Gladiátor

Gladiator

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 538)

Dokonalý velkofilm se vším všudy. Strhující drama, které vás jednoznačně chytne za srdce. Hrerecký koncert je strhující. Jak se herci sžili s postavama je neuvěřitelné. Scott nám předvedl jaký režijní genius v něm dřímá a ukázal nám jak má vypadat opravdový velkofilm.(31.7.2010)

Slizkej Phoenix, masák Crowe, parádní bitky, heroická hudba, při desátým sledování už omrzí to ohrabávání obilí, přesto si ten film pustim znova. Ale ne hned...(6.11.2013)

Ridley Scott nás už viac-krát presvedčil, že vie robiť skvelé filmy (napr. Votrelec, Blade Runner , Kráľovstvo nebeské, Pavučina lží). Tento patrí medzi jeho najlepšiu tvorbu, spolu s Votrelcom. Film je skvelo vsadený do obdobia starovekého Ríma, gladiátori bojujúci medzi sebou, čo filmu dodáva ešte väčší šmrnc. Skvelý výkon Russella Crowea ako generála Maximusa, Joaquin Phoenix ako hlavný záporak Commodus , ktorý chce prebrať trón a vládu nad rímskou ríšou. Skvelý film, a ten úžasný koniec - WOW. 95%!!!(18.11.2013)

"Čest a síla !" Česť Jojke, že dala ten film bez reklamy (i keď potom na konci odstrihli koniec). Sila zostáva mne. "Zase se spolu setkáme, ale né hned, né hned..."(13.12.2013)

Za [Extended verzi] o délce 2 hodin a 50 minut.(26.12.2013)

Nádherný film, který si oblíbí každý. Pro akční povahy je zde akce, pro geeky je tu něco málo z dějepisu, pro nadšence jsou tu super filmové efekty (i když barva krve nebyla nic moc) a pro citlivé povahy je tu i ten smutný příběh. Film je jeden z těch, co mi změnily pohled na svět. Jen by tam mohlo být trochu více vidět do samotného výcviku gladiátorů, protože tady nevypadal zas tak drsně.(16.2.2014)

Stačí když řeknu Best of Russell Crowe and Joaquin Phoenix?(2.3.2014)

Ridley Scott v tomto filme ďaleko predbehol svoju dobu, či už dialógmi, efektami a tak podobne. Naozaj skvelý film, majstrovské dielo.(6.4.2014)

Jediné co mi na filmu chybělo, byl sex, jinak vlastně ani nemám co vytknout :))(6.5.2014)

Téma? Super. Herci? Super. Kostýmy? Super. Efekty? Super. Stříkající krev? Taky Super. Atd... Prostě jeden z těch výborných pětihvězdičkových filmů.(19.6.2014)

Jeden z nejemotivnějších filmů, co znám. Úžasná hudba.(28.7.2014)

Další klon statečného srdce.jiná doba,stejná motivace se smrtí na konci.Rozhodně to není špatný film ale u statečného srdce bych musel dát šest hvězd,kdybych zde dal maximum..4,5*(24.8.2014)

Velmi kvalitní historický velkofilm jemuž není moc co vytknout. Přesto mi něco málo do maximálního pětihvězdičkového pocitu chybí. Po shlédnutí se nedostavilo žádné wow a na film jsem docela rychle zapomněl. Pokud by ovšem běžný mainstream vždy dopadl takhle, bylo by na filmovém světě pěkně :-) Někdy v budoucnu se na něj rád znovu podívám.(1.1.2015)

Gladiatora jsem poprvé viděl, když jsem byl malej capart (tzn. jako bych ho ani neviděl), pak jsem měl dlouhou pauzu +- 10 let a včera jsem dostal chuť to sjet znovu. Bylo to jako bych to viděl poprvé v životě, poněvadž za 10 let toho člověk prostě hodně zapomene... no a nestačil jsem se divit :-) Tohle je prostě tak parádně naleštěnej a vybroušenej velkofilm, že to snad ani není možný. Na scénáři by se určitě dalo ještě trochu zapracovat (hlavně v druhé polovině), ale čert to vem, tady jde především o vizualizaci a hudbu, která převyšuje vše ostatní! Herecké výkony velmi dobré, především mě však dostal Joaquin Phoenix, který zahrál šíleného císaře naprosto brilantním způsobem. Takže prostě a jednoduše 5 hvězd a dám si zase min. 10 let pauzu, abych si to mohl znovu vychutnat plnými doušky, stejně jako včera večír :-)(6.1.2015)

Všechno to celkem sedělo, ale nejsem si jistej jestli vůbec byla nějaká možnost, že by se gladiátor utkal s císařem. V rámci filmu se to stát asi muselo.(28.1.2015)

Naprosto geniální film. Russel Crowe v jedné z jeho nejlepších rolí. Postavu jménem Commodus jsem nesnášel stejně jako ranní vstávání. Emoční konec vypadal tak jak vypadat má. Díky zvukovým efektům vám možná naskočí i husí kůže, jednoznačně pět hvězd.(30.1.2015)

• kedu

Ach ty sandálové filmy! To snad nikdy neskončí...(1.2.2015)

Maximus: "Jmenuji se Gladiátor. (otáčí se zády k císaři)" Commodus: "Jak se opovažuješ obracet se ke mě zády! Otroku, sundej si helmu a řekni mi své jméno." Maximus: "Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě." Myslím, že komu nevadí trocha krve nebo Russell Crowe, ten bude z filmu nadšený podobně jako já:)(11.2.2015)

Po Spartakovi konečně zas něco.(14.3.2015)

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa.(24.6.2015)

Jedna z najznámejších Ridleyoviek, ktorá nemá seberovného súpera v danej podkategórií. Bolo by to však ďaleko lepšie, ak by to nebola fikcia ale reálne udalosti, pri ktorých by sa milovníci histórie nemuseli chytať za hlavu. Príbeh, scenár aj dialógy príliš jednoduché a veľakrát videné len nie v tak krásnom audiovizuálnom obale, aj vďaka Zimmerovi. Napriek všetkému však veľkolepý zážitok, ktorý pohltí a nenudí. Nikoho lepšieho ako hrdinského Russell Crowe a uplakaného Joaquin Phoenix si na ich miestach neviem predstaviť. (Videné v SE: 171 min verzií)(19.8.2015)