Gladiátor

Gladiator

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 538)

Čo spraví správne nasadený biják v dobe pustej na historické filmy? U mňa len to, že na druhý deň som naň bežal do kina znova =D.(13.8.2006)

ďej se vůle Boží,díky za ten film,chvála za hudbu...(29.7.2017)

• elho_cid

Být to prezentováno jako fantasy z nějakého vymyšleného světa, tak bych nebyl přísný a dal i čtyři hvězdičky. Ale problém mám s tím, že se to vydává za historický velkofilm jako třeba Spartakus. Nedokážu nevidět totální ignorovaní historických událostí i reálií. Od první minuty je všechno špatně, od výzbroje až po organizaci legií. Přitom kdyby Scott a spol nedávali volný průchod svojí fantazii a zkusili si najmout pár historických konzultantů, film by byl působivější a asi i levnější. Takhle je to jen promarněná příležitost.(6.12.2017)

Historický veľkofilm, ktorý oprávnene získal 5 oskarov a myslím si, že si ich zaslúžil aj viac. Minimálne Scott si zaslúžil oscara aj za réžiu, na ktorého bol film tiež nominovaný. O výkone Russela Crowa ani nemusím nič hovoriť, Maximusa zahral výborne. Podľa môjho názoru je to Scottov najlepší film a to píšem s plným vedomím toho, že stvoril diela ako je Královstvo nebeské, Blade Runner, či Čierny jastrab zostrelený! Nemôžem film ohodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Bravo!(14.12.2017)

Nádherná podívaná, skvělý soundtrack, výborné kostýmy. Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. 5*(30.1.2018)

,,Na moje znamenie, začne peklo.”(20.2.2018)

Moje srdcová záležitost. Skvělý děj, herci, hudba, kostýmy, scéna. Klidně bych dala i šest hvězd!(16.4.2018)

95%(26.5.2018)

Prvotný dojem bol trochu slabý, ale keď tak na to spätne spomínam, bol to krásny príbeh a výborne spracovaný. Zimmer znova ukázal, že je trieda.(27.5.2018)

Jeden z mých oblíbených historických filmů. Výborná režie, hudba a výprava. Famózní výkon Russell Crowe. Za mě 100%.(1.6.2018)

Nejpovedenější film všech dob, který jsem viděla snad stokrát. Vynikající herecké výkony jak Russella, tak Joaquina, perfektní hudba a napínavé bojové scény. A ty představy Maxima, jak jde domů, perfektně fungujou. Srdcová záležitost. 100%(22.6.2018)

Velkofilm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Tady ale zásadně převažuje to dobré, ale dokonalé to není, protože scénář toho zase nemá tolik co nabídnout. Ale všichni hrají skvěle a obrazově i zvukově je to bomba.(19.8.2018)

Film jsem viděl opravdu hodněkrát, ale i tak se na něj rád podívám znovu, jelikož tohle je prostě film, kterej svůj lesk neztratí ani za sto let. Natočený je to opravdu skvostně a Řím vypadá opravdu skvěle. To, že to s historií nemá nic společnýho mi vůbec nevadí a co jsem tak slyšel a četl, nevadí to ani expertům na historii starověkého Říma. Akční scény jsou úchvatný, Russel Crowe je jeden z nejlepších klaďasů v historii filmu, naopak Joaquin Phoenix je zase jedna z největších sviňí. Vůbec nevadí tohle černobilé rozdělění stran, jelikož herci si to tak dávaj a je to tak krasně podaný, že to prostě musíte žrát i s navijákem. Samotný konec s písní Now we are free od mistra Zimmera je určitě jedna z nejlepších a nejsilnějších scén, co jsem kdy viděl. 92%(4.11.2018)

Můj nejoblíbenější film s hercem Crowem. Ve kterém bojuje snad proti celé římské říši. A navíc krásně natočené i bojové scény.(11.2.2019)

Skvělá hudba, vizuální stránka, herci i skvělý střih (díky kterému byly boje přehledné..) To vše ukazuje, že je určitě o co stát. Film je plný překvapivých zvratů, napínavých scén a dočkáte se i dojemného konce. ( I když zde většina kritizuje scénář, přijde mi pořád inteligentnější, než například u snímku 300: Bitva u Thermopyl). 100%(16.2.2019)

Velkofilm s geniální hudbou.(28.4.2019)

Tento kousek je hodně osobní ...(12.10.2019)

Až teraz, po niekoľkých zhliadnutiach, som schopný Gladiátora plne doceniť. Kedysi som ho vnímal ako podarený, no cez to všetko umelý, patetický a povrchný film. Ničmenej, ako som už písal, toto pozretie som si konečne užil a to nie je všetko! To, čo bolo umelé, je prirodzené (síce umelecky prikrášlené, ale aj tak), patetickosť sa pretransformovala na mierne pesimistickú múdrosť a z povrchnosti sa stala riadna hĺbka, ktorá prechádza snímkom. Jediné, čo ostalo rovnaké, je hudba, ktorej dokonalosť sa slovami nedá vystihnúť.(30.11.2019)

1 20 39 58 74 75 76 77 následující >>