vincchuppo

Příběh o muži, jenž bojoval za svoji vlast, za svého krále. O muži, jenž byl zrazen a přišel o všechno. O muži jenž přežil a našel cestu jak se pomstít. O Muži, který svoji slávou překonal všechny ostatní. O gladiátorovi, který svou velikostí překonal krále. Ridley Scott (režisér) a Russell Crowe (hl.role) tímto snímkem započali i budoucí spolupráci. A musím říct, že jejich výsledky se mi moc líbí. ()

matt85

Je zajímavé, že tento film do toho pětihvězdičkového nebe posílají 2 aspekty, které zrovna nebyly oceněné Oscarem. Ridley Scott a hudba. ()

Varney

Perfektná spolupráca dvoch velikánov súčasnej filmografie - Ridley Scott a Russel Crowe. Tomuto filmu sa snáď ani nemá čo vyčítať. Skvelý príbeh dopĺňaný priam až ohromujúcou hudbou s realistickými bojovými scénami. Crowe aj Phoenix tu proti seba zviedli dokonalý súboj charakterov, takže som sa nevedel rozhodnúť miestami, že na koho stranu sa viac prikloním. 5 zaslúžených *. ()

Melvej

"Jmenuji se Maximus Decimus Meridius, velitel severní armády, generál legie Felix, věrný služebník pravého císaře Marka Aurelia. Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu, ale já se pomstím teď, nebo až v příštím životě." Tohle a hrdé "Roma victor!" nikdy nezapomenu. Nejlepší historický film z období Říma. Děkuji, Ridley Scotte, za tento, ačkoliv nepravdivý, úžasný filmový zážitek, který jen tak něco nepřekoná. ()

danny_21

Hezky se kouká na bojové scény, na starý Řím a Koloseum, na Maxima, jak řádí v aréně. Na druhou stranu obsahově mě to moc neoslovilo, historik by navíc asi zaplakal, prostě takový hollywodský velkofilm pro efekt s plusovou velice dobrou hudbou, perfketním střihem a přesvědčivými Russellem a Joaquinem. Po zkouknutí SE přeci jen ještě posunuju o 5% nahoru, takže Maxime, 85 %. ()

Armin82

K této záležitosti mám jen jedno...jednoznačně zaslouženej Oscar pro Maximuse :)Russell Crowe ztvárnil hlavního hrdinu výtečně...ke scénáři nemám absolutně nic,k hercům v hlavní roli taky ne,příběh i hudba super a ukázka toho, co tenkrát dokázala věrnost k někomu, koho respektujete a že mu jste oddáni i když se objeví za dlouhou dobu :)Chyby tam sice jsou,ale když je nehledáte,tak je to v klidu :)rozhodně na celkovém dojmu z filmu neubíraj ani prd...Výborná podívaná a kdo to neviděl,jeho chyba :) 100% ()

Mitisko

Patriotizmus, emócie, boj, reálnosť, herecké výkony, z časti spracované dejiny, k tomu zrada, láska a nádej tvorí polievku obsahujúcu 5* !!! Potešenie striedajú pocity napenia a lutosti. Je to zlatý grál vo filmovej sieni ! Výstižný komentár Hees ()

mvukotic

Videné opäť po dlhom čase. Jeden z najlepších Ridleyho filmov a určite jeden z najlepších 'historických' hrdinských eposov novodobej komerčnej kinematografie. Škoda len, že tento Scottov megalomanský počin si dostatočne nevychutnajú znalci antickej histórie, keďže s historickou presnosťou si autori hlavu veľmi nelámali. Ak sa dokážete cez tento fakt povzniesť a brať Gladiatora 'len' ako krásny rozprávkový príbeh o hrdinstve, cti, láske a priateľstve v historických kulisách starovekého Ríma a predovšetkým arény Kolosea, zažijete viac ako dve hodiny čistého blokbustrového opojenia. Jediné mínus sú snáď iba dosť zostarnuté digitálne efekty. Hlavne pri kamerových nájazdoch sú tie jednotky a nuly dosť vidieť. ()

