Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

Gemini

Demi Moore mě zatím nepřesvědčila o tom, že je dobrá herečka a ani tady to nedopadlo:) Ale protože zbytek filmu, který mimochodem slouží jako další z důkazů, že NAVY SEALs nejsou normální, je velice efektní a Viggo Mortensen recituje D. H. Lawrence se skutečným zaujetím. Nehledě na to, že Anne Bancroftová jako obvykle svým, nutno říci letitým, osobním kouzlem přebíjí všechny ostatní zúčastněné, pokládám ve výsledku G. I. Jane za celkem povedený film. BTW hudbu dělal Trevor Jones a místy to opravdu stojí za to. 60% a nebudete to potřebovat vidět víckrát. ()

Radyo

V podstatě se od Demi Moore v posledních letech nedá asi nic víc čekat, než tyhlety rádobyáčkové slátaniny. Před filmem je vždycky plno vzruchu, člověk má dojem, že půjde o veledílo, které posbírá aspoň 5 Oscarů, a pak se nestačí divit, jak ho zase napálili. Ještě víc mě ale zaráží účast Ridleyho Scotta na téhlo stupiditě. On to přece nemá zapotřebí, tak proč ? ()

Malarkey

Na G.I. Jane jsem koukal z doporučení. A to i přesto, že jsem si ten film neoblíbil už v době, kdy jsem jako malej capart chodil do půjčovny pro VHSky a byl tam pečenej, vařenej, prakticky každej den. Ono se mi častokrát stalo, že to, co se mi nelíbilo v mládí, se mi může líbit v dnešní době a tak jsem to zkusil. A výsledek je, že to nedopadlo o nic líp. Demi Moore mi v její roli vůbec nesedí. A to i přesto, že do ní dala viditelně naprosto všechno. Brutální záhul při tréninku nebo oholení hlavy...To všechno chtělo hromadu psychického úsilí, za které si Demi určitě zaslouží respekt. Dokonce i její vztah s Viggo Mortensenem byla docela chuťovka. Je vidět, že si to oba herci vysloveně užívali. Nicméně příběh, včetně akce, mě vůbec nebavil a na něm to taky celý ztroskotalo. ()

Djkoma

Možná jeden ze slabších filmů Ridleyho Scotta, ale přesto velmi kvalitní podívaná se skvělou a alespoň z počátku krásnou Demi Moore. Ve vedlejší roli potěší rozhodně nejvíc Viggo Mortensen, kterého možná několik fanoušků LOTRa ihned nepozná v jeho knírku, ale brzy mu přijdou na chuť. Bohužel je GI Jane filmem bez překvapení a náboje, který by diváka nutil pochybovat o hlavní postavě a jejím "poslání". ()

Enšpígl

Nedovolil bych si zesměšňovat ženy v armádě, tak jako to předvádí kolega uživatel Radek99 už jen proto, že mimo kruhy CSFD si například u vysokých důstojníků a velitelů bojů v Afgranistánu a Iráku speciální jednotky námořní pěchoty, složené výhradně s žen zvané Lvice získaly obrovský respekt a uznání. Dokonce bych G.I. Jane nenazýval ani feministickým filmem, ano jistě je to glorifakce ženy a co jako ? Někdo se ženám v armádě a boji vysmívá, jiný je považuje za frajerky je to - 1 :1. Na G.I. Jane mě, ale dostává něco úplně jinýho. Vývoj vztahu mezi Demi Moore a Viggem Mortensenem. To je něco fasicnujícího oba sledovat. Na film se divám častokrát a pokaždé musím přemýšlet jak vlastně Viggo vnímal Demi, co se mu honilo hlavou, když si to napochodovala na jeho drsný výcvik. Kdy s ní pohrdal, kdy jí obdivoval, kde přesně a proč se stal zlom a začal jí respektovat. Měl jí rád ? A co si myslela Demi o Viggovi, když jí setřel, když jí to dal vyžrat, ale když se jí hned další den zastal. To, že Demi dostala od kritiků za svou roli zlatou malinu za nejhorší herecký výkon mě vůbec nezajímá, protože pro kritiky a odborníky se filmy netočí a kdyby nebylo herců a filmů, zřejmě by většina těch kritiků a odborníků skončilo na úřadech práce, protože hodnotit práci někoho jinýho je lehký, ale sám něco dělat...... . Tak jsem si ulevil a ještě se trošku vrátím k filmu. Hrozně se mě líbí dynamika příběhu, která ani na chvíli nepoleví. Skvěle a naprosto bezchybně natočený akční scény. Zkrátka se celkově jedná o jeden z nejlepších akčních snímků, kde nechybí pořádně porce drsňáctví, kvalitní herecký výkony a originálně pojatý vzájemný vztah dvou hlavních hrdinů. ()

• Stejně jako ve skutečnosti nosí ve filmu příslušnící Navy SEALs hodinky značky Traser P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)
  • Jeden z instruktorů je skutečným video instruktorem americké armády z oddělení pro zacházení s nebezpečným materiálem známý jako „Sergeant First Class Logan.“ (HellFire)