Ale no taak. Boli časy, keď som ešte nemal pätnásť a do kina som sa na tento film dostal len vďaka svojej výške a hodnotil som každý film rovnako. Dnes sa ale latka posunula s počtom pozretých filmov a samozrejme s vekom a keď som to pozeral teraz, jemne som sa len pousmieval nad tou naivitou. Keby scenár trošku zapracoval nad pointou okolo výcvikových táborov a zabalil to do nepriestrelného obalu, cez ktorý by sme sa my diváci neprestrieľali k primitívnej kostre príbehu, tak by to bolo o niečom inom. Takto som si vychutnal len posledné minúty bojovej akcie a pár scén z výcviku. 60%.(6.3.2006)

Demi Moore mě zatím nepřesvědčila o tom, že je dobrá herečka a ani tady to nedopadlo:) Ale protože zbytek filmu, který mimochodem slouží jako další z důkazů, že NAVY SEALs nejsou normální, je velice efektní a Viggo Mortensen recituje D. H. Lawrence se skutečným zaujetím. Nehledě na to, že Anne Bancroftová jako obvykle svým, nutno říci letitým, osobním kouzlem přebíjí všechny ostatní zúčastněné, pokládám ve výsledku G. I. Jane za celkem povedený film. BTW hudbu dělal Trevor Jones a místy to opravdu stojí za to. 60% a nebudete to potřebovat vidět víckrát.(19.4.2004)

Příběh o ženě, která má možnost podstoupit výcvik u námořnictva a která chce dokázat, že zvládne stejně tvrdý trénink jako její mužští kolegové. Proč ne? Trochu jsem se toho tématu bál, ale už první půlhodina mě přesvědčila o tom, že mé obavy byly zcela zbytečné. Už od začátku a bez zbytečného okecávání film nabírá slušné tempo, které mu víceméně vydrží až do parádního závěru, jenž je opravdovou akční lahůdkou a přehlídkou vojenských vrtulníků zároveň. Demi Moore mě mile překvapila a musím jen konstatovat, že tahle role by pasovala jen málokomu jinému. Stejně tak musím vyzdvihnout i Viggo Mortensena, protože drsný velitel výcviku v jeho podání je opravdový zážitek. Ridley Scott mě opět nezklamal.(7.12.2007)

Je videt ze zadne tema neni pro Ridleyho Scotta cizi. Zde se setkavame s ozehavym tematem zen v prvni linii. Scottova rezie neni vubec spatna, ale neco ji preci jen chybi. Evidentne zde bylo opusteno od vizualniho pojeti spise k akcnim a napinavym scenam. Demi Moore je bohuzel prilis vlacna a jaksi z jednoho dreva a neprinasi filmu vetsi citovou ujmu na divaka, ale zrejme je to dano tim ze se jedna o vojenske tema a v armade asi nebudou prilis vyrecne a citove choulostive typy na dennim poradku. Potesi samozrejme sledovani Vigga Mortensena, ktereho jiste maji vsichni zafixovaneho ve sve pameti jako Aragorna z Pana prstenu.(18.12.2005)

Film z vojenského prostředí, kde hlavní postavou je žena, a nemá to žádnou pořádnou romantickou zápletku? Děkuji, Ridley Scotte! Demi Moore byla pro mě hrdinkou už tehdy někdy v deseti letech poté, co jsem film viděla poprvé. Film má rozhodně své mouchy, ale v momentě, kdy Demi zařve: "Vyhul si ho sám!", jde nějakých pár lehce prokouknutelných zvratů bokem... Protože, ruku na srdce, v Hollywoodu je snad všechno více či méně dobře odhadnutelné a vojenských dramat pro holky není nikdy dost.(14.2.2010)

• - Jeden z instruktorů je skutečným video instruktorem americké armády z oddělení pro zacházení s nebezpečným materiálem známý jako „Sergeant First Class Logan.“ (HellFire)

• - Ve filmu byly použity některé stopáže z Krvavého přílivu (1995) režiséra Tonyho Scotta, bratra Ridleyho Scotta. (HellFire)

• - Stejně jako ve skutečnosti nosí ve filmu příslušnící Navy SEALs hodinky značky Traser P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)