...i po rokoch výborná komédia.moje zaujímavosti Prijatie filmu kritikmi bolo rozpačité. Okrem pochvalných slov sa objavili i kritické hodnotenia. (dyfur) V úlohe čašníka sa objaví džezový hudobník Juraj Lehotský. (dyfur) V jednej z "hlavných úloh" sa objaví dnes už historická električka prototyp T2. (dyfur) Do príbehu je zakomponovaná aj krátka ukážka z divadelnej hry Petra Zvona "Tanec nad plačom". (dyfur) Film zachytáva dnes už neexistujúce miesta v Bratislave - trhovisko na Rybnom námestí a Tatra kabaret. (dyfur)(10.4.2013)

O dva roky neskôr si Ján Lacko zopakoval námet, ktorý zobrazuje náruživosť, naivnosť a prostomyseľnosť nášho národa. Tentokrát ide o zobrazenie roztomilej, rozkošnej a roztopašnej mladosti a najmä davového šialenstva za vidinou jednoduchého a vysokého peňažného príjmu, a čo všetko je pre to schopný človek obetovať, to všetko v humorne ladenom zmysle. 65%.(12.5.2009)

Film bez hluboké myšlenky, zcela přímočarý, s fraškovitými prvky, který ale jako celek tak nějak funguje... Přátelství, láska, horké léto, "zlý" policista - to vše patří do prvorepublikových scének a gagů a tady ta barevná komedie si s tím hezky hraje... Škoda pro film je Renaty Dočolomanské, které to před kamerou moc sluší. Okem dnešního diváka je vtipné sledovat dobové odlišnosti - od porostu po podivně řešené košile:-)(19.3.2014)

"Páni moji, ja vám hovorím. Keď nemáte tip-top favorita, môžete ísť do kelu, favorit, to je všetko." Ujo zo stávkovej kancelárie to pomenoval jasne s vygúľanými očami ako ropucha pri Dunaji. Celkovo dohadovačky pred uložením tiketu sú úsmevné a nostalgické, podobne ako stará Bratislava. Trojica kamarátov je už iná vec, jeden väčší ťuťko ako druhý, ale zahrali to fajn. Príbeh však nemal do čoho vyústiť a tak sa dá len konštatovať, že film je milým príspevkom k malej skupine slovenských komédií.(6.1.2018)

Dnes sú zo stávkarov gambleri a rozmýšľajú, kde neustále zháňať peniaze do automatov, pretože šťastie môže prísť v každej minúte. Dúfam, že o tom nenakrúti nikto slovenskú komédiu. To skôr sociálno kriminálnu drámu. Nie je nadto si raz za čas pozrieť starý slovenský film, kde sú ešte naše mestá zachytené bez sklenených ničnehovoriacich tridsať poschodových kociek.(14.8.2012)

• - Ako prvá cena v športke je uvedená suma 40,000 Kčs, v roku 1958 však v skutočnosti činila až 50,000 Kčs. (Raccoon.city)

• - V úlohe čašníka sa objaví džezový hudobník Juraj Lehotský. (dyfur)

• - Prvé žrebovanie Športky prebehlo v apríli roku 1957, len rok predtým, ako vznikol film o tipéroch. (Raccoon.city)