Reklama

Reklama

Bílá smršť

  • USA White Squall (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film Bílá smršt' přibližuje vzrušující formou skutečný příběh dramatické plavby lodi Albatros v roce 1961. Tehdy se skupina mládenců z majetných rodin vydala pod velením zkušeného a drsného mořského vlka na roční plavbu Karibským mořem, aby si vyzkoušeli svou dospělost, odvahu a odolnost. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (78)

POMO 

všechny recenze uživatele

Keď prekusnete gíčový a sentimentálny obal, pochutnáte si na peknom filme s charizmatickým Jeffom Bridgesom a krásnymi zábermi na oceán, palmy, oblohu, atď. Ale Ridleymu Scottovi muselo byť už pri čítaní scenára jasné, že tentoraz si skôr oddýchne, než že by sa niekam autorsky posunul. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jeff Rona: 1. Still Waters ,2. Departures ,3. The Journey Begins ,4. Power Of The Wind ,5. On The Water/Dolphins ,6. A Wonderful Sail ,7. Ringing Out ,8. The Cubans/New World ,9. Galapagos ,10. The Test ,11. White Squall(Lifeboats) ,12. The Return Home ,13. I Want To Walk You Home - Fats Domino ,14. The Skye Boat Song ,15. Yellow Basket - Tommy McCook & The Supersonics ,16. Be My Guest - Fats Domino ,17. The Twist - Chubby Checker ,18. Somethin' Else - Eddie Cochran ,19. Teenage Ska - Baba Brooks And The Baba Brooks Band , ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jedná se sice o vylíčení skutečné události, jejímuž natočení asistovali opravdoví účastníci, jako výsledek to z hlediska autentičnosti vypadá velice, ale velice podivně, nepravděpodobně a rozpačitě. Vypadá to, jako kdyby byl film natočen tak, jak se to mělo stát - tedy jak by se to bylo líbilo těm, co to všechno skutečně prožili. Právě proto celý film působí dost lacině a chlapácký Jeff Bridges ani soudní finále jak z Jagu to zachránit nemůže. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ľútosť nestačí!“ Keby tie múdre reči (na ktorých niečo je, ale netreba ich hovoriť nahlas alebo aspoň nie takto naivne a pateticky) neprenášal skvelý Jeff Bridges, nedalo by sa na BIELU SMRŠŤ pozerať. Nejde len o to, že od Ridleyho Scotta divák čaká viac. Tento film je skrátka príliš prízemným rozprávaním o dospievaní a veciach s ním súvisiacich. Banda chalanov by sa takto chovala, čo o to, no pozerať sa na ich opálené hladké hrude dve hodiny nemá veľký zmysel. Už som počul lepšie historky o chlapcoch, zmenených na mužov. Na Scotta tradične dobrý obraz a pekné slová o tom, že si to musíte vyžrať a ísť ďalej. Ale "mimo toho" pekný no nudný (pod)priemer. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Bílá smršť a G.I. Jane. V druhé půlce devadesátek Ridley Scott točil filmy, které po něm nikdo nechtěl. Bílá smršť je koukatelná, ale povrchní, nevýrazná a rychle zapomenutelná a to mám námořní filmy hodně rád. Ale oceňuju závěrečné vodní orgie, které se ještě obešly bez jedniček a nul a jsou krásně fyzické, no, bez komicky patetické koncovky v soudní síni bych se obešel. A zamrzí, že herecký matador jako Bridges nedostal zajímavější postavu než je jeho nepřístupný kapitán. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie prebiehalo v Grenade, USA, Anglicku, Južnej Afrike a na Malte. (Danny88)
  • Původní hudbu pro tento film složil řecký skladatel Vangelis, ale nespokojený Scott ji odmítl. Vangelis svůj výtvor vydal jako řadové album pod názvem „Oceanic“. Poté složil a nahrál hudbu Maurice Jarre, ale Scott ji opět odmítl. Nakonec použil hudbu Jeffa Rony. (Locksley)
  • Loď Brigantina, nazývaná Albatros, jejíž osudy snímek zachycuje, se potopila 2. května 1961 údajně v bílé bouři. (Terva)

Reklama

Reklama