Uneseni (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2002, 10x84 min

Leslie Bohem

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel, Andy Powers, Steve Burton, Catherine Dent, Julie Ann Emery, Jason Gray-Stanford, Desmond Harrington, Brian Markinson, Tina Holmes, Roger R. Cross, Anton Yelchin, Ken Pogue, Michael Moriarty, Justin Chatwin, Ryan Merriman, Ian Tracey, Gabrielle Rose, Julie Benz, Andrew Jackson, Tobias Mehler, Timothy Webber, Jay Brazeau, Elle Fanning, R. Nelson Brown, Fulvio Cecere, Janet Wright, Erin Karpluk, Sam Easton, Emily Holmes, Aaron Douglas, Kevin Durand, Gwynyth Walsh, Antonio Cupo, Max Martini, Jonathon Young, Mark Hildreth, Nolan Gerard Funk, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Ty Olsson, James Kirk, Jeffrey Ballard, Chad Donella, David Paetkau, Elissa Sursara, Willie Garson, Ben Cotton, Brittney Irvin, Terry Chen, Kevin G. Schmidt, Serge Houde, Frederick Koehler, Philip Granger, Aaron Pearl, Kimani Ray Smith, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Jesse Hutch, Karen Austin, Devin Douglas Drewitz, Peter Benson, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Peter Bryant, James Hutson, John B. Lowe, Patrick Gallagher, Tom Heaton, Alf Humphreys, Don Thompson, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Catherine Barroll, Steve Makaj, Colleen Winton, Rondel Reynoldson, Michael Soltis, Glynis Davies, Paralee Cook, Richard Stroh, Lachlan Murdoch, Malcolm Stewart, Andrew Johnston, Terry David Mulligan, Fred Henderson, Matthew Walker, Laurie Murdoch, Alison Matthews, Ralph Alderman, Brenda James, Tim Henry

První díly byly skvostné, plné napětí a nového a toužili jste si pustit další díl, aby jste nasáli, co možná nejvíc informací. Bohužel někde za polovinou se to zlomilo a úroveň napětí a touhy šla velmi nízko. Jakmile jsme se v časové lince zasekli a sledovali jsme "přítomnost", tak to najednou ztratilo svoji sílu a táhlo se to a loudalo.. A jak se blížil konec, tak jsem pořád čekala nějaké rozuzlení, nebo něco velkolepého, ale dočkala jsem se tak akorát slzavého údolí. Jedno však bylo velmi nadprůměrné a sice malá Dakora Fanning! To děvče je neskutečně citlivé a herecky nadané. Jí jsem teda věřila všechno. Ale její seriálová matka mě vytáčela svým hysterickým projevem (uznávám, že to po ní režisér možná chtěl)..(7.2.2012)

Desetidílný sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga o setkání s mimozemskou civilizací. Děj začíná v roce 1944, kdy posádka bombardéru spatří zvláštní světla nad Německem. Od tohoto okamžiku sledujeme generační vývoj až do součastnosti. Paralelně sledujeme generační vývoj jiné rodiny, aby se na konci oba potomci sblížili a zrodili děvčátko, které má neuvěřitelné schopnosti. V popředí vystupuje ještě jeden vývoj, vývoj rodiny, která se tomuto všemu snaží porozumět i za cenu poněkud nelegální. Musím se přiznat, že to nebylo vůbec špatné. Byly místa, kde jsem se poněkud nudil, zejména protože jeden díl trvá necelých devadesát minut, a to je dost. Ale poté se vše otočilo a já jen zíral. Co se mi ale líbilo nejvíce, bylo právě sledování gererací, pozorovat je od počátků a poté jak stárnou a mají svoje ději a ty pak taky stárnou. To byla paráda. Škoda jen, že od pátého nebo šestého dílu sledujeme dění v součastnosti a vývoji není dopřán větší prostor. Palec nahoru musím dát všem hercům, protože byli výborní a proto minimálně 4*.(24.6.2010)

