aj keď tento film vznikol ešte koncom 1950-tych rokov, je to pre mňa dodnes jedna z najlepších slovenských komédií. Okrem toho, že jej hlavnými hrdinami je takpovediac partia mladých ľudí, mám rád tento film aj kvôli "obrázkom" (záberom) starej Bratislavy, z ktorej som už prakticky nič nezažil a v tomto zmysle má tento výborný film pre mňa tak trochu aj "pridanú" (dokumentárnu...) hodnotu :-)(29.10.2012)

Skrátil som si ním chvíľu, s nezaujatým postojom, bez predsudkov a odporúčaní. Môžem povedať, že som nečakal takú kvalitu. Nadýchal som sa z neho starej americkej réžie a kamery, ako by to američania aj natáčali. Jediné, čo ma držalo v našich zemepisných šírkach boli kulisy mesta, čo považujem za kus umenia, vytiahnuť z Bratislavy tak pekné zábery. Nechcem tvrdiť, že by sme tento film mohli porovnávať s Krstným otcom, chcem len pochváliť odvedenú prácu na réžii, kamere, hudbe, výprave,... na Slovenské pomery. Veľmi reprezentatívne.(2.2.2011)

No, marne si ted rychle vzpomenu na lepsi slovenskou komedii. Film ma tempo, vtip a hezky namet, s ohledem na tehdejsi manii kolem sazeni sportky. Herecke vykony jsou diskutabilni, do tohoto filmu to vsak nejak pasuje. Sympatickou postavu ztvarnil Ivan Mistrik. Potesila taky velmi hezka Renata Docolomanska (az na ten kartac v podpazi, fakt humus:-) ), bohuzel to byla jeji jedina filmova role. Na dokonalosti mi snad chybela jen navsteva plesu, kdy za jeden balonek hosi dostali tri ceny a vzhledem k rocnimu obdobi naprosto infantilni (lyze, brusle). Ale bavil jsem se a po technicke strance taky velmi dobre.(3.11.2012)

Výborná komédia Jána Lacka, ktorá rozpráva o trojici kamarátov a ich spoločnej túžbe a posadnutosti - stávkam na športku. Túto rovnakú premisu neskôr Lacko použil vo svojom dospelejšou a komediálne vyšperkovanejšom filme Skalní v ofsajde. Šťastie príde v nedeľu ma ale potešilo. Pre mňa je to film, ktorému určitú naivitu odpustím a ktorý si dokážem do sýtosti užiť. Či už je to skvelo zahranými postavami, jednoduchým príbehom obohateným o vtipné situácie a čo je hlavné máme možnosť vidieť starú Bratislavu - tak ako ju už nepoznáme. Je to krásna nostalgická spomienka - ktorá pripomína časy dávno miulé, a zároveň baví svojou jednoduchosťou - možno práve preto nestarne a možno práve preto je aj dnes pútavá, zaujímavá a zábavná. Lacko sa vo veselohrách vyznal. Podobne ladené filmy sa netočili na Slovensku často, preto je tento veľmi príjemným spestretním slovenskej kinematografie.(17.3.2012)

Film bez hluboké myšlenky, zcela přímočarý, s fraškovitými prvky, který ale jako celek tak nějak funguje... Přátelství, láska, horké léto, "zlý" policista - to vše patří do prvorepublikových scének a gagů a tady ta barevná komedie si s tím hezky hraje... Škoda pro film je Renaty Dočolomanské, které to před kamerou moc sluší. Okem dnešního diváka je vtipné sledovat dobové odlišnosti - od porostu po podivně řešené košile:-)(19.3.2014)

• - Keby chceli traja mladíci "nabetón" vyhrať prvú cenu v športke - 40,000 Kčs, museli by podať 13,983,816 tiketov v cene 41,751,448 Kčs. (Raccoon.city)

• - Film mal na svoju dobu dosť vysoký rozpočet v sume 3 083 618,60 Kčs. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Ako prvá cena v športke je uvedená suma 40,000 Kčs, v roku 1958 však v skutočnosti činila až 50,000 Kčs. (Raccoon.city)