Reklama

Reklama

Uneseni

(seriál)
všechny plakáty
Trailer
Drama / Sci-Fi
USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvůrci:

Leslie Bohem

Scénář:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Hrají:

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Sú tajomstvá, ktoré si každý nechávame pre seba. Sú však tajomstvá, ktoré před nami niekto tají. Séria z produkcie Stevena Spielberga, ktorá získala najprestížnejšiu televíznu cenu EMMY. Rozpráva generačný príbeh troch rodín, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v histórii únosov mimozemšťanov. Zasadené do kontextu konkrétnych historických udalostí nanovo prepisuje pozemské udalosti a dodáva im mysterióznu príchuť. Šialene silný príbeh o stretnutiach ľudstva s mimozemskými civilizáciami, kde napätie celkom ovládne obývačky a kde budete počuť svoj vlastný dych. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (103)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Po pravdě je to spíše na 3 1/2 hvězdičky. Seriál se sice tváří originálně, ale o setkáních s mimozemšťany už bylo natočeno hodně filmů (jak níže podotýká willis) a ještě hodně jich natočeno bude. Technicky je to dobře zvládnuté, scénáristicky už to není velká sláva, ale hlavní věc, kterou bych tvůrcům vytknul je to, že během 6-7 dílů přeskákali období cca 50 let a nedali tak divákům žádnou šanci zvyknout si na postavy a zkusit se s nimi nějak "sblížit". Ono to jde dost těžko, když každý další díl začíná titulkem "o 10 let později" a z malých dětí jsou najednou skoro dospělí, jejich rodiče jednou nohou v důchodu a v ději je 10 nových významných postav... Nejzajímavější mi přišel díl odehrávající se na Aljašce při archeologických vykopávkách - stylově i atmosférou byl nejblíže slavným Aktům X. Teď už jen doufám, že nikoho nenapadne natočit další série, neboť tento trend dokázal spolehlivě zlikvidovat počáteční alespoň slušnou úroveň drtivé většiny seriálů. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

První díl dobrý, druhý díl dobrý, třetí díl ucházející, čtvrtý díl a všechny další byly jenom slabým odvarem téhož - stále stejně nudní herci, stále stejně průhledné charaktery, stále stejně nestravitelná dávka patosu a hollywoodské vykonstruovanosti. Po Bratrstvu neohrožených bych od Spielberga čekal něco serióznějšího. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Creator: Leslie Bohem .. Hm. Hned po úvodní letecké sekvence odehrávající se na konci druhé světové války jsem byl mírně nadšen. WW2 můžu a filmy založené nebo nějak propojené s ní jsou mé dvojnásob oblíbené (viz Indiana Jones 3, ...). Potěšilo mě to i proto, že jsem si dlouho myslel že 'Unesení' jsou (jen) ze současnosti. Hodnocení vychází ze zatím prvního viděného dílu a za týden určitě počkám do pozdních hodin na další. Alespoň se namlsám na 'Válku světů'. .. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Laura Karpman: 1. Stairway to the Stars - Dinah Washington [3:01] ,2. Wishful Thinking - Wynn Stewart and the Tourists [2:45] ,3. Purple People Eater - Sheb Wooley [2:14] ,4. Skinny Jim - Eddie Cochran [2:11] ,5. Man of Constant Sorrow - Bob Dylan [3:06] ,6. Only the Lonely - Roy Orbison [2:27] ,7. I Want To Be Wanted - Brenda Lee [3:05] ,8. I Wanna Be Your Dog - The Stooges [3:08] ,9. Seven and Seven Is - Love [2:14] ,10. Ripple - Grateful Dead [4:12] ,11. Rock Me on the Water - Jackson Browne [4:14] ,12. More Than One Heaven - Swimming Pool Q's [3:40] ,13. Martian Saints - Mary Lou Lord [2:54] ,14. Just Before It Gets Dark - Emmylou Harris [3:07] ,15. I Can't Get Over You - Buddy Miller [4:44], ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Tak tohle téma mám moc rád. Už když německý ufolog Michael Hesemann ve své knize podotknul, že sám S.Spielberg se chopil projektu zfilmování všech doposud známých faktů, mé srdce zaplesalo. Unesená letka za II.světové války, Roswell, tajné laboratoře,únosy lidí. Touha ZHLÉDNOUT vše, o čem jsem doposud jen četl byla veliká a celý projekt předčil mé očekávání. Spousta lidí NÁS může považovat za blázny, přesto když si odmyslí podtext, můžou sledovat řemeslně odvedený scifi seriál. Všechny ,,fakta“ zabaleny do osudů tří rodin, se skvělou D.Fanning , která tomu všemu dává takový lidštější rozměr. A všichni, kteří nevěří a nehledají odpovědi na otázky typu – proč jsou tady?, by se stejně měli podívat za ucho, jestli tam náhodou nemají značku. Náhoda je totiž blbec..... ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Scéna s bombardováním za druhé světové války byla vytvořena použitím techniky „Lightwave 3D“. Obrázek Německa je ve skutečnosti špionážním snímkem pořízeným za druhé světové války. (HappySmile)
  • Nejdražší seriál, který byl kdy natočen v Richmondu v Briské Kolumbii. Zároveň také přinesl největší zisky do vancouverské ekonomiky. (HappySmile)
  • Jako Allie byla původně obsazena Celine Du Tertre, ale během natáčení ji nahradila Dakota Fanning. (sator)

Reklama

Reklama