Spojené státy americké se ocitly na pokraji občanské války. Mladý muž, syn afrického krále a nyní otrok na americké plantáži, již odmítá dále snášet násilí páchané bělochy. Podaří se mu utéct a přidat se k odpůrcům otroctví. Stane se stoupencem revoluce Johna Browna, kterou si v USA dodnes připomínají. (Filmbox)

misterz

Typicky černošsky urevané, tak ako sme zvyknutí z dnešnej modernej a civilizovanej spoločnosti vyznávajúcej korektnosť vo všetkých smeroch. Dejová linka však bola svižná a len s minimálnym priestorom na nudu. Na slabší priemer to stačí. 55/100 ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Možno už dosť prevarená látka ale na prekvapenie to je dosť zručne natočené dobrodružstvo, ktoré ma slušnú šťavu. /60%/ ()

Arsenal83

Tak prepisovanie histórie je dnes v móde a filmári povinne odvádzajú svoj desiatok v pokrútení príbehov tak, aby to stádo zožralo, pretože väčšina sa nepozrie ani do Wikipédie. Zároveň pokračuje pokus o vytváranie umelých hrdinov z histórie, ktorí musia mať správnu farbu. Ak film budete sledovať len niečo ako western s čiernym hrdinom, tak to nebude celkom márne, pretože film nie je natočený nezaujímavo. Ak ho však budete sledovať k získaniu poznatkov z černošskej histórie či ako životopisný film, dostanete klamlivé informácie. Shields Green mal poruchu reči a bol obesený v roku 1859. V tomto filme rozpráva sťaby rétor a prežije aj situácie, kedy bol už dávno mŕtvy. Najhorší je však konečný úsudok filmu, ktorý na konci hovorí, že útok na zbrojnicu v Harpers Ferry pomohol vyvolať občiansku vojnu a tým oslobodiť 4 milióny otrokov. To je vyslovene klamstvo. ()

Lacike

Začiatok filmu nám síce oznámi, že uvidíme príbeh z občianskej vojny aký sme doteraz nevideli, ale nakoniec sa dočkáme klišé o zlých belochoch a trpiacich černochoch, aké sme videli už miliónkrát v iných filmoch. Okorenené to je trochou akcie. Určitý potenciál mal len nekonečne prebiehajúci súboj medzi čiernym hlavným hrdinom a bielym lovcom hláv, ale nakoniec tiež nie je nijak extra dobre zúžitkované. Na to sú tie postavy príliš ploché a akcia tak absurdná až je k smiechu. Historickú vernosť/nevernosť nesúdim. Príliš ma nezaujímalo, či je to pravda, ale vzhľadom na absurdnosť akčných scén by ma neprekvapilo keby aj dej bol poriadne prifarbený na tú správnu farbu, ktorá je dnes v móde. 4/10. ()

Johnny.ARN odpad!

Tieto cigánske filmy sú všetky na jedno kopyto. Čierne, vyvolávajúce vzburu a hlavne nepozeratelné. A toto je dokonca ešte aj vymyslené. ODPAD! ()

JohnSmith

Příběh černého muže, který započal občanskou válku. Měla-li to být pocta, tak se to nepovedlo. Měl-li tu někdo záměr přiživit se na Djangovi, tak to taky nevyšlo. Jednostranný příběh, který krom obráceného rasismu ničím nezaujme. ()

xzajox

Neprekvapí, ale ani nesklame. Taký fajn malý príbeh podľa skutočných udalostí a postáv z obdobia pred občianskou vojnou v USA. Herrci v pohode, atmosféra taká, aká má byť. Plusom je tiež, že som sa zasa niečo nové naučil. Lepší priemer 59% - 3* ()

Ace.A.T.L.

Inu, dostali jsme příběh o člověkovi, co šel z bod A do bodu B a u toho se snažil šířit svoje myšlení a postoje. Bojoval za dobrou věc, ale víc tak nějak nedokázal. Jak film začal, tak i skončil. Nikdy jsem neslyšel příběh o Shieldsovi a proto mě to nijak neohromilo. To už radši příběh o Kuntovi. To by mohlo bejt zajímavý. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

NikiVai

Možná hrdina Občanské války, ale mně připadalo, že se jen ocitl "ve správný čas na správném místě". Shields byl rozhodně statečný, i když lehce neuvážený, a moudrý muž a bylo fajn poznat jeho příběh. Film sám o sobě je takový průměr, chybělo tomu charisma. ()