poster

Thelma a Louise

 • český

  Thelma a Luisa

 • USA

  Thelma & Louise

 • slovenský

  Thelma a Louise

Krimi / Drama / Road movie

USA, 1991, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ****

  Velice podařená road movie o dvou ženách, které se při svém útěku ze svých životů dostávají na scestí. Všichni chlapi jsou tu gauneři, jedinou výjimkou je chápavý policista Harvey Keitel. Snímek poskytl skvělé příležitosti pro Davisovou a Sarandonovou a ty ji využily (obě nominovány na Oscara, tehdy ho ovšem po právu dostala Jodie za jehňátka). Základem filmu je ovšem skvělý scénář Callie Khouriové (Oscar, Zlatý glóbus), který prostě Ridly jen nezkazil. Další nominace na Oscara režie, střih a kamera. Navíc v TV šel film se skvělým dabingem - Davisovou mluvila Sabina Laurinová (Nominace na cenu Františka Filipovského) a Sarandonovou Tatjana Medvecká (ta tu cenu získala).(5.8.2003)

 • Rover
  *****

  Perfektní, výtečné a hlavně vtipné!! Předstvitelky hlavních rolí jsou prostě k zulíbání...Hned bych se na to podíval znova. Všechna chvála také patří výborným českým dabérkám... krásný filmový zážitek. Po pravdě řečeno: ani to nemohlo skončit jinak, proto konec nebyl zas až takové překvapení....ale jinak se film překvapeními jen hemžil!!! HUDBA: Hans Zimmer - hmm, rozhodně jiné, než pozdější apokalyptické (ovšem na jedno brdo) symfonie(1.4.2007)

 • Gemini
  ****

  Jo, to byly časy, když Zimmer ještě skládal originální hudbu a Michael Madsen vážil míň než já... Thelma a Luisa (číst umim, ale oficiální název mi prostě nejde z hu...teda z klávesnice) jsou naprosto úžasně ženský film. A je jenom klika, že Ridley Scott se onoho brilantního scénáře chopil tak jak se ho chopil. Zkrátka další skvělý film o svobodě ducha, tentokrát se zvláštností jménem ženskost. Silný zážitek, výborné herecké výkony, propracovaná hudba. A ne zrovna povedený dabing:P (ve stavu v jakém film uvedla Prima před Vánoci 2005, a kdy jsem ho KONEČNĚ viděl) 80%(26.12.2005)

 • Petrucci
  *****

  Butch Cassidy a Sundance Kid v sukních. Mile ztřeštěná Geena Davis, coby Thelma, a naoko pragmatická a racionálně uvažující Susand Sarandon, coby Louise ... s policií, výbornou kamerou, nádherným vizuálem R. Scotta ( hlavně ty americké scénérie ) a fajnovým soundtrackem H. Zimmera v zádech v jedné z nejlepších road-movie.(21.2.2011)

 • lola3121
  *****

  Thelmu a Luisu miluju a vždycky jim budu držet palce, aby to dobře dopadlo. Jenže to co ty dvě rozjely, bohužel dobře dopadnout nemůže. Tak se jenom nechávám unést tímhle příběhem, texaským vedrem, holobrádkem Bradem Pittem v jedné z jeho prvních rolí a taky mihnuvším se Michaelem Madsonem. Jenže ti chlapi, ať jsou jakkoliv charismatičtí (Harveye Keitela nevyjímaje), jsou tu jenom jako přihrávači hlavních postav, těch dvou holek, které se dostaly do průšvihu a pak už se události řítí přesně podle motta "zoufalé ženy dělají zoufalé věci". Holky, miluju vás.(23.3.2010)

 • - Závěrečné honičky se zúčastnilo 24 policejních aut a 3 helikoptéry. (HellFire)

 • - Konec filmu měl být původně delší, viděli bychom v něm auto dopadnout do kaňonu. (Kulmon)

 • - Meryl Streep odstoupila z filmu z důvodu těhotenství. 12. června 1991 porodila svou nejmladší dceru Louise. (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace