Gladiátor

Gladiator

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 534)

Prototyp velkofilmu nového tisíciletí. Silně emoční příběh, bravurně snímaná akce a mistrovská režie. Nezapomenutelná hudba Hans Zimmera pak pouze dokresluje onu dokonalost. Děj se sice moc historie nedrží, ale přesto se pro mne jedná o jednu z nejlepších žánrovek, co jsem kdy viděl, nemluvě o brilantním Joaquin Phoenixovi. Na závěr mohu pouze dodat... My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next!(18.1.2008)

Za [Extended verzi] o délce 2 hodin a 50 minut.(26.12.2013)

Nádherný film, který si oblíbí každý. Pro akční povahy je zde akce, pro geeky je tu něco málo z dějepisu, pro nadšence jsou tu super filmové efekty (i když barva krve nebyla nic moc) a pro citlivé povahy je tu i ten smutný příběh. Film je jeden z těch, co mi změnily pohled na svět. Jen by tam mohlo být trochu více vidět do samotného výcviku gladiátorů, protože tady nevypadal zas tak drsně.(16.2.2014)

Vyprava, obsazeni a zpracovani je tak efektni ze tomu lze odpustit ze historicky jde o bullshit.(20.2.2014)

Stačí když řeknu Best of Russell Crowe and Joaquin Phoenix?(2.3.2014)

Ridley Scott v tomto filme ďaleko predbehol svoju dobu, či už dialógmi, efektami a tak podobne. Naozaj skvelý film, majstrovské dielo.(6.4.2014)

Jediné co mi na filmu chybělo, byl sex, jinak vlastně ani nemám co vytknout :))(6.5.2014)

Téma? Super. Herci? Super. Kostýmy? Super. Efekty? Super. Stříkající krev? Taky Super. Atd... Prostě jeden z těch výborných pětihvězdičkových filmů.(19.6.2014)

Jeden z nejemotivnějších filmů, co znám. Úžasná hudba.(28.7.2014)

Další klon statečného srdce.jiná doba,stejná motivace se smrtí na konci.Rozhodně to není špatný film ale u statečného srdce bych musel dát šest hvězd,kdybych zde dal maximum..4,5*(24.8.2014)

Velmi kvalitní historický velkofilm jemuž není moc co vytknout. Přesto mi něco málo do maximálního pětihvězdičkového pocitu chybí. Po shlédnutí se nedostavilo žádné wow a na film jsem docela rychle zapomněl. Pokud by ovšem běžný mainstream vždy dopadl takhle, bylo by na filmovém světě pěkně :-) Někdy v budoucnu se na něj rád znovu podívám.(1.1.2015)

Gladiatora jsem poprvé viděl, když jsem byl malej capart (tzn. jako bych ho ani neviděl), pak jsem měl dlouhou pauzu +- 10 let a včera jsem dostal chuť to sjet znovu. Bylo to jako bych to viděl poprvé v životě, poněvadž za 10 let toho člověk prostě hodně zapomene... no a nestačil jsem se divit :-) Tohle je prostě tak parádně naleštěnej a vybroušenej velkofilm, že to snad ani není možný. Na scénáři by se určitě dalo ještě trochu zapracovat (hlavně v druhé polovině), ale čert to vem, tady jde především o vizualizaci a hudbu, která převyšuje vše ostatní! Herecké výkony velmi dobré, především mě však dostal Joaquin Phoenix, který zahrál šíleného císaře naprosto brilantním způsobem. Takže prostě a jednoduše 5 hvězd a dám si zase min. 10 let pauzu, abych si to mohl znovu vychutnat plnými doušky, stejně jako včera večír :-)(6.1.2015)

Všechno to celkem sedělo, ale nejsem si jistej jestli vůbec byla nějaká možnost, že by se gladiátor utkal s císařem. V rámci filmu se to stát asi muselo.(28.1.2015)

Naprosto geniální film. Russel Crowe v jedné z jeho nejlepších rolí. Postavu jménem Commodus jsem nesnášel stejně jako ranní vstávání. Emoční konec vypadal tak jak vypadat má. Díky zvukovým efektům vám možná naskočí i husí kůže, jednoznačně pět hvězd.(30.1.2015)

• kedu

Ach ty sandálové filmy! To snad nikdy neskončí...(1.2.2015)

Maximus: "Jmenuji se Gladiátor. (otáčí se zády k císaři)" Commodus: "Jak se opovažuješ obracet se ke mě zády! Otroku, sundej si helmu a řekni mi své jméno." Maximus: "Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě." Myslím, že komu nevadí trocha krve nebo Russell Crowe, ten bude z filmu nadšený podobně jako já:)(11.2.2015)

Po Spartakovi konečně zas něco.(14.3.2015)

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa.(24.6.2015)

Jedna z najznámejších Ridleyoviek, ktorá nemá seberovného súpera v danej podkategórií. Bolo by to však ďaleko lepšie, ak by to nebola fikcia ale reálne udalosti, pri ktorých by sa milovníci histórie nemuseli chytať za hlavu. Príbeh, scenár aj dialógy príliš jednoduché a veľakrát videné len nie v tak krásnom audiovizuálnom obale, aj vďaka Zimmerovi. Napriek všetkému však veľkolepý zážitok, ktorý pohltí a nenudí. Nikoho lepšieho ako hrdinského Russell Crowe a uplakaného Joaquin Phoenix si na ich miestach neviem predstaviť. (Videné v SE: 171 min verzií)(19.8.2015)

I když je Crowe navoněný frajírek, jinak než pět hvězd za všechno nešlo dát. Za hudbu, režii, kameru, scénář, hlavní i vedlejší role, masky, kulisy, triky i vnější záběry. Vše je dokonalé a bez chyby. Možná jen moc pompézní, ale to nevadí.(1.9.2015)

Mistrovské gladiátorské dílo především díky panům Scottovi a Croweovi. Nádherný, ale drsný snímek doprovozený vynikající hudbou, který má právem své místo v TOP20. Skoro mne až mrzí, že se na film dostalo až teď, ale za to jsem si to teď náležitě užil.(25.10.2015)