Messiah of Evil

• Kanada

Messiah of the Evil Dead

Horor

USA, 1973, 90 min

Ano, správně! Zapomenutý klenot! A rozhodně by si zasloužil nějaký ten offiko remastr, než je tomu dosud. Taková USA "zombárna", která je fakt zvláštně pojatá, má originální námět, úžasné prostředí a dokonalou atmosféru!! To že zombárna vykazuje atmosféru gialla a to ještě v USA filmu jde asi s těží pobrat, ale kdo shlídne film, dá mi asi zapravdu!! Škoda nedotažených goreefektů, ale i tak ... tohle tomu filmu vyjímečně odpustím, je to fakt nářez!! A překvapení!!(23.3.2011)

Aj keď je film plný príznakov nekvalitných béčok a artoviek (mdlý dej, mizerné afektované herecké výkony, krkolomný strih, či zlé nazvučenie), nasvietenie, hra s farbami, či kompozícia scén sú také úžasné, že vizuál dokáže hravo konkurovať najlepším talianskym kúskom z tej istej dekády. A tá krásne zrniaca analógová kamera!(29.12.2017)

Režisér Huyck toho natočit moc nestihnul. Začal sice nadějně a to tímhle mrazivým hororem, aby o třináct let později skončil kariéru s propadákem Kačer Howard. Jenže Howard byl podle mě fajn, a fajn je i Messiah of Evil. Jeho pohled na tehdy zkvétající tématiku ohledně zombies byl docela svébytný. Od Romerovy klasiky zase hodně odlišný, ale rozhodně né vůbec špatný. Největší zbraní tohoto zapomenutého kousku je určitě bezútěšná atmosféra, jednoduchý příběh je totálně bez humoru a doplněn zvláštní hudbou. Nejsilnějším momentem je pro mě asi návštěva městského kina, které se nenápadně plní bezduchými postavami.(23.6.2011)

Artový horor budující slibnou atmosféru přímořského, vylidněného městečka, v němž se odehrává cosi podivného. Možná více, než samotné řádění jakéhosi pošahaného kanibalského kultu, na mě zapůsobily dekorace, kulisy a malby, jimiž byl vyzdoben ústřední byt. To mi zároveň přišlo jako snad ta jediná věc, která dokázala vzbuzovat něco jako strach. Až na pár strašidelných scén (moment v kině je pretty scary) Messiah of Evil jako celek nedokáže ani tak pořádně vyděsit, jako spíš navodit zvláštní atmosféru se znepokojivými výjevy. Film mi hodně připomínal francouzský zapomenutý hororový klenot La nuit de la mort (1980), který jsem viděla dříve. Podobné téma.(27.7.2017)

Až absurdně značná absence logiky v tom, co postavy říkají a jak se chovají, musela být snad tvůrčím záměrem. Rozhodně tím je dost podpořena silná snová atmosféra. Po audiovizuální stránce (velmi mrazivá hudba ve spojení s barevným provedením a zvláštním střihem) je Messiah of Evil na špičkové úrovni. Jen škoda toho víceméně prostinkého děje bez větších překvapení. Jinak palec nahoru.(13.4.2018)