Night of the Eagle

Sidney Hayers

Předloha:

Fritz Leiber Jr. (kniha)

William Alwyn

K Night of the Eagle jsem přistupoval s poměrně velkými očekáváními, zejména kvůli jménu scénáristy... A Richard Matheson opět nezklamal... Inteligentního scénáře se naštěstí chytl zručný režisér, který dokázal z tohoto kusu vytvořit skvělý, atmosférický horor plný napětí, s lehkým nádechem gotiky... Atmosféra je úžasná, triky až překvapivě na vynikající úrovni, hudební doprovod skvělý, takže jediné, co mi trochu kazilo požitek z filmu, byla lehce přehrávající Janet Blair v hlavní roli... Ale to je malý kaz na kráse tohoto skvělého, lehce pozapomenutého filmu, který by se s hrdostí mohl stát po boku svých slavnějších bratříčku, The Innocents (1961) či The Haunting (1963)...(24.7.2016)

8,5/10 Po formálnej stránke brilantný starosvetský horor a jeden z neprávom (polo)zabudnutých filmových skvostov. Hlavný hrdina, učiteľ na "college", je pod vplyvom okolností nútený prehodnotiť svoj odmietavý postoj k nadprirodzeným silám... . Príbeh asi nevyznieva príliš originálne, ale verte, že tvorcovia z neho vyťažili maximum. Scéna s "orlom" má pre mňa rovnako kultový status ako slávna sprchová scéna z Psycha.(27.1.2008)

Starý dobrý klasický horror.Niekoľko veľmi dobrých záberov a veľmi originálnych.Film je založený na novele od Fritza Leibera The Conjure Wife.Žena profesora Taylora je čarodejnica a ten jej všetky veci na praktizovanie čarodejníctva spáli,ale tým nahnevá proti sebe temné sily.Aj bez špeciálnych efektov je atmosféra filmu dosť napätá a zlovestná.Je tam všetko čo taká horrorová klasika má mať.Aj herecké výkony hlavných dvoch osôb sú výborné.(15.6.2009)

Tak tohle si dám líbit. Parádní atmosféra, skvělé herecké výkony a dobře napsaný scénář. Film mi dost připomínal THE NIGHT OF THE DEMON Jacquese Tourneura a řekl bych, že je i o něco lepší. Jsem zvědavý, na jaké poklady britské kinematografie ještě narazím, protože Britové duchařské a mysteriózní horrory prostě umí a ještě nikdy jsem neviděl, že by to skončilo nějakým průserem.(19.2.2011)

Velmi dobrá britská 60s gotická záležitost. Film koketující s černou magii, okultismem, čarodějnictvím a woodoo praktikami. Co film dělá podle mého soudu tak úspěšným? Tak především jeho inteligentní scénář, parádní mysteriozní atmosféra s mnoha vzrušujícími a mrazivými momenty napětí a luxusními speciálními efekty, černobílý obraz a kamera, hrůzostrašný zvukový doprovod a vynikající výkony ve dvou hlavních roli. Nechápu proč oba herci Wyngarde i Blair nehráli ve více filmech. To byl přímo ideální pár v tomhle filmu! Scéna na hřbitově nebo ona závěrečná s obrovským orlem, to jsou skutečně nezapomenutelné okamžiky, stejně tak jako na smrt vyděšená tvář hlavního představitele. Film má pozvolnější tempo, ale když už vás chytne, tak vás nepustí, a to téměř až do samého konce. Opět jeden zapomenutý klenot ze samotného filmového dna. Podobné filmy; "Night of the Demon", "Black Sunday", "Haunting", "City of the Dead", "Devil Rides Out" atd.(7.4.2011)