Acrobat

Veľká rímska ríša spľasla. Chátrajúce Forum Romanum, zrejme diablove Koloseum, a 2 solídne oblúky. Pohľad na mapu vzbudzoval pre vtedajší známy svet prestíž, dnes údiv a uznanie. Veľkosť je však zákerná. Kdekoľvek chce každý chlap(ec) byť radšej rímskym vojakom než „barbarským „ bojovníkom. (Zaujímavé, že Vikingom chce byť už väčšina.) K dobru tá veľkosť teda nikomu nebola a pichanie do osieho hniezda realizovali takmer výlučne „čestní“ Rímsky vojaci. Aurelius dobíja a získava po Pyrhových víťazstvách ďalšie provincie, ktoré mu netreba a bez pozdvihnutia Ríma. „Čo z toho má Rím, čo na obrátku mi dáva...“ Rím? Nemal nikdy ozajstný záujem. Incesty, zvrátenosti, otroci, krv, vraždy a právo. Právnici z prvých dvoch semestrov Vám povedia, že keď existovala verzia „ex traditione“, pár písomností sa aj tak spravilo, no „bezprávny“ Vandali všetko pálili, presunula sa dnešná poznateľná a učená verzia k Justiniánovi kdesi do prašného (dnes) Turecka (plus väčšia oblasť východu). Tí písali, zbierali, a hlavne glosovali. Málokto však vie, že aj tá jediná mierová oblasť rímskych dejín – teda počiatky „ius“ sú už od Caesara ovplyvnené (do menšej miery) aj barbarským právom. To bolo len a len obyčajové, ale napr. tí podľa Caesara „divosi“, mali len tak na okraj vyberiem - rovnocennejšie postavenie žien, než tomu bolo vo vznešenom Ríme. Gloriola na Rím je teda dvojsečná a vháňa jeho obhajcu do veľmi plytkých vôd. Je v plytkých vodách aj divák? Ani náhodou. Od Ben Hura to bol UHollywood samý svalnáč, zvery, buddy movie, good a bad cop, priliehavý zlodusi. Keď prišla náhodou história – napr. 1492, bola to podľa všetkých nuda a vtedy akýsi dôkaz, že históriu točiť nevieme a podľa chatrných vedomosti amerických občanov o histórii zoširoka aj nepotrebujeme. Bol to až správne šibnutý Gibson, ktorý aj Američanom (aj svetu) ukázal, že v sekaniciach od staroveku po raný novovek veru je niečo magické. Namiešal tak rokom 1995 neviditeľný ošiaľ, ktorý povolil opraty vo financovaní výpravných historicko-dobrodružných diel. Zrejme preto Scott o päť rokov na Jubileum s istotou vsadil na Rím a centrálneho gladiátora. Spomienky na Braveheart zaslzili aj Oscarov, ktorý išli do pravých(?) rúk. Gladiátor bolo niečo nové, nevídané, dokumenty z točenia boli povinnými „pořadmi“, zo sánkou dole sa pozeralo na zrod digitálneho Kolosea. Aj po takej dobe hovorím, á n o, Scott s Croweom a Zimmerom vytvorili výborný romantický epos šitý na mieru komerčnému publiku. Ohúrený zostal každý, výprava, boje boli revolučné, správne drsné a na dobu krvavé. Správne namiešaný jednoduchý scenár, ktorý omámil aj obyčajnou trojitou zápletkou s romaticko vystaveným hrdinom. Sláva- zrada-naplánovaná smrť milovaných-vzbura-sláva. Aj keď historicky je všetko zle, už v Robinovi tvrdím, že presnosť a vernosť nie je prvotný cieľ týchto filmov. Stačí, ak si ako podmaz zoberú dejinnú udalosť a zasadia si tam vlastnú predstavu. Predstava Ridleyho ešte nikdy nevyšla nazmar, preto tu teraz môžeme písať, tvrdiť, oslavovať, tešiť sa na sté, dve sté, tri sté pozretie tohto dospelého diela. A povedať s tým malým Severom trochu americky – „Budem ti fandiť“. Dodávame – vždy.(nostalgicky zhliadnuté 17.07.2012, BD Unrated) () (méně) (více)

Sentax

Russel Crowe podal skvelý herecký výkon, rovnako ako v jeho ostatných filmoch cítite s ním ked hľadí na svoju mrtvú rodinu, veríte mu, keď sa rozhodne pre pomstu a bojíte sa oňho, keď bojuje o život. Pochopíte, že zabíjanie je pre neho utrpením. Joaquin Phoenix stvárnil úloho Commoda a to viac ako slušne, jeho postavu proste musíte nenávidieť a tak to u záporných postáv má byť. Čo nám teda film ukazuje? Jedným slovom veľkoleposť viacerými slovami vynikajúce herecké výkony, monumentálne bojové scény, chytľavý príbeh a tematicky dobre zvolenú hudbu, nádherné kulisy a ešte dalších pár vecí naviac ktoré ma správny veľkofilm mať a Gladiátor tákým filmom naozaj je. ()

Ceberus

Jeden z úplně prvních filmů, který mě dokázal dojmout k slzám. Výkony všech herců jsou až divadelní, což se k tématu Říma velice hodí. Zcela mě oslnil záporák Joaquina Phoenixe, který zahrál Commoda tak, že jsem z něj měl husí kůži a zároveň jej litoval. Svou pomstychtivou poutí Maximus připomíná jiného slavného hrdinu, a sice Ben Hura. Na rozdíl od něj je však Scottovsky akčnější, přesto nepostrádá onu návykovou teatrálnost. ()

Brinkley

Na velkofilmy mě moc neužije, ovšem Gladiátor se Ridleymu povedl. V rámci žánru mu není co vytknout. Pro mě bonus v podobě J. Phoenixe. ()

Jaxx84

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." tak při tomhle proslovu mě vždy mrazí v zádech. Film, který sice není založen na přesných faktech, ale čert to vem, když to je tak působivé a tak epické. Od první scény až po poslední záběr arény. Russel Crowe se zde stal nesmrtelným a Joaquin Phoenix s Djimonem Hounsouem si u mě získali první respekt. Gladiator je učebnicová ukázka toho, co hudba dokáže udělat s filmem. Z průměrného se stane výborný, z nadprůměrného legendární. Velká poklona Zimmerovi a Lise, dodnes je tenhle soundtrack na zlatém místě v mém playlistu. A Maxime, ač jsem tě již nějaký ten měsíc neviděl, tak věz: "I will see you again... but not yet... Not yet!" ()

Khamsin

Skvělý film s ne až tak skvělým koncem. Jistě, je to POHÁDKA zasazená do doby Commodovy vlády. Ale pokud už se pracuje s reálnými postavami jako je Marcus Aurelius, Commodus nebo Lucilla, je mi trošku proti srsti, že je to až tak moc pohádkové. Ona samotná představa, že by císař bojoval s gladiátorem na život a na smrt v aréně, přičemž by souboj prohrál, vojáci gladiátorovi skoro až zatleskali, sestra císaře se s vrahem císaře pomalu začala líbat před 50.000 Římany, přičemž sám císař leží opodál bez jediného povšimnutí........ no.. kdyby postavy byly kompletně smyšlené, asi by to bylo lepší. Takhle mi to připadá, že historie a představa o antickém Římě tady dostala pěkně na frak.. :)) Ale co už.. Tomu, kdo historii ignoruje, to asi už stejně neublíží, a ten, kdo se o historii zajímá, ví své...Takže - pěkný příběh :) ()

Jenislávek

*** až ****, příště nesmím pod vlivem bysokyho hodnocení čekat nic moc dobryho, ale to je čistě moja chyba a proto su teď sklamané, i když svoje momenty to rozhodně mělo! ()

Pilník

Úžasná podívaná s famózním Russell Crowem, kde je příběh který mě naprosto zaujal a je úplně jedno kolikrát si tento film pustím, furt bude mít pro mě to stejné kouzlo... A jako třešnička na dortu je Hans Zimmer s jeho ojedinělou a geniální muzikou, která tomu dává tu správnou energii... Prostě pro mě je to film, který si řadím do mých TOP..!!! ()

neo93

Historický velkofilm s Russllem Crowe v hlavní roli, který mám stále rád a na který nedám dopustit. I po několika zhlédnutích, stále budu fandit Maximovy a jeho pomstě. Skvělé scény a nádhérná hudba od Hans Zimmer. Nic víc netřeba dodávat ()

Likan7

Gladiátor je určitě kvalitní. Má úžasnou hudbu, skvělého Russella, nádhernou Connie Nielsen...ale!...nechápu hype okolo. Rozhodně se nejedná o jeden z nejlepších filmů vůbec. Ba co víc se nejedná ani o jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Na jeho obranu...v roce 2000 je toto nejspíše první snímek svého druhu a všechny filmy po Gladiátorovi ho pouze, někdy méně, někdy více, napodobují. 4* přidám za úžasného Djimona Hounsou a jeho promluvu na úplném konci, při kterém teče nejedna slza. Proč? Protože úcta a přátelství je někdy více než monumentální scény a bitvy. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal