poster

Night of the Eagle

 • Austrálie

  Burn, Witch, Burn

 • USA

  Burn, Witch, Burn

Horor

Velká Británie, 1962, 90 min

Režie:

Sidney Hayers

Předloha:

Fritz Leiber Jr. (kniha)

Hudba:

William Alwyn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Koly
  *****

  Tak tohle si dám líbit. Parádní atmosféra, skvělé herecké výkony a dobře napsaný scénář. Film mi dost připomínal THE NIGHT OF THE DEMON Jacquese Tourneura a řekl bych, že je i o něco lepší. Jsem zvědavý, na jaké poklady britské kinematografie ještě narazím, protože Britové duchařské a mysteriózní horrory prostě umí a ještě nikdy jsem neviděl, že by to skončilo nějakým průserem.(19.2.2011)

 • dopitak
  **

  Zajímavý námět, kterému však něco chybí (možná víc akce), narozdíl od Karlose80 mě výkony hlavních představitelů nechaly zcela chladným (naopak tvrdím, že Janet Blair hrozně přehrává, Wyngarde se mi spíš líbil). Zarazí špatný střih na začátku filmu (scéna, kdy profesor před tabulí mluví ke studentům). Atmosféru to má ovšem slušnou.(20.10.2011)

 • pijavica
  *****

  8,5/10 Po formálnej stránke brilantný starosvetský horor a jeden z neprávom (polo)zabudnutých filmových skvostov. Hlavný hrdina, učiteľ na "college", je pod vplyvom okolností nútený prehodnotiť svoj odmietavý postoj k nadprirodzeným silám... . Príbeh asi nevyznieva príliš originálne, ale verte, že tvorcovia z neho vyťažili maximum. Scéna s "orlom" má pre mňa rovnako kultový status ako slávna sprchová scéna z Psycha.(27.1.2008)

 • Karlos80
  ****

  Velmi dobrá britská 60s gotická záležitost. Film koketující s černou magii, okultismem, čarodějnictvím a woodoo praktikami. Co film dělá podle mého soudu tak úspěšným? Tak především jeho inteligentní scénář, parádní mysteriozní atmosféra s mnoha vzrušujícími a mrazivými momenty napětí a luxusními speciálními efekty, černobílý obraz a kamera, hrůzostrašný zvukový doprovod a vynikající výkony ve dvou hlavních roli. Nechápu proč oba herci Wyngarde i Blair nehráli ve více filmech. To byl přímo ideální pár v tomhle filmu! Scéna na hřbitově nebo ona závěrečná s obrovským orlem, to jsou skutečně nezapomenutelné okamžiky, stejně tak jako na smrt vyděšená tvář hlavního představitele. Film má pozvolnější tempo, ale když už vás chytne, tak vás nepustí, a to téměř až do samého konce. Opět jeden zapomenutý klenot ze samotného filmového dna. Podobné filmy; "Night of the Demon", "Black Sunday", "Haunting", "City of the Dead", "Devil Rides Out" atd.(7.4.2011)

 • oLí
  ***

  Po dokoukání celkem nechápu tak málo hodnocení, protože se jedná na raná šedesátá léta o docela hustou podívanou. A jo, von je to horror, jen se do toho člověk musí vžít, což je tak na půl cesty, v něčem lehce, v něčem to nejde. Technicky je to skvělá práce, prostředí není veselý, orel je fajn, zlá paní taky a hlavně to jde i bez krve a mordů. Docela se divím, že to není všeobecně známý snímek, ač mě nepoložil na lopatky, tak jsem si ho užil. To téma, zpracování, rok výroby, 7/10.(31.1.2014)