poster

Bílá smršť

 • USA

  White Squall

 • Slovensko

  Biela smršť

Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ****

  Áno, morálne ponaučenia z "výchovy mladíkov v Amerike" sú prvoplánové, predvádzanie ich dospievajúcich svalnatých tiel a obrusovanie ich pubertálnych nálad na jednej strane i získavanie cenných skúseností na strane druhej takisto...ale nemôžem jednoducho poprieť, že tento film mi poskytol zaujímavý a pekný zážitok a určite má na tom svoj podiel aj "vrrr-mňam" drsný Jeff Bridges, prekrásne more, karibská hudba, námornícka disciplína a mušketierska spravodlivosť, chutnučký Jason Marsden (jeho životná rola!) a v neposlednom rade aj Stingovo Valparaiso... a predsa ešte niečo - ten zvláštny nedefinovateľný pocit, ktorý človeka ovládne, keď si oživí spomienky na niečo...čo v ňom vyvoláva zvláštny, nedefinovateľný dobrý pocit :-)(10.5.2005)

 • Kass
  ***

  Krásná snová hudba provázená klasickými pohlednicemi s visačkou made in Ridley Scott. Místy film na který se pěkně dívá, místy ....... těžko říct, co mistr takového formátu chce říct snímkem s tak jednoduchým a předvídatelným dějem. V každém případě film jako večerní záplata proti nudě neuškodí ...(30.6.2004)

 • becki_tu
  ***

  Nemůžu Ridleymu zazlívat to, že si chtěl oddychnout filmem, který neláme rozpočtové nebo návštěvnostní rekordy, čímž však neříkám, že nemáme tu čest s dobrým filmem s poctivě odvedenou filmařinou a s charismatickým "mořským vlkem" Jeffem Bridgesem v hlavní roli. A pokud překousnete i to, že scénář rád hraje na sentimentální nótu a pořád dokola zdůrazňuje důležitost lidských hodnot, budete nakonec taky spokojeni. 70%(26.11.2009)

 • lopata555
  ***

  Film o sile odhodlania a prekonania samého seba, kde musí platiť mušketierske heslo, jeden za všetkých, všetci za jedného. Takúto skúšku života kde sa dostanete na kraj svojich možností by som doprial asi všetkým / i sebe / vtedy si asi začneme vážiť nie len seba ale aj druhých a budeme ich považovať za svoju rodinu.(13.11.2013)

 • VanTom
  **

  Ridleyho vymazlené záběry plachetnice ve vlnách vypadají překrásně, jen jich zas tak moc není, a nejvíc mne překvapivě zklamal vrchol filmu, samotná kataklyzmatická "bílá smršť", jež sice má citelnou intenzitu, ale velmi prostý průběh. Jinak hodinu a půl sledujeme sentimentální "školní výlet" třídy dospívajících chlapců (obvyklých archetypů), ze kterých se stávají chlapi, kamarádi, semknutá posádka (jinými slovy - utužují své charaktery a překonávají sami sebe). Což dopadlo ještě kýčovitěji, než vyznívá z mého popisu, přičemž korunu všemu nasadil nezměrně patetický soudní epilog.(8.8.2016)

 • - Natáčanie prebiehalo v Grenade, USA, Anglicku, Južnej Afrike a na Malte. (Danny88)

 • - Loď Brigantina, nazývaná Albatros, jejíž osudy snímek zachycuje, se potopila 2. května 1961 údajně v bílé bouři. (Terva)

 • - Původní hudbu pro tento film složil řecký skladatel Vangelis, ale nespokojený Scott ji odmítl. Vangelis svůj výtvor vydal jako řadové album pod názvem „Oceanic“. Poté složil a nahrál hudbu Maurice Jarre, ale Scott ji opět odmítl. Nakonec použil hudbu Jeffa Rony. (Locksley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace