Zřejmě nejhorší akční scény v novodobé historii áčkého vysokorozpočtového akčního filmu. Něco tak neuvěřitelně nevěrohodného a odfláklého jsem v moderní dekádě ještě neviděl. O to víc zamrzí, že je to zrovna od jednoho z nejlepších - Ridleyho Scotta. Mám na mysli samozřejmě tu jedinou opravdovou akční scénu s ostrou municí v závěru. Výcvik je zajímavý, cool a záživný, parťáci Moore jsou správná zvířata a Masterchief Viggo Mortensen je brutální tvrďák.(8.11.2003)

• mandlova

+ jen za fešáka Mortensena, který je tu "skoro" k nepoznání a velice zajímavé předvedení nejtvrdšího výcviku, jaký si umím představit, - klišé na klišé (ano, chápu, že tento film měl být poukázáním na postavení žen v armádě a vůbec ve společnosti, ale podobných filmů tu je až moc - myslím o bourání hranic, společenských bariér..) jo a - za umělý kozy Demi, být přírodní, tak za dobu výcviku, při kterém tolik zhubla a ztratila snad všechen tuk, dokonce přestala menstruovat.. je bude mít minimálně poloviční.(30.7.2012)

Nedovolil bych si zesměšňovat ženy v armádě, tak jako to předvádí kolega uživatel Radek99 už jen proto, že mimo kruhy CSFD si například u vysokých důstojníků a velitelů bojů v Afgranistánu a Iráku speciální jednotky námořní pěchoty, složené výhradně s žen zvané Lvice získaly obrovský respekt a uznání. Dokonce bych G.I. Jane nenazýval ani feministickým filmem, ano jistě je to glorifakce ženy a co jako ? Někdo se ženám v armádě a boji vysmívá, jiný je považuje za frajerky je to - 1 :1. Na G.I. Jane mě, ale dostává něco úplně jinýho. Vývoj vztahu mezi Demi Moore a Viggem Mortensenem. To je něco fasicnujícího oba sledovat. Na film se divám častokrát a pokaždé musím přemýšlet jak vlastně Viggo vnímal Demi, co se mu honilo hlavou, když si to napochodovala na jeho drsný výcvik. Kdy s ní pohrdal, kdy jí obdivoval, kde přesně a proč se stal zlom a začal jí respektovat. Měl jí rád ? A co si myslela Demi o Viggovi, když jí setřel, když jí to dal vyžrat, ale když se jí hned další den zastal. To, že Demi dostala od kritiků za svou roli zlatou malinu za nejhorší herecký výkon mě vůbec nezajímá, protože pro kritiky a odborníky se filmy netočí a kdyby nebylo herců a filmů, zřejmě by většina těch kritiků a odborníků skončilo na úřadech práce, protože hodnotit práci někoho jinýho je lehký, ale sám něco dělat...... . Tak jsem si ulevil a ještě se trošku vrátím k filmu. Hrozně se mě líbí dynamika příběhu, která ani na chvíli nepoleví. Skvěle a naprosto bezchybně natočený akční scény. Zkrátka se celkově jedná o jeden z nejlepších akčních snímků, kde nechybí pořádně porce drsňáctví, kvalitní herecký výkony a originálně pojatý vzájemný vztah dvou hlavních hrdinů.(15.2.2010)

• Fiftis

Malo to atmosféru, ale postupom času tvorcom aj Demi Moore akoby dochádzal dych - a to teda značne. Musím povedať, že ku koncu som po tak slušnom úvode už len obracal oči. Napätie sa zo mňa akosi vytratilo, z tajomnej atmosféry už tiež nič nezostalo, no a herecké výkony ponechajme radšej bez komentára. Demi Moore je úžasná herečka a v týchto rokoch bola aj pekelne sexy ale bez vlasov proste aj kráska vyzerá ako Patrick Stewart.(19.1.2015)

Na Ridleyho velmi slabé, ale přesto v rámci žánru neurážející úderný akční snímek se špetkou akcentovaných kladů. I přes nespornou geniálnost Ridleyho Scotta si nemyslím, že by byl mistrem přes akci, rozhodně ne takovým, jakými jsou např. Cameron či Michael Mann, tudíž akční sekvence mi přišly průměrné. Zdařile to však vynahrazuje Demi Moore s ještě brilantnějším Viggo Mortensenem, který tu byl pro mě třešničkou na dortu. Mohlo se tu vytřískat mnohem víc, ale ani génius nemůže točit jednu pecku za druhou. Celkově jedna průměrná drsná póza, ale s nádhernou závěrečnou pasáží. I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.(16.1.2012)

• - Názov filmu G.I. Jane je odvodený z amerického slangového pomenovania mladého muža v armáde - G.I. Joe (Goverment Issue Joe - mladý muž vo vlastníctve vlády; Joe je veľmi bežné meno, ktoré nahrádza faktickú stratu identity človeka po vstupe do armády). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sam Rockwell měl původně hrát jednu z hlavních rolí, dokončil několik kamerových zkoušek, ale byl nahrazen kvůli zranění. (HellFire)

• - Na autenticitu filmu dohlížel Richard Marcinko, zakladatel SEAL Team 6. (Sealteam6)