Film z vojenského prostředí, kde hlavní postavou je žena, a nemá to žádnou pořádnou romantickou zápletku? Děkuji, Ridley Scotte! Demi Moore byla pro mě hrdinkou už tehdy někdy v deseti letech poté, co jsem film viděla poprvé. Film má rozhodně své mouchy, ale v momentě, kdy Demi zařve: "Vyhul si ho sám!", jde nějakých pár lehce prokouknutelných zvratů bokem... Protože, ruku na srdce, v Hollywoodu je snad všechno více či méně dobře odhadnutelné a vojenských dramat pro holky není nikdy dost.(14.2.2010)

Najlepšie platená herečka 90. rokov, Demi Moore, sa rozhodla svetu ukázať, že nie je iba najkrajšia a najbohatšia, ale aj najsilnejšia. Feministicky ladená báchorka o vojenskej dôstojníčke, ktorá sa chcela stať členom špeciálnych jednotiek, bola však trapasom. Prílišnú naivitu scenára a slabučký výkon hlavnej hviezdy nedokázalo v tomto prípade spasiť ani výnimočné filmárske oko majstra, ktoré ostalo navyše napoly zavreté. Ten film má síce svoje silné momenty, ale hlášky typu „Suck my Dick" by pochovali aj výrazne zaujímavejšie tituly. Najväčší čierny bod v kariére tohto mimoriadne kvalitného tvorcu a posledný klinec do rakvy jednej, kedysi sľubne sa rozvíjajúcej hereckej kariéry. Komerčne film síce nedopadol zle, avšak posmech divákov aj kritikov bol až príliš silný. 5/10(16.3.2016)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +dobře natočené, dost dobrá hudba a především Demi Moore -některé pasáže nejsou moc dobře nasvětlené a některé jsou mírně nepřehledné/// Oblíbenost takových filmu u mě není moc vysoká, o to jsem byl více překvapen, že mě ten film dokázal do sebe vtáhnout. Po celou dobu byl zajímavý a hlavně hudební složka a hlavní představitelka tomu dodávali jistý náboj, při kterém jste pociťovali pocit vstát a jít se tam prát místo ní. /// Celkem 76%///(18.1.2008)

Nedovolil bych si zesměšňovat ženy v armádě, tak jako to předvádí kolega uživatel Radek99 už jen proto, že mimo kruhy CSFD si například u vysokých důstojníků a velitelů bojů v Afgranistánu a Iráku speciální jednotky námořní pěchoty, složené výhradně s žen zvané Lvice získaly obrovský respekt a uznání. Dokonce bych G.I. Jane nenazýval ani feministickým filmem, ano jistě je to glorifakce ženy a co jako ? Někdo se ženám v armádě a boji vysmívá, jiný je považuje za frajerky je to - 1 :1. Na G.I. Jane mě, ale dostává něco úplně jinýho. Vývoj vztahu mezi Demi Moore a Viggem Mortensenem. To je něco fasicnujícího oba sledovat. Na film se divám častokrát a pokaždé musím přemýšlet jak vlastně Viggo vnímal Demi, co se mu honilo hlavou, když si to napochodovala na jeho drsný výcvik. Kdy s ní pohrdal, kdy jí obdivoval, kde přesně a proč se stal zlom a začal jí respektovat. Měl jí rád ? A co si myslela Demi o Viggovi, když jí setřel, když jí to dal vyžrat, ale když se jí hned další den zastal. To, že Demi dostala od kritiků za svou roli zlatou malinu za nejhorší herecký výkon mě vůbec nezajímá, protože pro kritiky a odborníky se filmy netočí a kdyby nebylo herců a filmů, zřejmě by většina těch kritiků a odborníků skončilo na úřadech práce, protože hodnotit práci někoho jinýho je lehký, ale sám něco dělat...... . Tak jsem si ulevil a ještě se trošku vrátím k filmu. Hrozně se mě líbí dynamika příběhu, která ani na chvíli nepoleví. Skvěle a naprosto bezchybně natočený akční scény. Zkrátka se celkově jedná o jeden z nejlepších akčních snímků, kde nechybí pořádně porce drsňáctví, kvalitní herecký výkony a originálně pojatý vzájemný vztah dvou hlavních hrdinů.(15.2.2010)

Absolutně nechápu tohle hodnocení. Film je povedený. Sice na Ridleyho Scotta to není takové napětí, Ale určitě se to povedlo. Herecké obsazení mi zde sedí. Demi Moore se na roli tvrdé ženy hodí. Stejně tak jako Viggo Mortensen. Tento film mě nezklamal. I přes to, že to byla blbá americká propaganda. Naopak. Zapůsobil na mě velice pozitivně.(17.7.2010)