poster

Gladiátor

 • USA

  Gladiator

 • Velká Británie

  Gladiator

 • Slovensko

  Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Diskuze k filmu (154)

  • 9.5.2010  18:44
  Sheldra
  (hodnocení, komentáře)

  CheGuevara: A ten Jára Cimrman má zase pravdu :-) Ono je to vidět i na počtu reklam, které tu dřív nebývaly. Jen prostě nerada vidím, když se to dělí na "staré a nové". Takhle jednoduché to není. Stará garda nejsem, ale i mně vadí, když tady vidím řádit lidi, kterým jde jen o body (to s nima chtějí tapetovat?), umí akorát urážet ostatní a film jako takový je nezajímá ani za mák. Tak nás zelenáče neházejte všechny do jednoho pytle, toť vše (neříkám, žes to tak myslel ty, ale někteří, obávám se, ano).    

  • 9.5.2010  16:45
  CheGuevara
  (hodnocení, komentáře)

  Sheldra: "noví uživatelé, kteří filmy milujou a neperou to tam bez rozmyslu" Bohužel v současnosti na jednoho takového nováčka připadá dalších deset středoproudařů. CSFD se otevřela masám. Z takřka nezávislého webu se stává lídr českého filmového ineternetu, a tak se není čemu divit, že stará garda to nelibě nese. Můžeme s tímto procesem nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím naděláme. 

  • 9.5.2010  16:25
  Sheldra
  (hodnocení, komentáře)

  CheGuevara: Máš pravdu v tom, že spousta zdejších uživatelů preferuje střední proud. Je fakt, že většina lidí nechce přemýšlet (ani obecně, natožpak u filmu), chtějí se jen nechat bavit. Pak se to pochopitelně odráží na hodnocení. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně - prostě je vidět, jaký vkus má většina lidí. Já jsem velký filmový fanda a někdy mě taky štve, když vidím, jaký ptákoviny někteří lidé píšou a jak mizerný hodnocení mají některé podle mě kvalitní filmy. Právě v tom je ale ta krása, co člověk, to jiný názor - nezáleží na tom, jestli hodnotí profesionální filmový kritik, zažraný fanda nebo člověk od kombajnu. Kdo má filmy rád a rád o nich přemýšlí, ten si to svoje najde. Žebříčky pro mě nejsou nejdůležitější a už vůbec nebudu řešit, jestli má Gladiátor 84 nebo 86 % a jestli je na 50. nebo 180. místě. O kvalitě filmu to nic nevypovídá. Věř tomu, že se najdou i noví uživatelé, kteří filmy milujou a neperou to tam bez rozmyslu, a zároveň někteří dlouhodobí, kteří mi lezou na nervy tím, že se tváří, jako by sežrali Šalamounovo lejno.

  S tvým názorem ale vcelku souhlasím a jsem ráda, že jsem to pochopila špatně :-)

  • 9.5.2010  15:38
  CheGuevara
  (hodnocení, komentáře)

  Sheldra: I kdež. Bývaly doby, kdy tři tisíce hodnocení měl snad jen Forrest Gump a kdy na CSFD chodilo jen zlomek uživatelů. Byli to většinou ti, kteří se aktivně zajímali, pionýři téhle databáze a bezvýhradní fanoušci filmu. To se teď o dnešních uživatelích říct nedá (většinou je to jejich miliontý účet na českém internetu). ČSFD je masová záležitost a s tím přichází masový vkus (neříkám, že je špatný). Z původně rozporuplných filmů (ano, Gladiátor měl pouhých 81%) se s nástupem většiny stal bijec top 200. Většina míní, většina rozhoduje. Neříkám, že menšina má vždy pravdu. Ale to, že většina filmů se postupně upravuje konformnímu vkusu masy diváků, je fakt. Stejně tak kdyby vidělo Sedmou pečeť 22 000 tisíc uživatelů, tak stěží bude mít 87%. Úzkoprofilovým filmům laicizace prostě škodí, zatímco některé vynáší do nebes. Nebylo v tom nic kritického. 

