Nogueira

Vynikající herecký vkon, jak od R. Crowa, tak od J. Phoenixe. Tento film, jsem viděl, až téměř 11 let po jeho premiéře, ale opravdu se mi velice líbil a ta kouzelná hudba tomu dala tu správnou atmosféru. "ČEST A SÍLA!" ()

Pellik

Ridley Scott opäť dokázal, že je majster. Russell Crowe a jeho rola rímskeho generála Maxima mu sadla, prepáčte za výraz, ako riť na šerbeľ. Čestný, spravodlivý, nebojácny - to je len malý výpočet jeho vlastností v tomto veľkofilme. Síce celý príbeh je vymyslený, ale zožral som ho s navijakom aj ja ako vyštudovaný historik :) Pri scéne, ako Maximus sníme z tváre masku a predstaví sa cisárovi Commodovi, mi prebehne mráz po chrbte. Pomsta je na dosah... ()

TOMASINI

Filmy s velkým rozpočtem většinou nezklamou, Russell Crowe taky ne. Přeto něco málo chybí k 4 hvězdám (což je pro mě super film, 5*max). ()

Chaozzak

Velký projekt, který se Ridleymu vyplatil. Scénář mi přišel trochu zmatený, zejména jeho manipulace s historickými momenty, který se na jednu stranu striktně drží historické osnovy, aby se v určité části vydal opačným směrem a vytvořil tak fikci. Možná právě proto se dá film rozdělit na dvě části (pouze dějově), kdy první obsahuje velmi kvalitní dialogy a řídí se historickou předlohou (z 90%). Na druhou stranu druhá polovina filmu lehce pokulhává - slabší dialogy a historická fikce hlavních postav. To ale nemění nic na tom, že je děj dynamický, ucelený a neobsahuje skoro žádnou zbytečnou přehnanost jak to u podobných filmů bývá zvykem. Výprava, kamera a hudba rozhodně na jedničku při čemž z této trojice nejvíce vyniká právě kamera. Po vizuální stránce je film naprosto úžasný a je to pastva pro oči. Herecké výkony úžasné. Podle mě postava generála Maximuse sedla Crowemu nejvíce ze všech jeho rolí. Joaquin Phoenix hraje také výborně stejně jako Connie Nielsen. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který se opatrně opírá o prvky staré filmové školy. - 95% ()

Hidoshito

Tomuto bijáku chybí k dokonalosti snad jen latina a krvelačná hravost Mela Gibsona.;) Jinak je to jednoduše řečeno tradiční příběh nespravedlivě odsouzeného (a řádně potupeného) hrdiny, který touží po svobodě a odplatě. A to mě prostě baví! ()

fire.wall

To je ten nejlepší film co jsem zatím viděl. Je v něm ůplně všechno perfektní: od kostýmů po herce. Mylím že je to vrcholná role Russela a nejlepší film Ridleyho Scotta a podle toho taky vypadá. ()

wooler

Rozhodně nepatří mezi úplně nejlepší filmy, ale myslím si, že patří mezi nejoblíbenější. Ta hudba, to prostředí vás vždy tak vtáhne, že tento film si klidně pustím 20x a stejně ho budu hltat celé 2 a půl hodiny!!! ()

Dodge-I

Už jen úvodní mrak letících šípů je úchvatný, tak tohle se dělo někde kousek od nás, nebo možná na našem území... Další osudy jsou propletené a dávkované tak, že jsem si film šel s chutí zopakovat - abych si to srovnal, na poprvé člověk vše nestačí pobrat. Tato historická "polofikce" se povedla, Crowe si mne získal... ()

fara

Kamera, hudba, příběh, herci, výprava...bez komentáře. Ale Oscar pro Russella Crowea? No já nevím.. ()

ronin zabak

nádherný film, na který se dokážu dívat pořád. Mám v oblibě historické filmy, i když mě pár momentů příjde podle historie trošku divných. ()

pelegryna

Hm.... Kdysi bych to mohl vidět jednou měsíčně a dnes mně to nudí.Což je pro mne osobně znakem vyčpělosti díla.To ovšem neznamená, že to není výborný film a na dobu ztvárnění si své právem zasloužil.Crowe tam byl uvěřittelný a přesvědčivý. ()

Romanoff

Oscary ověnčený historický velkofilm režiséra Ridleye Scotta o zradě a pomstě zasazený do dob největšího rozkvětu římské říše. Představitelé hlavních rolí Russell Crowe a Joaquin Phoenix v tomto filmovém snímku naplno využili nabídnoutou šanci a předvedli oslnivý herecký výkon, což společně s geniálním hudebním doprovodem skladatele Hanse Zimmera, vyneslo film Gladiátor, i navzdory řadě historických nepřesností, na vrchol přízně filmových fanoušků. ()

712

Jo tak tohleto je moje další chuťovka. Scéna s odhalením-představením Maxima císaři v Koloseu je DECHBEROUCÍ!!!! Velkofilm jak má být. ()

BigJohn02

Film je pěkný po všech stránkách, ale taková snůška historických nesmyslů se hned tak nevidí. Marcus Aurelius opravdu "svého" tupého synka Commoda (kterého jeho žena zplodila zřejmě s některým z gladiátorů) neměl příliš rád, ale že by mu chtěl vzít císařský titul, to je čirá utopie, zvláště když ho tři roky před svou smrtí učinil spoluvládcem. Stejně tak závěrečná scéna, kdy císař s mečem osobně vstoupí do arény, aby bojoval s gladiátorem, to už je vysloveně k smíchu. ()

AgostinoX

Tento snímek má možná chyby ve scénáři, v dějinách a to je nejspíš všechno. Pokud jste tedy dával v hodinách dějěpisu občas pozor, můžete si zážitek ze sledování zkazit pár "velkýma" chybama. Po grafické, herecké a hudební stránce je velmi dobrý. Jak jsem řekl, příběh má nějáké chyby, ale pokud je budete ignorovat, užijete si tento překrásný film. Gladiátora jsem zhlédnul již desetkrát a pořád mě neomrzel. ()

Socirel

Pro filmy z období Římské říše mám slabost, tento film je snad nejlepší z tohoto období. Russellu Crowovi v roli sympatického Maxe, nejde při jeho tažení nefandit. Skvělý vizuál poutavý příběh a emotivní vyvrcholení tomu také nechybí. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal