poster

Bílá smršť

 • USA

  White Squall

 • Slovensko

  Biela smršť

Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kass
  ***

  Krásná snová hudba provázená klasickými pohlednicemi s visačkou made in Ridley Scott. Místy film na který se pěkně dívá, místy ....... těžko říct, co mistr takového formátu chce říct snímkem s tak jednoduchým a předvídatelným dějem. V každém případě film jako večerní záplata proti nudě neuškodí ...(30.6.2004)

 • MM_Ramone
  ***

  Ridley Scott už dlhé roky patrí ku špičke hollywoodskych režisérov. Stačí si spomenúť na filmy ako napríklad "Votrelec", Thelma a Louise", "Gladiator", "Čierny jastrab zostrelený", "Prometheus", "Marťan"... a každému musí byť jasné, čo je to za borca. V roku 1996 natočil dobrodružnú drámu "Biela smršť". Je to príbeh o skupine dospievajúcich, mladých mužov, ktorý sa pri plavbe po Karibiku dostanú do silnej tropickej búrky. Zasiahne ich na otvorenom mori nebezpečná, smrtiaca "Biela smršť". Snímok je inšpirovaný skutočnou udalosťou, ktorá sa stala v roku 1961. ***(5.11.2016)

 • lopata555
  ***

  Film o sile odhodlania a prekonania samého seba, kde musí platiť mušketierske heslo, jeden za všetkých, všetci za jedného. Takúto skúšku života kde sa dostanete na kraj svojich možností by som doprial asi všetkým / i sebe / vtedy si asi začneme vážiť nie len seba ale aj druhých a budeme ich považovať za svoju rodinu.(13.11.2013)

 • Pasifae
  ***

  Zcela ideální film - pokud jste dorazili z práce servaní jak borůvky a otrávení jak Vávra po šálku turka, za okny zuří smršť, proti které vypadá ta v tomhle filmu jako vlahý jarní vánek, a na vás se pro změnu celý den sypala smršť malérů, průšvihů a katastrof. Uznejte sami, že pak koukáte na opálenou hruď Jeffa Bridgese jako na svatý grál, příběh party mořských vlčat prožíváte víc než svůj vlastní a jakékoli námitky proti sentimentu, patosu a klišé si tentokrát necháte od cesty.(30.6.2009)

 • GREGOIRE
  ****

  Tak toto jsou americké námořnické RYCHLÉ ŠÍPY. Film byl natočen podle skutečné tragické události z roku 1961. Mladí muži přicházejí na školní jachtu, kde v průběhu plavby zjišťují, jací opravdu jsou. Učí se vzájemné spolupráci a jejich charaktery procházejí křest vodou. Posádce velí Jeff Bridges, tvrdý ale spravedlivý, ušlechtilý jak Old Shatterhand :-). Bouřlivé utváření chlapeckých charakterů se ve finále protíná s ničivou smrští, které padne za oběť plachetnice Albatros a část posádky ... Film je sice místy až překrmený ideály - Mirek Dušín, náš vzor – a závěr je na naše poměry dost patetický, ale pořád to má něco do sebe a taky je to pastva pro oči (Ridley Scott holt není žádný béčko :)). Pro toho, kdo aspoň trochu zůstal klukem a má rád moře, má tento film své kouzlo ...(15.5.2004)

 • - Loď Brigantina, nazývaná Albatros, jejíž osudy snímek zachycuje, se potopila 2. května 1961 údajně v bílé bouři. (Terva)

 • - Původní hudbu pro tento film složil řecký skladatel Vangelis, ale nespokojený Scott ji odmítl. Vangelis svůj výtvor vydal jako řadové album pod názvem „Oceanic“. Poté složil a nahrál hudbu Maurice Jarre, ale Scott ji opět odmítl. Nakonec použil hudbu Jeffa Rony. (Locksley)

 • - Natáčanie prebiehalo v Grenade, USA, Anglicku, Južnej Afrike a na Malte. (Danny88)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace