poster

Bílá smršť

 • USA

  White Squall

 • Slovensko

  Biela smršť

Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 129 min

Komentáře uživatelů k filmu (72)

 • POMO
  ***

  Keď prekusnete extrémne gíčový a sentimentálny obal, pochutnáte si na peknom filme s charizmatickým Jeffom Bridgesom a krásnymi zábermi na oceán, palmy, oblohu, atď. Ale Ridleymu muselo byť už pri čítaní scenára jasné, že tentoraz si skôr oddýchne, než že by sa niekam autorsky posunul.(7.3.2009)

 • Cival
  ***

  Není to tak špatný film jak se povídá. Ano, ten scénář není kdovíjak hluboký, občas si nacucal příliš patosu a sentimentu, ale Scott jako režisér neselhal a žene své bouřné dobrodružství nad standard. Lepší tři hvězdičky.(6.4.2003)

 • Lima
  ***

  Natočené to není vůbec zle, scéna s bouří dokazuje, že máme tu čest s Mistrem Scottem. Ale to téma? Rychlé šípy na lodi? Příběh, který není hoden mistra velkých spektáklů a originální výtvarné stylizace. Přesto jako film na zabití jednoho večera lze vřele doporučit.(11.5.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Rozhodně bych neztracoval snímek, který vykresluje vývoj a změnu chování různých povah v kolektivu ve vypjatých situácích zcela odlišných lidí.(5.7.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $38miliónovTržby USA $10,292,300Tržby Celosvetovo $10,800,000║ Ridley Scott ponúka slušnú dobrodružnú drámu /60%/(14.5.2010)

 • Anthony
  **

  Aneb jak se z chlapců stávají chlapi. Nebýt bouřlivé scény tak hodnotím ještě méně.(12.6.2003)

 • Pohrobek
  **

  Jedná se sice o vylíčení skutečné události, jejímuž natočení asistovali opravdoví účastníci, jako výsledek to z hlediska autentičnosti vypadá velice, ale velice podivně, nepravděpodobně a rozpačitě. Vypadá to, jako kdyby byl film natočen tak, jak se to mělo stát - tedy jak by se to bylo líbilo těm, co to všechno skutečně prožili. Právě proto celý film působí dost lacině a chlapácký Jeff Bridges ani soudní finále jak z Jagu to zachránit nemůže.(20.7.2005)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $10,292,300(6.2.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Jeff Rona: 1. Still Waters ,2. Departures ,3. The Journey Begins ,4. Power Of The Wind ,5. On The Water/Dolphins ,6. A Wonderful Sail ,7. Ringing Out ,8. The Cubans/New World ,9. Galapagos ,10. The Test ,11. White Squall(Lifeboats) ,12. The Return Home ,13. I Want To Walk You Home - Fats Domino ,14. The Skye Boat Song ,15. Yellow Basket - Tommy McCook & The Supersonics ,16. Be My Guest - Fats Domino ,17. The Twist - Chubby Checker ,18. Somethin' Else - Eddie Cochran ,19. Teenage Ska - Baba Brooks And The Baba Brooks Band ,(10.5.2011)

 • tron
  **

  „Ľútosť nestačí!“ Keby tie múdre reči (na ktorých niečo je, ale netreba ich hovoriť nahlas alebo aspoň nie takto naivne a pateticky) neprenášal skvelý Jeff Bridges, nedalo by sa na BIELU SMRŠŤ pozerať. Nejde len o to, že od Ridleyho Scotta divák čaká viac. Tento film je skrátka príliš prízemným rozprávaním o dospievaní a veciach s ním súvisiacich. Banda chalanov by sa takto chovala, čo o to, no pozerať sa na ich opálené hladké hrude dve hodiny nemá veľký zmysel. Už som počul lepšie historky o chlapcoch, zmenených na mužov. Na Scotta tradične dobrý obraz a pekné slová o tom, že si to musíte vyžrať a ísť ďalej. Ale "mimo toho" pekný no nudný (pod)priemer.(10.8.2005)

 • Skejpr
  ****

  Navzdory faktu, že se vlastně jedná o katastrofák, nabízí film především výborné herecké výkony (a to i u mladých hezounků) a, u Scotta vcelku tradičně, parádní vizuál.(19.7.2010)

 • choze
  ***

  Bílá smršť a G.I. Jane. V druhé půlce devadesátek Ridley Scott točil filmy, které po něm nikdo nechtěl. Bílá smršť je koukatelná, ale povrchní, nevýrazná a rychle zapomenutelná a to mám námořní filmy hodně rád. Ale oceňuju závěrečné vodní orgie, které se ještě obešly bez jedniček a nul a jsou krásně fyzické, no, bez komicky patetické koncovky v soudní síni bych se obešel. A zamrzí, že herecký matador jako Bridges nedostal zajímavější postavu než je jeho nepřístupný kapitán.(28.4.2020)

 • StarsFan
  ***

  Nechápu, proč patnáctileté kluky museli hrát heci, kterým bylo v průměru minimálně o deset let víc. A nechápu, proč se tomuto filmu rozhodl zasvětit část svého života Ridley Scott, když mu muselo být jasné, že mu jeho cit pro vizuální zpracování bude tentokrát naprosto k ničemu. Ne, že by to byl špatný film, to rozhodně ne. Jen bych prostě podle některých zvučných jmen čekala mnohem víc.(17.3.2010)

