Elemmírë

Můj nejoblíbenější film. Skvěle natočené. dokonalý příběh. Jsou úžasné ty maličké momenty které jsou naprosto stejné v době kdy byl Maximus generál i gladiátor. ()

SonyLucy

Nejlepší je na tomto filmu hudba. Pár scénám se nedá logicky věřit - např. jak může za jeden den dojet na koni do Španělska z Říma - no přece není Superman! ()

vlada-xxx

Neskutecne pritroubla fantasy pravdepodobne z prostredi rimskeho principatu....v tomhle filmu je smotane snad vsechno co priblbly americane vedi o starem Rime...trapne digitalni Rim, strasne umelehmotne napodobeniny brneni, rimsky vojevudce s kerkou, epilepticky sestrihana akce, uchylny konec.....je toho mnohem vic. Jedine pozitivum je vykon R.Crowea v hl.roli. ()

spqr

až na tie dejinne suvislosti dobre, ale chapem ze americania su igniranti co sa tyka inych dejin ako USA ()

madsenka

Užasný film...Nemyslela som si,že Ridley Scott príde ešte s niečím dojemnejším,než bola Thelma and Louise...Skvelý Russell Crowe a úchvatne stvárnený hajzlík Joaquinom Phoenixom...Nádhera!A pritom historické filmy moc nemusím... ()

Nerajohn

Vizuální stránka je strašně fajn, ale mě jako dějepisáře štvou ty historické nepravdy a pak ještě jedna věc. Proč se mluví anglicky. To vypadá přece strašně směšně, když 50.000 Římanů v Koloseu řve KILL, KILL nebo, když člověk z Hispánie si o všem pokecá s Núbijcem. Tohle je sice okrajová poznámka, ale mě to na tom filmu připadlo fakt jako nepříjemná věc. ()

cypher

Asi nejvelkolepější historický film, jaký jsem kdy viděl. Hlavní role, kamera, režie, hudba. Nemám slov. Roma Victor! Now We Are Free! ()

frolo

Film, ktorý mi dal do povedomia režiséra ako je Ridley Scott. Po zhliadnutí Gladiátora som si nechal požičať najlepšie filmy od tohto režiséra a odvtedy patrí k mojej top 5 režisérov. Tomuto filmu fakt nechýba nič od výpravy, geniálnej hudby Hansa Zimmera, až po herecké výkony, už dvorného herca Ridliho Scotta, Russella Crowe. Stretávam sa tu že scenáre boli plytké a použité historické fakty na zasmiate. Vážení, uvedomte si, že to nie je dokument ale blockbusterový film natočený pre spotrebných užívateľov filmovej tvorby. A ak má niekto chuť na dokumenty zapnite si STV 2 alebo BBC. ()

ForzaJuve

Bitva s Germány na začátku je bomba, pak nuda, pak další bomba v Coloseu a pak opět nuda. 3 hvězdy a nic víc. Pád Říše římské je jenom jeden. ()

ElFifo

Tento film se mi prostě neokouká, rád se na něj podívám i po xx-té..a je taky na co (HD mňamka). Obsahuje spousty historických nepřesností, ale pro mne je to historický epos (ne opravdu tam není nikde psáno, že jde o dokument nebo film dle skutečné události) no.1 a netřeba tu dál plácat superlativy..Strength and honor. ()

Mainer

Jeden z mejch nejoblíbenějších filmů, hlavně ta africká část :) film, ve kterym se cejtim bejt v tom alžíru nebo kde to vlastně russel byl :) jo a nevim jak může mít tak nízký hodnocení, ten Řím je přece úžasně vykreslenej a obrazovost obecně je skvělá. Pět pět a ještě jednou pět. Ať žije Římská kultura ()

saladín.

Formalne dokonale a vizualne efektne s par uchvatnymi scenami, avsak az na ustredny motiv pomsty myslienkovo velice mdle. Slusny hollywoodsky standard a nic viac. Joaquin Phoenix je typovo zaujimavy romansky exemplar a aj inak solidny casting. ()

EXwoody

“My name is Maximus Decimus Meridius, Commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.” ...... Epic :) ()

Iswet

Musím se přiznat, že nejsem zrovna fanouškem historických filmů, ale tohle na mě opravdu zapůsobilo. Skvělé efekty, kamera, režie a herecké obsazení jenž se mi hluboko vryly do paměti a zůstanou tam pěkně dlouho. Jeden z mála filmů, který může být shlédnut i několikrát za sebou a vůbec neomrzí. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal