Drsný film o drsné ženě pod taktovkou Ridley Scotta. Je zde vidět podrobný náhled na nejdrsnější výcvik na světě, na výcvik amerických Navy Seals. Příběh se mi páčil a na závěr jedna ostrá akce v Lýbii. Silně mi to připomíná starší Bojové nasazení s Clintem Eastwoodem. Ale vidět Demi Moore, jak tam všem nakope prdel, rozhodně stojí za to.(8.3.2010)

Just treat me the same. No better, no worse (řeklo přesně 0,00000000001% všech ženských evar. Některé z nich to dokonce myslely vážně). Idealistická pohádka odpovídající mírou realističnosti Disneyho Popelce a neskutečně matoucí směs nepochopeného feminismu a nechtěného antifeminismu. Největší sranda je pozorovat, jak strašně se propagované egalitariánství a rovnost podmínek bije s údajně zastávanou třetí feministickou vlnou, jejíž podstatu tvůrci zcela zřejmě vůbec nepobrali. Když jsem si uvědomila, že Ridley Scott očividně vnímá kvóty a dvojí metry jako patriarchální sexistický prostředek mající za cíl sabotování ženských vojáků, a ne jako čistě feministické opatření, bez nějž by si baba v armádě nevrzla a bez nějž by se ten úplně poslední takřka výhradně chlapský píseček likvidoval podstatně obtížněji, pobavilo mě to ještě víc než představa Demi Mooreové coby devadesátkové Brienne (a že to je podívaná k popukání).(22.7.2013)

• solskjaer

Tak film G.I. Jane se myslím Demi Moore moc nepovedl. Jak Demi tak celý film měl několik hluchých míst, které ovšem tvoří kostru celého filmu, a tak jako celek je film nekoukatelný. Jako členka speciálních jednotek s touhou dostávat zakouřit stejně jako chlapi je laciná a řekněme si to narovinu stejně jsem jí to vůbec nevěřil !(22.11.2004)

Women power. Zvlastni, ze je tenhle kousek tak malo obliben a obecne povazovan za Ridleyho nejhorsi, protoze to tak neni. V ramci svych cilu je G.I. Jane velmi efektivni a bavil jsem se s ni od zacatku do konce. Sice nemam rad Rambo zeny, ktere by me prepraly a daly mi do drzky, ani zeny bez vlasu, nicmene Demi to vsechno zvladla velmi sympaticky i se zachovanim urcite female hodnoty a skin head uces ji nakonec docela slusel. K tomu kvalitni Viggo, kvalitni hudba, par typickych Ridleyho zaberu a hotovo. Mozna trosku skoda, ze to krome poslednich minut byl cele vlastne jen trening a ve vytvareni atmosfery/napeti to tak melo permanentni automatickou rezervu.7/10(1.11.2009)

Začátek je skvělej především díky hudbě, která nezáživné politické kecy velice šikovným způsobem žene dopředu, pak přestane hudba a film trošku povolí, ale jen trošičku, protože co nevidět se Demi pustí do hodně tvrdého výcviku během něhož nejen vypracuje své krásné tělo, ale shodí i tu svojí bohatou hřívu a začne se vypracovávat mezi ty nejlepší vojáky. Krutost při jednom z úkolů mi nahnala až husí kůži. Největší slabinu filmu já vidím ve scénáři, proto jen 4 hvězdičky. Jinak ten podtext filmu, který může vyznít jak feministicky, tak antifeministicky se mi docela líbil :-) 75%(15.2.2010)

• - Stejně jako ve skutečnosti nosí ve filmu příslušnící Navy SEALs hodinky značky Traser P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)

• - Sam Rockwell měl původně hrát jednu z hlavních rolí, dokončil několik kamerových zkoušek, ale byl nahrazen kvůli zranění. (HellFire)

• - Spoiler: Bez vědomí Disney/Hollywood Pictures se natočil alternativní konec. Jordan (Demi Moore) je zabita, když riskuje svůj život, aby zachránila Vigga Mortensena. Když byly oba konce testovány, u diváků vyhrál tento pochmurnější konec, ale producenti nakonec zvolili šťastnější variantu. (HellFire)