 • Rex Mundi
  ****

  Áno, morálne ponaučenia z "výchovy mladíkov v Amerike" sú prvoplánové, predvádzanie ich dospievajúcich svalnatých tiel a obrusovanie ich pubertálnych nálad na jednej strane i získavanie cenných skúseností na strane druhej takisto...ale nemôžem jednoducho poprieť, že tento film mi poskytol zaujímavý a pekný zážitok a určite má na tom svoj podiel aj "vrrr-mňam" drsný Jeff Bridges, prekrásne more, karibská hudba, námornícka disciplína a mušketierska spravodlivosť, chutnučký Jason Marsden (jeho životná rola!) a v neposlednom rade aj Stingovo Valparaiso... a predsa ešte niečo - ten zvláštny nedefinovateľný pocit, ktorý človeka ovládne, keď si oživí spomienky na niečo...čo v ňom vyvoláva zvláštny, nedefinovateľný dobrý pocit :-)(10.5.2005)

 • MM_Ramone
  ***

  Ridley Scott už dlhé roky patrí ku špičke hollywoodskych režisérov. Stačí si spomenúť na filmy ako napríklad "Votrelec", Thelma a Louise", "Gladiator", "Čierny jastrab zostrelený", "Prometheus", "Marťan"... a každému musí byť jasné, čo je to za borca. V roku 1996 natočil dobrodružnú drámu "Biela smršť". Je to príbeh o skupine dospievajúcich, mladých mužov, ktorý sa pri plavbe po Karibiku dostanú do silnej tropickej búrky. Zasiahne ich na otvorenom mori nebezpečná, smrtiaca "Biela smršť". Snímok je inšpirovaný skutočnou udalosťou, ktorá sa stala v roku 1961. ***(5.11.2016)

 • castor
  ***

  Tohle námořnické dobrodružství je prostě krokem stranou, ať se to někomu líbí nebo ne. Samozřejmě především s ohledem na jméno režiséra. Pohybuje se někde mezi naivním patosem a mělkým dramatem. Parta středoškoláků tady pod vedením zkušeného Jeffa Bridgese vyrazí na plavbu, kterou ukončí tragická zkouška dospělosti. Klišé střídá klišé, Ridley Scott zapomíná vyprávět, dočkáme se (na jeho poměry) málo vizuálna a můžeme se jen dohadovat, proč sáhl zrovna po takové látce. Skautská story má navrch jasně rozdělené role (srab, frajer, správňák.., vždyť to znáte), překvapit dokáže velmi sporadicky. Ti, kteří přežili, nikdy nezapomenou. My ostatní myslím velmi rychle. Slušná bouře (ač v obří vodní nádrži) už toho moc nezachrání.(18.11.2016)

 • Davies182
  ***

  Dobrý námořnický snímek, kde mne srazila do kolem hlavně ústřední katastrofická scéna. Na tu nikdy nezapomenu.(13.8.2008)

 • gogo76
  **

  Jeden z mála prešľapov R.Scotta. Naozaj veľmi slabé a strašne trápny, až neuveriteľný záver filmu /scéna na súde a cinkotanie zvončeka/. Hanbil som sa aj za Scotta.50%.(9.2.2009)

 • Xmilden
  ****

  To hodnocení zde se mi moc nezdá. Jeff Bridges jako vždy charismatický, parta kluků, kteří se dokáží semknout a tragédie na moři, ke které celý film nemilosrdně směřuje. Konec mírně připomíná Společnost mrtvých básníků, ale to bych Ridleymu odpustil, protože jsem fanouškem plavení, pokud nejsem tedy přímým účastníkem. Škoda jen že jsem film viděl v dabingu, takže jsem přišel o Bridgesův chraplák. PS: Ty scény s bouří, kdy se loď zmítá proti přesile je natočená neskutečně. Stejně tak jako západy slunce.(7.1.2011)

 • pepo
  ***

  Na prvýkrá vynikajúci film.Potom som si však začal všímať jeho chyby.Scéna keˇsa Sheldonovci naposledy vidia je krásna ale atmosférou to dosť skáče.Keby to nebol Scott tak je to za 4*Skutočný príbeh námorného dobrodružstva, ktoré sa skončí tragédiou sa mal stať po obrovskom komerčnom fiasku skvelého Dobytia raja návratom do diváckeho povedomia. Všetko však dopadlo inak. Rozvláčne, patetické a až na malé výnimky bez atmosféry. Aj pri tomto skrz naskrz priemernom filme však Scott dokazuje, že dokáže byť skvelým realizátorom. Ústredná Biela smršť je napínavou, dojímavou a samostatne fascinujúcou scénou obsahujúcou momenty, ktoré dokážu chytiť za srdce alebo zrýchliť tep. Prichádza však až príliš pozde. Navyše po nej nasleduje, čo sa sentimentu týka, až príliš prepálený epilóg. Pred komerčnou katastrofou nezachránil túto snímku ani charizmatický Jeff Bridges, ktorého výkon patrí k ďalším kladom tohto prepadáku.(23.5.2003)

<< předchozí 1 2 3 4