Gladiátor

Gladiator

Gladiator

Gladiátor

Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2000, 155 min (SE: 171 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 533)

Prototyp velkofilmu nového tisíciletí. Silně emoční příběh, bravurně snímaná akce a mistrovská režie. Nezapomenutelná hudba Hans Zimmera pak pouze dokresluje onu dokonalost. Děj se sice moc historie nedrží, ale přesto se pro mne jedná o jednu z nejlepších žánrovek, co jsem kdy viděl, nemluvě o brilantním Joaquin Phoenixovi. Na závěr mohu pouze dodat... My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next!(18.1.2008)

,,Na moje znamenie, začne peklo.”(20.2.2018)

Moje srdcová záležitost. Skvělý děj, herci, hudba, kostýmy, scéna. Klidně bych dala i šest hvězd!(16.4.2018)

95%(26.5.2018)

Prvotný dojem bol trochu slabý, ale keď tak na to spätne spomínam, bol to krásny príbeh a výborne spracovaný. Zimmer znova ukázal, že je trieda.(27.5.2018)

Jeden z mých oblíbených historických filmů. Výborná režie, hudba a výprava. Famózní výkon Russell Crowe. Za mě 100%.(1.6.2018)

Nejpovedenější film všech dob, který jsem viděla snad stokrát. Vynikající herecké výkony jak Russella, tak Joaquina, perfektní hudba a napínavé bojové scény. A ty představy Maxima, jak jde domů, perfektně fungujou. Srdcová záležitost. 100%(22.6.2018)

Velkofilm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Tady ale zásadně převažuje to dobré, ale dokonalé to není, protože scénář toho zase nemá tolik co nabídnout. Ale všichni hrají skvěle a obrazově i zvukově je to bomba.(19.8.2018)

Film jsem viděl opravdu hodněkrát, ale i tak se na něj rád podívám znovu, jelikož tohle je prostě film, kterej svůj lesk neztratí ani za sto let. Natočený je to opravdu skvostně a Řím vypadá opravdu skvěle. To, že to s historií nemá nic společnýho mi vůbec nevadí a co jsem tak slyšel a četl, nevadí to ani expertům na historii starověkého Říma. Akční scény jsou úchvatný, Russel Crowe je jeden z nejlepších klaďasů v historii filmu, naopak Joaquin Phoenix je zase jedna z největších sviňí. Vůbec nevadí tohle černobilé rozdělění stran, jelikož herci si to tak dávaj a je to tak krasně podaný, že to prostě musíte žrát i s navijákem. Samotný konec s písní Now we are free od mistra Zimmera je určitě jedna z nejlepších a nejsilnějších scén, co jsem kdy viděl. 92%(4.11.2018)

Můj nejoblíbenější film s hercem Crowem. Ve kterém bojuje snad proti celé římské říši. A navíc krásně natočené i bojové scény.(11.2.2019)

Skvělá hudba, vizuální stránka, herci i skvělý střih (díky kterému byly boje přehledné..) To vše ukazuje, že je určitě o co stát. Film je plný překvapivých zvratů, napínavých scén a dočkáte se i dojemného konce. ( I když zde většina kritizuje scénář, přijde mi pořád inteligentnější, než například u snímku 300: Bitva u Thermopyl). 100%(16.2.2019)

Velkofilm s geniální hudbou.(28.4.2019)

Tento kousek je hodně osobní ...(12.10.2019)

1 20 39 58 74 75 76 77 následující >>