Pýcha a předsudek (TV seriál)

Pride and Prejudice

Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie, 1995, 5 h 10 min (Minutáž: 6x50 min)

Zkoukla jsem to skoro na jeden zátah :D a to mám zítra termín v práci :D šílenost... ale je to prostě parádní a nešlo se od toho odtrhnout, člověk si říká, dobřééééé, podívám se ještě na jeden díl a zbytek si nechám na pak, jenže pak je konec dílu a vy si řeknete, safra jak to bude dál?... musím se podívat.... tak dobře teda, ale podívám se jenom na kousííííneček a pak to vypínám, jenže najednou zjistíte, že jste zase na konci a takhle to jde pořád dokola až do posledního dílu, prostě je to NEŠTĚSTÍÍÍÍ a rovnou radím, že pokud nemáte těch 6 hodin času, tak to snad radši ani nepouštějte :D pro vaše dobro a dobro všech věcí, který máte mít hotový :D Fakt :D P.S. Neříká se mi to lehko, ale od teď už je to jistý... zabouchla jsem se do Darcyho :D Neměla jsem nikdy vidět v tak krátké době za sebou tento seriál a Deník Bridget Jonesové :D:D To byla jasná past... a teď jsem v háji :D(2.11.2012)

Tohle jsem viděla snad milionkrát, a dneska si to jdu pustit po miliontý první, tím ovšem netvrdím, že se jedná o dokonalé dílo, místy je to dosti nudné, neboť aplikovat Austenovou na tolik dílů není zrovna nejlepším nápadem, mnoho scén tu akorát leze pro svoji délku a neatraktivitu na nervy a doslova se těšíte na ty scény, kde se objeví ono dechberoucí jiskření mezi hlavními postavami, jako na vánoce. Kdybych se na to měla dívat bez možnosti přetočení v televizi, s debilním českým dabingem k tomu, tak bych si z toho dost možná vyrvala vlasy zoufalstvím, ale díky bohu za ....no, co si tady budem nalhávat.... za možnost si to stáhnout :-) Přesto tomu dávám pět hvězd, a to zejména za ony chvíle, které mi nedovolí dýchat, za chvíle, kde jsou přítomny ony postavy, které mám v literatuře a ve filmu nejraději ze všech.(24.1.2011)

Podle mého názoru nejlepší adaptace Pýchy a předsudku. Přestože se mi líbila i filmová verze z roku 2005, tak Lízinka s Darcym v podání Jennifer Ehle a Colina Firtha jsou pro mě jedničky. Perfektní je výprava, hudba, scénář samozřejmě. Prostě si s tím pohráli a výsledkem je v budoucnu těžko překonatelná verze.(25.2.2007)

Ano ano ano. Toto je Jane Austen jak má být. Ironická, vtipná a na svou dobu romantická akorát. Stejně jako je pro mne jeden Mr. Rochester (Toby Stephens), je i na světě pouze jeden Colin Firth. Zatím nejlepší adaptace. Jako kritický-čtenářský divák jsem nadšena. Navíc angličtina v originále je na poslintání...(19.2.2012)

Jennifer Ehle je neskutečně krásná Elizabeth. Přesně odpovídá mé představě. Není to nějaká hollywoodská diva, ale skutečná dívka z masa a kostí. A Colin mě jako Darcy naprosto okouzlil a jeho přítomnost mám ve filmech čím dál raději. P&P jako by opravdu vzniklo v té době, spíš jako by jen kamery zachytily jedno období ze života Bennetů. Viděla jsem seriál na šest částí a naprosto jsem si ho zamilovala a nemohla se dočkat dalšího dílu. Susannah Harker možná pro mě zůstává o malý kousek až druhou Jane (po Rosamund Pike), ale paní Bennetová svou filmovou nástupkyni neskutečně válcuje. Krásný seriál, který je naprosto přeným zpracováním a mě neskutečně nadchnul. EDIT: Po pěti letech mé nadšení, obávám se, trochu ustoupilo. Šest částí je přeci jen dost a mírné proškrtání by seriálu neuškodilo, ačkoli i tak to poměrně hezky utíká. Názor na Jennifer Ehle mám stejný, jen Colin Firth nikdy nebyl můj typ a stále jím není.(5.8.2009)

• - Po odvysielaní bolo všetkých 12 000 vydaní VHS rozpredaných za neuveriteľné dve hodiny. (Hedka)

• - Julia Sawalha je ve skutečnosti o rok starší než Jennifer Ehle, přesto hraje její o pět let mladší sestru. (Morien)

• - Helen Fielding, autorka "Deníku Bridget Jonesové", vytvořila postavu Marka Darcyho, osudovou lásku Bridget, právě pod vlivem výkonu Colina Firtha jako Darcyho. Ve filmové adaptaci ""Deníku" si Firth tuto postavu i zahrál. (Morien)