poster

Pýcha a předsudek (TV seriál)

 • Velká Británie

  Pride and Prejudice

 • Slovensko

  Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie, 1995, 6x50 min

 • Vironey
  *****

  Asi nejvěrnější knižní adaptace, co jsem kdy viděla. Herci byli vybráni naprosto perfektně, nedovedu si představit nikoho lepšího. Dlouhá stopáž vůbec nevadí, pro nás "austenofily" je důležitá každá věta v knize, tudíž jakékoli krácení je na škodu. Dokážu pochopit, že je to pro někoho, kdo předlohu nečetl (nebo četl a nijak zvlášť ho nenadchla) možná trochu zdlouhavější, ale já si každou scénu dokonale vychutnala. A ač jsem postavu pana Darcyho v knize moc ráda neměla (arogantní a sebestředný snob), tak díky Colinu Firthovi jsem si jeho charakter nakonec oblíbila. Protože Colin Firth JE pan Darcy. :)(1.12.2010)

 • daEmoNickY
  *****

  Krásný ženský a vtipný rozhovory. Navrch to napsala ženská. Prostě nářez. ________ POSTAVY ________ Každá postava se 1) da od ostatnich odlisit (sprtka, krava, princezna) 2) není neni uplne cernobila (ne moc hezka, blba, duveriva) 3) tam "proste" patri (napriklad pribeh Bingley & Jane by se odstranit dal, ale divak by o dost prisel ... ). ________ ZNALOST TEHDEJSICH ZVYKU ________ jako například pravidla o vdavcích či stolování není třeba znát. Jsou tu vysvětlena "mezi reci" . Takže neznalí, jako já, nejsou pak zmateni. Bravo!(5.8.2009)

 • arkie
  ****

  Člověk by strašně rád dal pět, vážně. Ale Colin Firth hraje chvílemi jako školák, laskavá sestra Jane spolu s panem Bingleym by po dvou dílech zasloužili náhlou smrt a Alison Steadman alias Mrs. Bennet není ani tak vtipná jako nervy drásající. Pro věrnost předloze v brilantních dialozích, Jennifer Ehle, hudbu a hlavně Darcyho mokrou košili za čtyři.(29.3.2008)

 • Triny
  *****

  Potřebuji vyšší stupnici!! Aspoň deset hvězd nebo radši patnáct!!:) Žádné filmové ztvárnění knižní předlohy mě tak nenadchlo jako tohle! Když jsem před x-lety román od Austinky četla, představovala jsem si to přesně takhle - typicky viktoriánská Anglie, která dýchá z každého záběru, chytrá a vtipná Elizabeth, která má na vše odpověď a krásný, leč zprvu arogantní, nafoukaný a nepřístupný pan Darcy.. Kdykoli se k tomuto seriálku vracím mám zimomriavky a slzičku v oku.. *neskutečná nádhera*(2.4.2011)

 • Gazy
  *****

  Tuhle minisérii jsem si velice rychle zamiloval, vše je takřka dokonalé od hudby, kostýmů a samozřejmě hereckých výkonů. Colin Firth je jako Fitzwilliam Darcy vybaven takovým charismatem, že si ho prostě člověk nemůže neoblíbit a pak přichází na řadu úžasná Jennifer Ehle, která vystihla Elizabeth s neobyčejnou přesností. Celkově tohle dílko řadím ještě o něco výš než Wrightovu verzi z roku 2005, přeci jenom šest padesátiminutových epizod toho dokáže stihnout odvyprávět daleko víc a bez větší nutnosti nějakého osekávání.(26.3.2008)

 • - Po odvysielaní bolo všetkých 12 000 vydaní VHS rozpredaných za neuveriteľné dve hodiny. (Hedka)

 • - Julia Sawalha je ve skutečnosti o rok starší než Jennifer Ehle, přesto hraje její o pět let mladší sestru. (Morien)

 • - Seriál vo Veľkej Británii sledovalo v hlavnom vysielacom čase, t.j. v nedeľu večer 10 mil. televíznych divákov. (Hedka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace