell, tajné laboratoře,únosy lidí. Touha ZHLÉDNOUT vše, o čem jsem doposud jen četl byla veliká a celý projekt předčil mé očekávání. Spousta lidí NÁS může považovat za blázny, přesto když si odmyslí podtext, můžou sledovat řemeslně odvedený scifi seriál. Všechny ,,fakta“ zabaleny do osudů tří rodin, se skvělou D.Fanning , která tomu všemu dává takový lidštější rozměr. A všichni, kteří nevěří a nehledají odpovědi na otázky typu – proč jsou tady?, by se stejně měli podívat za ucho, jestli tam náhodou nemají značku. Náhoda je totiž blbec.....(27.11.2006)

What is beyond the sky? Čisté čtyři to nebudou, ale už jen fakt, že se seriál zaobírá únosovou tématikou, je pro mě velkým plusem. Řemeslně (kamera, herci, efekty, hudba) jde totiž o skvěle provedený seriál, který však z mého pohledu nejvíc trpí dost plochým scénářem. Nejvíc mě na tomhle seriálu chybělo to typické tajemno okolo emzáků, děj se strašlivě táhnul a zaměřoval se hlavně na lidi a mimozemšťané byli tak trochu mimo hlavní dění, což je prostě škoda a od seriálu z produkce Spielberga bych čekal MNOHEM kreativnější přístup. Na druhou stranu nemůžu této minisérii upřít zábavnost a hlavně parádní poslední epizodu, který přinesla přesně to, co bych od tohoto seriálu čekal. A co víc, objevila se nám nová herecká hvězda v podobě Dakoty Fanning.(8.3.2013)

Creator: Leslie Bohem .. Hm. Hned po úvodní letecké sekvence odehrávající se na konci druhé světové války jsem byl mírně nadšen. WW2 můžu a filmy založené nebo nějak propojené s ní jsou mé dvojnásob oblíbené (viz Indiana Jones 3, ...). Potěšilo mě to i proto, že jsem si dlouho myslel že 'Unesení' jsou (jen) ze současnosti. Hodnocení vychází ze zatím prvního viděného dílu a za týden určitě počkám do pozdních hodin na další. Alespoň se namlsám na 'Válku světů'. ..(11.3.2005)

Celkem slušný seriál, jehož největší slabinou bylo zběsilé tempo první poloviny. Životnost herců tu byla někde mezi jedním a dvěma díly a občas jsem měl problém s orientací. Hlavní hrdinkou ale byla dívka Allie a tvůrci zřejmě spěchali k jejímu narození. Akta X z Aljašské epizody koukala tak silně, že jsem skoro čekal známou dvojku z FBI. Docela dobří byli i herci ve většině důležitých rolí – s výjimkou fanatičky Heather Donahue celkem neznámé tváře.(28.8.2004)

• - Seriál získal cenu Emmy 2002 v kategorii nejlepší minisérie. (Terva)

• - Příběhy o únosech a zpozorování UFO se zakládají na opravdových příbězích lidí, kteří věří na mimozemšťany. (HappySmile)

• - Ve třetím díle zkoumá Owen Crawford fotografii neznámého manželského páru, který byl unesen mimozemšťany. Tento obrázek je skutečná fotka Betty a Barneyho Hillových, kteří se na začátku 70. let proslavili, když se při hypnoterapii údajně odhalilo, že byli uneseni vetřelci. (HappySmile)