Thelma a Louise

Thelma a Louise

Krimi / Drama / Road movie

USA / Velká Británie / Francie, 1991, 130 min

• Pluhy

Dvě feministky v americkym bouráku? Děkuji nechci... Tento snímek i přes úctyhodné zpracování ze mě nikdy nevymáčkne více jak dvě hvězdy. Neztotožnil sem se ani s jednou z postav a Brad Pitt skutečně nehrál podle mých představ. Film ve mě nevzbudil žádný mimořádný dojem a co bylo naprosto nejhorší byl český dabing (obzvláště Louisa). Co vím ale jistě je, že až pojedu na výlet, tak si s sebou vezmu rozhodně příjemnější společnice než je Thelma a Louisa...(1.10.2007)

Kultovní roadmovie o feminismu s kriminálním podtextem a o tom, že není cesty zpět stojí na úžasných hereckých výkonech oscarových hereček Susan Sarandon a Geeny Davis. Brad Pitt zde sice odehrál malou roli, ale určitě velice významou pro jeho další kariéru. Ridley Scott vše podtrhuje jako vždy skvělou režií a vyjma jedné vyjímky (Bílá smršť) vše na co sahne promění v nezapomenutelný zážitek. Po celou dobu vás navíc bude provázet perfektně vybraná muzika....(7.2.2008)

Butch Cassidy a Sundance Kid nakombinovaný v ideálním poměru s tím nejlepším z U-Turn - a to celé po žensku, ve vlastní šťávě a sarkastickém příběhu. Čili zásadní a dokonalý skvost, pilíř, který mi - jak zpětně vidím - chyběl do pochopení pyramidy dalších snímků, které se od těchhle odvozovaly, rozvíjely je, extrapolovaly nebo k nim vtipně odkazovaly (právě Tarantino a Stone). Půl filmu jsem vzdychala blahem a rozjařením, zbytek času tajila či popadala dech a mezitím dělala dlouhá aháááá. Brad Pitt a Hans Zimmer - vůbec jsem netušila, že se na tomhle filmu tak zásadně podepsali. Nebo že už tady se objevil Michael Madsen. Zkrátka těch aháááá bylo fakticky dost. Díky za letní kino v Nákladovém nádraží Žižkov. *~~(23.7.2016)

Jedna z nejhezčích roadmovie a jeden z nejhezčích filmových závěrů. Před projekcí jsem nečekal, že mě dvouhodinová "feministická" jízda Susan Sarandon a Geeny Davis nějak nadchne - ale opak se stal pravdou. Krása, krása, krása, od prvních scén mi pak bylo jasné, že tohle mi překvapivě sedne. Díky, fixo, za upozornění na tenhle film :-)(29.12.2011)

Dve skvelé herečky Susan Sarandon a Geena Davis v zaujímavom a určite najosobitejšom filme geniálneho Ridleyho Scotta. Keďže má žáner road movie naozaj chabé zastúpenie, pôsobí tento film ozaj dokonale a je samozrejmosťou, že sa jedná o najlepší film daného žánru. Hlavná dvojica je obsadená výborne, podobne je to aj s vedľajším hercami, väčšinou už mužmi. Keitel, Madsen, ale aj Pitt svoje úlohy zvládli na jednotku. Silný, realistický film s úžasným záverom. Kto nevidel, nech to rýchlo napraví.(25.9.2007)

• - Louisa (Susan Sarandon) a Thelma (Geena Davis) v jedné části filmu běží po dálnici Route 66. (M.B)

• - Ridley Scott je při natáčení vždy vnímavý k nápadům štábu a herců. Ve filmu tak použil některé z nápadů Susan Sarandon: záběr Louise balící si boty do sáčku; scénu, kdy si Louise vyměňuje šperky za klobouk starého muže a záběr, kdy Louise v noci vzhlíží k obloze. Původně se také měla Louise v hotelovém pokoji s Jimmym pomilovat a pak se vzít. Susan Sarandon však cítila, že by to byla ta poslední věc, kterou by Louise ve své situaci učinila. (HellFire)

• - Roli Brada Pitta měl původně hrát William Baldwin, ale odstoupil, když přijal roli ve filmu Backdraft (1991). O roli se pak pětkrát ucházel George Clooney. Johnny Depp, Tom Cruise, Scott Baio, Christopher Atkins, Sean Penn a Kevin Bacon byli také zvažováni. (HellFire)