Jestliže spousta filmů a seriálů s mimozemským tématem staví na více či méně tajemném "možná jsou to oni" tak v tomhle seriálu nastal od první epizody zcela nepokrytý posun k faktu "Jsou to oni, ale nevíme, proč jsou tu". Sledovat ovšem pouze konečnou odpověď by bylo chybou, stejně tak jako klasickou konspirační linii, která je tu navíc maximálně zjednodušena. Tenhle seriál je především o obyčejných lidech, kterých se to vše týká, o jejich osudech, osudech jejich rodin a blízkých. Viděl jsem ho celý v rozmezí dvou dnů, takže s návazností nebyl nejmenší problém, naopak, i přes značné časové rozpětí bylo vše velmi plynulé a nenásilné a co se postav týče i dobře prokreslené a zahrané. Tu čtvrtou hvězdičku nakonec pomohla rozsvítit Dakota Fanning, která je v závěrečné části seriálu opravdovou třešinkou na dortu. Ale stejně jako třeba v případě J.H.Osmeta tahle hvězdička spolehlivě zhasíná s jakýmkoli dabingem. Proč si vzal tenhle projekt pod křídla Spielberg je nanejvýš patrné a tato informace velmi pomůže nasměrovat vaše očekávání.(10.3.2006)

Creator: Leslie Bohem .. Hm. Hned po úvodní letecké sekvence odehrávající se na konci druhé světové války jsem byl mírně nadšen. WW2 můžu a filmy založené nebo nějak propojené s ní jsou mé dvojnásob oblíbené (viz Indiana Jones 3, ...). Potěšilo mě to i proto, že jsem si dlouho myslel že 'Unesení' jsou (jen) ze současnosti. Hodnocení vychází ze zatím prvního viděného dílu a za týden určitě počkám do pozdních hodin na další. Alespoň se namlsám na 'Válku světů'. ..(11.3.2005)

To, že na tomhle seriálu nese podíl Spielberg, nikdo nezapře - občas jsem měl pocit, jako bych koukal na prodlouženou a vylepšenou verzi Blízkých setkání třetího druhu. Během 10 epizod sledujeme dění napříč bezmála 60 lety a vychází se z již tak profláknutého incidentu v Roswellu. Seriál sice nepřichází s žádným šokujícím rozuzlením, ani s vlastní, ojedinělou, teorií o návštěvách mimozemské rasy na naší planetě - naopak, rozpracovává vesměs známé, ale divákovi je to podáno strašně vkusně a decentně. A pokud si v hlavě sjedu celý ten příběh znovu, musim smeknout, jak do sebe všechno zapadlo, jak se vzájemně během toho půlstoletí propojily postavy, které jsme měli tu šanci vídat, a jaký záměr scénárista přiklepl (nebo se ho tedy spíše držel) "bytostem z jiné galaxie". Nejlepší bylo finále, to nezklamalo a bylo v něm všechno - vyvrcholení, napětí, podmanivá hudba, ale hlavně? Emoce. Přiznám se, že už je tomu nějakej pátek, co jsem něco u obrazovky tak obrečel. Taky bych tu rád zmínil zápisky z deníku Allie, které nás doprovází ve vyprávění - byla to osvěta. Mnohokrát jsem se nad těmi monology pozastavil a musel uznat, že tomu tak na tomhle světě a v životě lidí (leckdy bohužel) je. A poznámka na závěr: nečekal bych, že zrovna v takovém seriálu dostane hlavní štěk uřvaná a usoplená Heather ze Záhady Blair Witch, ale hrála tu bezvadně - dokonale jsem jí tu mrchu, kterou měla na plátně ztvárnit, věřil.(14.11.2011)

• - Postava Allie Keysové byla časopisem TV Guide zvolena jako 16. největší sci-legenda. (HappySmile)

• - Příběhy o únosech a zpozorování UFO se zakládají na opravdových příbězích lidí, kteří věří na mimozemšťany. (HappySmile)

• - Ve třetím díle zkoumá Owen Crawford fotografii neznámého manželského páru, který byl unesen mimozemšťany. Tento obrázek je skutečná fotka Betty a Barneyho Hillových, kteří se na začátku 70. let proslavili, když se při hypnoterapii údajně odhalilo, že byli uneseni vetřelci. (HappySmile)