• Rocky62
  ***

  Na Ridleyho velmi slabé, ale přesto v rámci žánru neurážející úderný akční snímek se špetkou akcentovaných kladů. I přes nespornou geniálnost Ridleyho Scotta si nemyslím, že by byl mistrem přes akci, rozhodně ne takovým, jakými jsou např. Cameron či Michael Mann, tudíž akční sekvence mi přišly průměrné. Zdařile to však vynahrazuje Demi Moore s ještě brilantnějším Viggo Mortensenem, který tu byl pro mě třešničkou na dortu. Mohlo se tu vytřískat mnohem víc, ale ani génius nemůže točit jednu pecku za druhou. Celkově jedna průměrná drsná póza, ale s nádhernou závěrečnou pasáží. I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.(16.1.2012)

 • predators
  ****

  Ženy v armádě! Dnes již naprostý standard, dříve nemyslitelná záležitost. Natož pak v elitní jednotce Navy Seals. Demi Moore a Viggo Mortensen alias Aragorn jsou výteční, pod taktovkou R. Scotta tak začíná tvrdý výcvik, na který se jen tak nezapomíná. Tedy alespoň D. Moore si pár šrámů odnesla a kdyby se mi nezdála závěrečná akce trochu uspěchaná a odfláklá, mohlo být hodnocení ještě vyšší. 73%(9.10.2010)

 • lareinna
  *****

  Vynikajúci film, ktorý som videla niekoľkokrát. Teraz po niekoľkých rokoch ma opäť len utvrdil o svojej kvalite. Milujem tieto filmy 90. rokov. Demi Moore tu odviedla sakramentsky dobrý výkon, nielen kondične, ale hlavne herecky. No, myslím si, že ženy môžu pracovať v armáde, ale na takýchto fyzicky náročných výcvikoch veľmi nemajú čo robiť, pretože to už potom nie je žena, ale mužatka - so svalmi na nesprávnych miestach a prehnanou dávkou testosterónu. Toto je proste zásadne mužská parketa a tak to má byť. A trochu nechápem tomu nízkemu hodnoteniu tohto filmu tu na csfd. To bude asi tým účesom G.I.Jane.?!(21.8.2012)

 • pepo
  ***

  Najlepšie platená herečka 90. rokov, Demi Moore, sa rozhodla svetu ukázať, že nie je iba najkrajšia a najbohatšia, ale aj najsilnejšia. Feministicky ladená báchorka o vojenskej dôstojníčke, ktorá sa chcela stať členom špeciálnych jednotiek, bola však trapasom. Prílišnú naivitu scenára a slabučký výkon hlavnej hviezdy nedokázalo v tomto prípade spasiť ani výnimočné filmárske oko majstra, ktoré ostalo navyše napoly zavreté. Ten film má síce svoje silné momenty, ale hlášky typu „Suck my Dick" by pochovali aj výrazne zaujímavejšie tituly. Najväčší čierny bod v kariére tohto mimoriadne kvalitného tvorcu a posledný klinec do rakvy jednej, kedysi sľubne sa rozvíjajúcej hereckej kariéry. Komerčne film síce nedopadol zle, avšak posmech divákov aj kritikov bol až príliš silný. 5/10(16.3.2016)

 • kiddo
  ***

  Just treat me the same. No better, no worse (řeklo přesně 0,00000000001% všech ženských evar. Některé z nich to dokonce myslely vážně). Idealistická pohádka odpovídající mírou realističnosti Disneyho Popelce a neskutečně matoucí směs nepochopeného feminismu a nechtěného antifeminismu. Největší sranda je pozorovat, jak strašně se propagované egalitariánství a rovnost podmínek bije s údajně zastávanou třetí feministickou vlnou, jejíž podstatu tvůrci zcela zřejmě vůbec nepobrali. Když jsem si uvědomila, že Ridley Scott očividně vnímá kvóty a dvojí metry jako patriarchální sexistický prostředek mající za cíl sabotování ženských vojáků, a ne jako čistě feministické opatření, bez nějž by si baba v armádě nevrzla a bez nějž by se ten úplně poslední takřka výhradně chlapský píseček likvidoval podstatně obtížněji, pobavilo mě to ještě víc než představa Demi Mooreové coby devadesátkové Brienne (a že to je podívaná k popukání).(22.7.2013)

 • - Sam Rockwell měl původně hrát jednu z hlavních rolí, dokončil několik kamerových zkoušek, ale byl nahrazen kvůli zranění. (HellFire)

 • - Názov filmu G.I. Jane je odvodený z amerického slangového pomenovania mladého muža v armáde - G.I. Joe (Goverment Issue Joe - mladý muž vo vlastníctve vlády; Joe je veľmi bežné meno, ktoré nahrádza faktickú stratu identity človeka po vstupe do armády). (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Na autenticitu filmu dohlížel Richard Marcinko, zakladatel SEAL Team 6. (Sealteam6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace