Skrátil som si ním chvíľu, s nezaujatým postojom, bez predsudkov a odporúčaní. Môžem povedať, že som nečakal takú kvalitu. Nadýchal som sa z neho starej americkej réžie a kamery, ako by to američania aj natáčali. Jediné, čo ma držalo v našich zemepisných šírkach boli kulisy mesta, čo považujem za kus umenia, vytiahnuť z Bratislavy tak pekné zábery. Nechcem tvrdiť, že by sme tento film mohli porovnávať s Krstným otcom, chcem len pochváliť odvedenú prácu na réžii, kamere, hudbe, výprave,... na Slovenské pomery. Veľmi reprezentatívne.(2.2.2011)

Dnes sú zo stávkarov gambleri a rozmýšľajú, kde neustále zháňať peniaze do automatov, pretože šťastie môže prísť v každej minúte. Dúfam, že o tom nenakrúti nikto slovenskú komédiu. To skôr sociálno kriminálnu drámu. Nie je nadto si raz za čas pozrieť starý slovenský film, kde sú ešte naše mestá zachytené bez sklenených ničnehovoriacich tridsať poschodových kociek.(14.8.2012)

Film bez hluboké myšlenky, zcela přímočarý, s fraškovitými prvky, který ale jako celek tak nějak funguje... Přátelství, láska, horké léto, "zlý" policista - to vše patří do prvorepublikových scének a gagů a tady ta barevná komedie si s tím hezky hraje... Škoda pro film je Renaty Dočolomanské, které to před kamerou moc sluší. Okem dnešního diváka je vtipné sledovat dobové odlišnosti - od porostu po podivně řešené košile:-)(19.3.2014)

aj keď tento film vznikol ešte koncom 1950-tych rokov, je to pre mňa dodnes jedna z najlepších slovenských komédií. Okrem toho, že jej hlavnými hrdinami je takpovediac partia mladých ľudí, mám rád tento film aj kvôli "obrázkom" (záberom) starej Bratislavy, z ktorej som už prakticky nič nezažil a v tomto zmysle má tento výborný film pre mňa tak trochu aj "pridanú" (dokumentárnu...) hodnotu :-)(29.10.2012)

...i po rokoch výborná komédia.moje zaujímavosti Prijatie filmu kritikmi bolo rozpačité. Okrem pochvalných slov sa objavili i kritické hodnotenia. (dyfur) V úlohe čašníka sa objaví džezový hudobník Juraj Lehotský. (dyfur) V jednej z "hlavných úloh" sa objaví dnes už historická električka prototyp T2. (dyfur) Do príbehu je zakomponovaná aj krátka ukážka z divadelnej hry Petra Zvona "Tanec nad plačom". (dyfur) Film zachytáva dnes už neexistujúce miesta v Bratislave - trhovisko na Rybnom námestí a Tatra kabaret. (dyfur)(10.4.2013)

• - Exteriérové zábery na podhradie, okolie hotela Carlton či poštového úradu majú dnes cenu nenahraditeľných archívnych materiálov. (Raccoon.city)

• - Film zachytáva dnes už neexistujúce miesta v Bratislave - trhovisko na Rybnom námestí a Tatra kabaret. (dyfur)

• - V jednej z "hlavných úloh" sa objaví dnes už historická električka prototyp T2. (dyfur)