  • 8.5.2010  21:15
  Sheldra
  (hodnocení, komentáře)

  CheGuevara & Kass: Laicizace? Co je to za termín? Není tohle databáze pro milovníky filmu? Musím být člen Akademie, abych mohla koukat na filmy, komentovat je a diskutovat o nich? Nebo musím být registrovaným uživatelem od dob Masaryka? Co je tohle za krávovinu! Pokud jsem to blbě pochopila, tak sorry...

  A co pořád máte s tou historickou přesností a dokonce podváděním diváka? Vydává to někdo za fakta? Ne, je to film určený k pobavení. Si jděte přečíst knížku nebo si pusťe dokument, když chcete historickou korektnost!

  • 6.5.2010  20:04
  Mr.Grim
  (hodnocení, komentáře)

  skvělej film Russell Crowe zaválel jenom sem zvědav na toho Robina Hooda co má premieru 13,5 2010

  • 4.4.2010  22:49
  shisho
  (hodnocení, komentáře)

  postupne sa taha v rebricku hore:) super:)

  • 31.1.2010  17:02
  Rover
  (hodnocení, komentáře)

  "hudba od Zimmera" ach jo :(

  • 31.1.2010  12:35
  Ice123
  (hodnocení, komentáře)

  už po deset let je to nejlepší film co jsem kdy viděl.... Herecký výkony J. Phoenixe a Russella Crowea jsou spolu s režií R. Scotta prostě úžasný a poslední třešničkou na dortu je hudba od Zimmera. Jinak těm co tady vytýkaj že je to historicky nepřesné atd. tak se příště radši koukněte na nějaký dokument, pokud chcete historickou přesnost... Tohle je celovečerní dobrodružný/akční film, tudíž to má dovoleno k historickým nepřestnostem..... asi stejně jako kdyby jste chtěli za nereálnost pomlouvat Matrix, naprosto to samý....

  • 31.1.2010  07:44
  Hopkins
  (hodnocení, komentáře)

  Taky si osobně myslím že Gladiator by mohl být v topce na lepší příčce ale to bude asi tím že jsem na tom filmu byl v kině alespon 6 krát mám doma i soundtrack knížku a někde bych vyškrábal i plakát :) :) no ve své době jsem ten film žral až až :) Pro mě Russel bude vždy leda ve spojení s gladiatorem :)

  • 29.1.2010  20:19
  Pretenderi
  (hodnocení, komentáře)

  scarlett33: Tak sme blázni potom viacerí, má to dušu

  • 29.1.2010  19:30
  Rover
  (hodnocení, komentáře)

  on je v top 200? omg.. moje topka za 67 % :-)

  • 29.1.2010  17:25
  LihO
  (hodnocení, komentáře)

  ten film má geniálny príbeh, zaslúži si viac ako 145. miesto

  • 29.1.2010  10:51
  scarlett33
  (hodnocení, komentáře)

  pretenderi: moje řeč ze začátku jsem se bála že se mi zhnusí jak na něj pořád koukám ale naštěstí se mi to nestalo a dokonce se mi zdá že je tenhle film čím dál tím lepší (snad nevypadám jako blázen) :)

  • 28.1.2010  17:27
  Pretenderi
  (hodnocení, komentáře)

  scarlett33: Tak to nie si jediná, to je základný film, to je škoda vidieť len raz

  • 27.1.2010  16:58
  scarlett33
  (hodnocení, komentáře)

  parádní film viděla jsem ho tolikrát že už znám skoro všechny dialogy zpaměti ale stejně mě pokaždé dokáže vtáhnout do děje

  • 7.1.2010  22:31
  wenca
  (hodnocení, komentáře)

  Jen říkám, že se to klidně mohlo stát, ale né v našem světě ... =P, mám ten film rád..

  • 7.1.2010  09:49
  *Gothic*
  (hodnocení, komentáře)

  Tento film si Scott zrežíroval podle svého,nevim co mate s nakou historii,stejne oni picu víte,nikdo poradne neví jakto bylo a Tento film je prostě ůžasnej ve všech ohledech,prostě velkej film o velké pomstě.....

  • 6.12.2009  12:23
  Kass
  (hodnocení, komentáře)

  To stejné se dá napsat i o Spartakovi S. Kubricka... ale komu to na filmových plátnech vadí? :-)

  • 6.12.2009  03:11
  wenca
  (hodnocení, komentáře)

  Je to historicky přesné a dokonalé, bohužel v jiné alternativní realitě :-)