djkacko

Veľmi kvalitne natočený film /aj keď s históriou toho nemal moc spoločného/, no určite zaujme. Veľmi dobré herecké výkony hlavne Jaquin Phoenix, velmi dobrá výprava a skvelá muzika robia z tohoto filmu nezabudnuteľný zážitok, ktorý určite pretrvá dlhšie než je návšteva kina. Ridley Scot opäť dokázal že patrí medzi režisérsku elitu. Trošku mi chýbalo pravdivéjšie poňatie histórie ale to už by som chcel asi moc. Každopádne prst hore film určite neurazí a minimálne za jedno pozretie nepochybne stojí. ()

PeterLBerger

"Obyčejný" dobrodružný velkofilm. Až na to, že je řemeslně perfektně zpracovaný, scény jsou výborně postavené, působivá hudba, hercům to jde (hlavně Russel Crowe je vynikající) - prostě točil to režisér, který umí. A taky je to film bez kreténské politické korektnosti, takže to není o diskriminaci, ale vůli, odvaze, síle a odhodlání postavit se na odpor grázlům. ()

billcarson

Crowe i Phoenix podali výtečné herecké výkony. Začátek filmu byl opravdu mrazivě přesvědčivý, možná trochu delší sekvence z bitvy by neuškodila. Poté už film docela ztrácí na tempu a konec, zprominutím kýčovitá prasárna, která se snaží z člověka dostat emoce za každou cenu. Hodně lidí takříkajíc sedlo na lep, ti prostoduší si to určo užili. Přesto všechno dám za tři a půl a zaokrouhlím na celkové čtyři za výborný začátek, za Russella s tetovaním SPQR, za Zimmera a za skvělou kameru. Historicky ovšem kompost. ()

Sorafay

Povedať že tento film milujem, je slabé slovo. Vždy si ho rada pozriem, nikdy sa mi nezunuje. Skvelé scény, krásna hudba, neustále sa tam niečo deje, človek sa pri ňom nenudí a perfektne ho celý prežíva. A spojenie Russell vs. Joaquin je vynikajúce. ()

Trepak

Ďalšia hodinka dejepisu od učiteľa Ridleyho. Narozdiel od Dobytia raja sa Gladiátor rozbieha vo veľkom štýle. Ale čo ten koniec? Fuck! ()

Imyourmather

Zajímavé komentáře: geminy, woody Co dodat, snad jen že mi z filmu v hlavě zůstala jen jedna scéna, a to: "Prodals mi teplé žirafy", což je celkem smutné. Čekal jsem víc. ()

Andrej1388

K tomuto filmu asi ani netreba komentar,je to proste jedno velkolepe historicke divadlo,russel crowe hra velkolepe,a film ma naozaj velku kvalitu ktora sa odzrkadluje od zaciatku az do konca filmu! ()

BertuzziPP

Historicky film s nezabudnutelnym pribehom. Aj ked tento pribeh nefiguruje s dejinami, scenarista pekne pospajal jednotlive postavy a udalosti dokopy. Hlavnu postavu stvarnuje Maximus, general severnej armady. Doplati na svoju cestnost vysokou danou. Scenar nadviazuje na intrigy spojujuce sa so ctiziadostivostou po moci. Tu si clovek uvedomi, ako jeden krok dokaze obratit cely zivot naruby. Pravo po spravodlivosti dodava hlavnej postave silu zit a postavit sa tym, ktori mu tak ublizili. Vela zmysluplnych komentarov vo filme. Velky dojem u mna urobil aj soundtrack Now We Are Free. Prekvapivy koniec ktory ma dostal. Film ktory si radi pozriete opakovane. ()

maximus78

R.CROWE - neskutočný, najlepší... A film? Proste ma.... dostal. Zostal som iba ticho sedieť. I keď nie celkom podľa histórie ale proste krásny. ()

sashazv

Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu budú týmto filmom sklamaní. Ale aj ,,historici" musia oceniť skvelý herecký výkon Russella Crowa, ktorý do úlohy Maxima Decima Meridia padol ako uliaty. Výsledkom je Oscar. Je to taký hollywoodsky veľkofilm. Nič viac, ale aj tak odporúčam pozrieť. ()

Markal

Zajímavosti: Maximus se v závěrečném boji objeví v aréně s malým kulatým štítem a pancířem, který ale gladiátoři nepoužívali. Tato výzbroj nepatřila gladiátorům, ale vojákům. V gladiátorských zápasech bylo přesně dáno, která zbraň bojuje proti jiné zbrani, na což autoři filmu vůbec nebrali ohled. Ve filmu se tak objevují korintské přilby, římské vojenské pancíře a dokonce vikingské a turecké přilby a hrudní pancíře, které v době, kdy se film odehrává, ještě neexistovaly. V jedné scéně Maximus bojuje současně s gladiátorem a tygrem, což je naprostý nesmysl - souboje muže proti muži se nekonaly zároveň se souboji muže proti zvířeti. Nad vchodem do gladiátorské školy v Římě je nápis Ludus magnus gladiatores, což v přesném překladu znamená velká škola gladiátoři. Správně má být Ludus magnus gladiatorum. Přezdívka hlavní postavy Maxima, která zní Španěl (v originále The Spaniard - Římané nikdy nedosazovali Španěly nebo jiné původem neřímské občany do tak vysokých funkcí jako je generál. ()

Necrophobic

Výborný film s výborným Crowem .Ikdyž tempo kolísá stále jsem zaujatě sledoval a tak to má být .Vizuálně výborné a zvuk DTS na kvalitním domacím kině prostě boří dům ()

Ynhoj

Russel už asi nepřekoná tuto roli, která mu padla jak prd.l na hrnec...Z historického hlediska je film utopie,ale jako film si zaslouží 5 podtržených *. Viděl jsem ho několikrát a je to stále nářez....Hudba je šitá na míru, výborná kamera, střih... ba i digit. Řím se povedl....."They called him Spanien" :-)) ()

Awesomer

Ridley Scott natočil nezapomenutelný, dojemný velkofilm, který se pro mnohé stal filmem číslo jedna ( do této sorty se řadím i já ). 5 hvězd je pro mě absolutně nedostačující hodnocení a kdybych si mohl vybrat jeden jediný film, kde bych dal 6, byl by to právě Gladiátor. Russel Crowe, který dostal za hlavní roli zaslouženého oscara, předvádí strhující výkon. OVŠEM, Joaquin Phoenix mu velmi zdatně sekunduje a rozhodně by zasloužil oscara za vedlejší roli, o tom není sporu... A samozřejmě soundtrack Hanse Zimmera je přímo grandiózní! Tohle je můj životní film a já věřím, že už ho nikdy nic nepřekoná.... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal