Hrozivá sekta: Colonia Dignidad

(seriál)
  • Německo Colonia Dignidad – Aus dem Innern einer deutschen Sekte (více)
Dokumentární / Historický
Německo, 2020, 3 h 28 min (Minutáž: 52 min)

Epizody(4)

Němečtí křesťané vedení charismatickým manipulátorem založí v Chile kolonii a stanou se užitečným nástrojem místního diktátorského režimu. (Netflix)

pafka

Velmi me mrzi, ze jsem dokument videl az po shlednuti filmu, ktery si uz ted vubec nepamatuju. Je to neuveritelny, co je mozny, jak lidi se nechaji skrz viru uplne zblbnout a jak nakonec chrani sveho tryznitele - coz ovsem v historii neni nic neobvykleho a tady to bylo vlastne jen par lidi. Doporucuju. ()

*CARNIFEX*

Pomerne dosť sterilne, bez mimoriadnej emócie podaný dokument, ktorý dáva priestor “vyrozprávať” sa ľuďom, ktorí sa podieľali na zrode, respektíve žili v kolónii Dignidad v Chile, ktorú v duchu kresťansko nacistickej ideológie: “Pomáhať druhým robí radosť”, viedol nemecký uprchlík, zvrhlík, pedofil a vrah: Paul Schäfer. V dokumente sa objavuje množstvo doposiaľ nezverejnených záberov, no vzhľadom nato, že jeden monológ strieda druhý, pôsobí tento počin tak nejak - nezaujímavo, čo zapríčinila najmä úplne zbytočne premrštená stopáž. Najebať tam množstvo nepodstatných záberov len preto, lebo ich mám, malo v tomto prípade úplne opačný efekt. ()