Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

Recenze (280)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Možná jeden ze slabších filmů Ridleyho Scotta, ale přesto velmi kvalitní podívaná se skvělou a alespoň z počátku krásnou Demi Moore. Ve vedlejší roli potěší rozhodně nejvíc Viggo Mortensen, kterého možná několik fanoušků LOTRa ihned nepozná v jeho knírku, ale brzy mu přijdou na chuť. Bohužel je GI Jane filmem bez překvapení a náboje, který by diváka nutil pochybovat o hlavní postavě a jejím "poslání". ()

mandlova 

všechny recenze uživatele

+ jen za fešáka Mortensena, který je tu "skoro" k nepoznání a velice zajímavé předvedení nejtvrdšího výcviku, jaký si umím představit, - klišé na klišé (ano, chápu, že tento film měl být poukázáním na postavení žen v armádě a vůbec ve společnosti, ale podobných filmů tu je až moc - myslím o bourání hranic, společenských bariér..) jo a - za umělý kozy Demi, být přírodní, tak za dobu výcviku, při kterém tolik zhubla a ztratila snad všechen tuk, dokonce přestala menstruovat.. je bude mít minimálně poloviční. ()

Reklama

Decker 

všechny recenze uživatele

Je videt ze zadne tema neni pro Ridleyho Scotta cizi. Zde se setkavame s ozehavym tematem zen v prvni linii. Scottova rezie neni vubec spatna, ale neco ji preci jen chybi. Evidentne zde bylo opusteno od vizualniho pojeti spise k akcnim a napinavym scenam. Demi Moore je bohuzel prilis vlacna a jaksi z jednoho dreva a neprinasi filmu vetsi citovou ujmu na divaka, ale zrejme je to dano tim ze se jedna o vojenske tema a v armade asi nebudou prilis vyrecne a citove choulostive typy na dennim poradku. Potesi samozrejme sledovani Vigga Mortensena, ktereho jiste maji vsichni zafixovaneho ve sve pameti jako Aragorna z Pana prstenu. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Vůbec to není tak špatný, jak to podle zdejšího hodnocení vypadá. Jistě, je to takové americko-hrdinsky-pohádkové, kdy žena vstoupí na pole ovládané muži a musí všem i sobě dokázat, že zvládne všechno, co zvládnou i jiní a v mnohém ještě víc. Pokud na tohle přistoupíte, Kofola (tedy není co řešit - ne , není to reklama :) Pokud ale nechám příběh plout a zaměřím se na vizuál, není moc co vytknout. Ridley je prostě v akčních vojenských snímcích jako ryba ve vodě i když některé finální zpomalovačky byly spíš lehce úsměvné. Hudba k tomu všemu pasovala taky a Demi se k tomu taky víc než hodila. Spokojenost. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

V podstatě se od Demi Moore v posledních letech nedá asi nic víc čekat, než tyhlety rádobyáčkové slátaniny. Před filmem je vždycky plno vzruchu, člověk má dojem, že půjde o veledílo, které posbírá aspoň 5 Oscarů, a pak se nestačí divit, jak ho zase napálili. Ještě víc mě ale zaráží účast Ridleyho Scotta na téhlo stupiditě. On to přece nemá zapotřebí, tak proč ? ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • Názov filmu G.I. Jane je odvodený z amerického slangového pomenovania mladého muža v armáde - G.I. Joe (Goverment Issue Joe - mladý muž vo vlastníctve vlády; Joe je veľmi bežné meno, ktoré nahrádza faktickú stratu identity človeka po vstupe do armády). (ČSFD)
  • Na autenticitu filmu dohlížel Richard Marcinko, zakladatel SEAL Team 6. (Sealteam6)

Související novinky

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)

Reklama

Reklama