Gladiátor

Gladiator

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 534)

Můj nejoblíbenější historický film. To, co tu předvádí Russell Crowe, je bomba a Ridley Scott se hlavně díky tomuhle filmu dostal na přední místo mého režisérského žebříčku. Příběh možná není bez chybičky, ať už scénáristicky nebo historicky, ale vizuální a hudební stránka to naprosto stírá... Soundtrack je tak nabušenej a překrásnej, jak to umí jenom Hans Zimmer, a bitvy... to je prostě Ridley v nejlepší formě. Zbožňuju onu scénu, kdy Maximus stojí proti císaři v aréně, ano, v přepisu se může zdát přitažená za vlasy, nafouklá a já nevím, co ještě, ale když se na ni dívám, vždycky mě strhne. Jsou prostě filmy, které mám ráda natolik, že bych jim kvůli atmosféře odpustila hodně blbostí. A tohle je (možná) jeden z nich.(2.2.2006)

,,Na moje znamenie, začne peklo.”(20.2.2018)

Moje srdcová záležitost. Skvělý děj, herci, hudba, kostýmy, scéna. Klidně bych dala i šest hvězd!(16.4.2018)

95%(26.5.2018)

Prvotný dojem bol trochu slabý, ale keď tak na to spätne spomínam, bol to krásny príbeh a výborne spracovaný. Zimmer znova ukázal, že je trieda.(27.5.2018)

Jeden z mých oblíbených historických filmů. Výborná režie, hudba a výprava. Famózní výkon Russell Crowe. Za mě 100%.(1.6.2018)

Nejpovedenější film všech dob, který jsem viděla snad stokrát. Vynikající herecké výkony jak Russella, tak Joaquina, perfektní hudba a napínavé bojové scény. A ty představy Maxima, jak jde domů, perfektně fungujou. Srdcová záležitost. 100%(22.6.2018)

Velkofilm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Tady ale zásadně převažuje to dobré, ale dokonalé to není, protože scénář toho zase nemá tolik co nabídnout. Ale všichni hrají skvěle a obrazově i zvukově je to bomba.(19.8.2018)

Film jsem viděl opravdu hodněkrát, ale i tak se na něj rád podívám znovu, jelikož tohle je prostě film, kterej svůj lesk neztratí ani za sto let. Natočený je to opravdu skvostně a Řím vypadá opravdu skvěle. To, že to s historií nemá nic společnýho mi vůbec nevadí a co jsem tak slyšel a četl, nevadí to ani expertům na historii starověkého Říma. Akční scény jsou úchvatný, Russel Crowe je jeden z nejlepších klaďasů v historii filmu, naopak Joaquin Phoenix je zase jedna z největších sviňí. Vůbec nevadí tohle černobilé rozdělění stran, jelikož herci si to tak dávaj a je to tak krasně podaný, že to prostě musíte žrát i s navijákem. Samotný konec s písní Now we are free od mistra Zimmera je určitě jedna z nejlepších a nejsilnějších scén, co jsem kdy viděl. 92%(4.11.2018)

Můj nejoblíbenější film s hercem Crowem. Ve kterém bojuje snad proti celé římské říši. A navíc krásně natočené i bojové scény.(11.2.2019)

Skvělá hudba, vizuální stránka, herci i skvělý střih (díky kterému byly boje přehledné..) To vše ukazuje, že je určitě o co stát. Film je plný překvapivých zvratů, napínavých scén a dočkáte se i dojemného konce. ( I když zde většina kritizuje scénář, přijde mi pořád inteligentnější, než například u snímku 300: Bitva u Thermopyl). 100%(16.2.2019)

Velkofilm s geniální hudbou.(28.4.2019)

Ale do zadku. To je už asi 10 film ktorý som videl dávno a hodnotenie nikde. Dokonalosť po každej stránke, či už akčnej, príbehovej, dramatickej. 5* zaslúžene a záver fakt dojemný a silný.(23.8.2019)

Tento kousek je hodně osobní ...(12.10.2019)

1 20 39 58 74 75 76 77 následující >>