Komentáře uživatelů k filmu (1 540)

Perla mezi historickými filmy? Nebo dokonce nejlepší historický film? To těžko. Ridley Scott stvořil poměrně zajímavý a jistojistě i pro spoustu lidí poutavý příběh o jednom římském generálovi, jenž padl na kolena, aby mohl z prachu a písku vstát a vykonat pomstu. Jenže to je na dvou a půl hodinový film přeci jen trochu málo. Russell Crowe hází ukřivděný pohledy a i proto ho jednoznačně zastiňuje ultrazkažený císař Commodus Joaquin Phoenix, Crowe-ův Oscar fakt doteď nechápu, vlastně celý ten oscarový humbuk okolo Gladiátora.(18.6.2013)

Joaquin Phoenix je výbornej,k němu nemám co dodat.Celkově vzato scénář mi nevadí i když do reality samozřejmě daleko a to moc.Krásně natočené,to Rydley prostě umí.Joaquin Phoenix jasně na oskara.A Ridley za režii si ho taky zasloužil-ptám se dostane ho někdy?(20.6.2013)

Nejlepší film Russela Crowa s holywoodskou nabubřelostí, která není tentokrát nesnesitelná ke zvracení. 75%(8.7.2013)

Gladiátor je můj nejoblíbenější historický film. Crowe a Phoenix předvedli úchvatné výkony, i když si myslím, že Phoenix měl těžší roli a vžil se do ni o něco lépe než Crowe. Atmosféra skvělá a filmu dodává i potřebné nádherná hudba Hanse Zimmera, kterou bych mohl poslouchat neustále. Opravdu nemám, co filmu vytknout.(22.8.2013)

Výborný historycký film který ukazuje že ať si člověk stojí za čímkoliv skoro vždy to dokáže. Dobrý Scott, výborný Russell Crowe a Phoenix a špičková hudba od Zimmera dělají ten film nejlepším historyckým dobrodružným akčním dramatem co jsem viděl.(8.9.2013)

Byl by to hřích hned napoprvé a navždy nenaprat tomuto filmovému skvostu pět hvězd. Prostě film, na který jen tak nezapomenete. Síla jak sviňa.(11.9.2013)

Slizkej Phoenix, masák Crowe, parádní bitky, heroická hudba, při desátým sledování už omrzí to ohrabávání obilí, přesto si ten film pustim znova. Ale ne hned...(6.11.2013)

Ridley Scott nás už viac-krát presvedčil, že vie robiť skvelé filmy (napr. Votrelec, Blade Runner , Kráľovstvo nebeské, Pavučina lží). Tento patrí medzi jeho najlepšiu tvorbu, spolu s Votrelcom. Film je skvelo vsadený do obdobia starovekého Ríma, gladiátori bojujúci medzi sebou, čo filmu dodáva ešte väčší šmrnc. Skvelý výkon Russella Crowea ako generála Maximusa, Joaquin Phoenix ako hlavný záporak Commodus , ktorý chce prebrať trón a vládu nad rímskou ríšou. Skvelý film, a ten úžasný koniec - WOW. 95%!!!(18.11.2013)

"Čest a síla !" Česť Jojke, že dala ten film bez reklamy (i keď potom na konci odstrihli koniec). Sila zostáva mne. "Zase se spolu setkáme, ale né hned, né hned..."(13.12.2013)

Nádherný film, který si oblíbí každý. Pro akční povahy je zde akce, pro geeky je tu něco málo z dějepisu, pro nadšence jsou tu super filmové efekty (i když barva krve nebyla nic moc) a pro citlivé povahy je tu i ten smutný příběh. Film je jeden z těch, co mi změnily pohled na svět. Jen by tam mohlo být trochu více vidět do samotného výcviku gladiátorů, protože tady nevypadal zas tak drsně.(16.2.2014)

Stačí když řeknu Best of Russell Crowe and Joaquin Phoenix?(2.3.2014)

Ridley Scott v tomto filme ďaleko predbehol svoju dobu, či už dialógmi, efektami a tak podobne. Naozaj skvelý film, majstrovské dielo.(6.4.2014)

Jediné co mi na filmu chybělo, byl sex, jinak vlastně ani nemám co vytknout :))(6.5.2014)

Téma? Super. Herci? Super. Kostýmy? Super. Efekty? Super. Stříkající krev? Taky Super. Atd... Prostě jeden z těch výborných pětihvězdičkových filmů.(19.6.2014)

Jeden z nejemotivnějších filmů, co znám. Úžasná hudba.(28.7.2014)

Další klon statečného srdce.jiná doba,stejná motivace se smrtí na konci.Rozhodně to není špatný film ale u statečného srdce bych musel dát šest hvězd,kdybych zde dal maximum..4,5*(24.8.2014)

Velmi kvalitní historický velkofilm jemuž není moc co vytknout. Přesto mi něco málo do maximálního pětihvězdičkového pocitu chybí. Po shlédnutí se nedostavilo žádné wow a na film jsem docela rychle zapomněl. Pokud by ovšem běžný mainstream vždy dopadl takhle, bylo by na filmovém světě pěkně :-) Někdy v budoucnu se na něj rád znovu podívám.(1.1.2015)

Gladiatora jsem poprvé viděl, když jsem byl malej capart (tzn. jako bych ho ani neviděl), pak jsem měl dlouhou pauzu +- 10 let a včera jsem dostal chuť to sjet znovu. Bylo to jako bych to viděl poprvé v životě, poněvadž za 10 let toho člověk prostě hodně zapomene... no a nestačil jsem se divit :-) Tohle je prostě tak parádně naleštěnej a vybroušenej velkofilm, že to snad ani není možný. Na scénáři by se určitě dalo ještě trochu zapracovat (hlavně v druhé polovině), ale čert to vem, tady jde především o vizualizaci a hudbu, která převyšuje vše ostatní! Herecké výkony velmi dobré, především mě však dostal Joaquin Phoenix, který zahrál šíleného císaře naprosto brilantním způsobem. Takže prostě a jednoduše 5 hvězd a dám si zase min. 10 let pauzu, abych si to mohl znovu vychutnat plnými doušky, stejně jako včera večír :-)(6.1.2015)

Většinou, když se dívám na nějaký nový film a po celou dobu jeho trvání mám chuť mu dát 4*, tak se spoléhám na jeho konec. Podle něho se rozhoduji (většinou to dopadne, tak, že mu tu 5.* dám). A konec u tohohle film se mi tak zalíbil, že se stal mým nejoblíbenějším. (Ale samozřejmě hodnotím celý film a ne jen konec). Ale jinak nádherná hudba i režie, brilantní herecké výkony a emoce. Děkuji Ridleymu Scottovi, že dal fandovi historických filmů, jako jsem já, nezapomenutelný zážitek.(13.1.2015)

Všechno to celkem sedělo, ale nejsem si jistej jestli vůbec byla nějaká možnost, že by se gladiátor utkal s císařem. V rámci filmu se to stát asi muselo.(28.1.2015)