Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Na tento film jsem se podíval proto, že vypadalo zajímavě herecké obsazení (Tom Cruise, Nicole Kidman) a také proto jsem čekal závody NASCAR kterých jsem se naštěstí dočkal. Ve filmu se objevuje několik vtipných scén a poté nervozita a podrazy před závodem a při něm. Ve finále tedy film ničím nepřekvapil ale ani nezklamal, takže krásný průměr a 3*.(19.4.2011)

Srdcovka, u které se budete bavit především díky Scottově výborné režii samotných závodů a hudbě Hanse Zimmera, jehož soundtrack patří k tomu nejlepšímo, co kdy složil. A že toho bylo! Mimochodem, v přímém srovnání s Top Gunem (který vychází z na chlup stejné šablony) rozhodně vítězí právě Days of Thunder.(25.8.2012)

Docela pohodovej film z doby, kdy Cruise jeste vypadal jak mladik a Scott netocil s rozklepanou kamerou. Pribehove se sice o nic extra nejedna, aspon ne nic, co by tu jeste nebylo, navic by film misty potreboval trochu sviznejsi tempo a misty pusobi lehce stereotypne, na druhou stranu, zavody jsou natoceny fakt perfektne a Cruisova postava neni looser, co se dostane na vrchol, ale uz od zacatku je videt, ze na to ma a stridave vyhrava a prohrava, coz je fajn zmena. Jinak Cruise to zahral moc dobre, ostatni jsou taky v pohode, akorat ta Nicole je tady vicemene zbytecna.(2.9.2008)

Tohle je naprosto průměrnej film ve svým žánru. Cruisovi i Kidman to sluší, ale to snad vždycky. Jestli máte rádi rychlý auta, přidejte si hvězdičku. Musím přiznat, že se na tohle ráda podívám, když mám nějakou práci a nemusím moc vnímat. Podívám se na svoje oblíbený scény, jako je závod na kolečkových křeslech, ale to je tak všechno. Neurazí, nenadchne...(7.11.2006)

Závody Nascar mě vždycky přitahovaly, takže bylo jen otázkou času, kdy si najdu cestu k tomuhle příběhu. Pár lidí z mého nejbližšího okolí, kteří film viděli, ho přirovnávají k Top Gunu a nazývají ho proto Top Gunem na kolech. Musím říct, že nejsou tak daleko od pravdy. Tenhle film má s Top Gunem hodně společného a taky z něho z velké části těží. Hans Zimmer odvedl skvělou práci. Píseň od Marie McKee Show Me Heaven miluju. Jeden čas jsem si ji pouštěla pořád dokola.(20.10.2011)

• - City Chevrolet, jeden ze sponzorů Colea Tricklea (Tom Cruise), je doopravdy jeden z místních prodejců aut vlastněný Rickem Hendrickem, jenž připravoval auta pro tento film. (HellFire)

• - Produkce filmu začala i přes fakt, že nebyl dokončen scénář. Často se stávalo, že scény byly tvořeny v den jejich natáčení. Jednou musel dokonce Tom Cruise číst scénář z papíru na předním skle svého auta, což vedlo k menší nehodě. (HellFire)

• - Toma Cruisa zastoupil při kaskadérských kouscích v autě závodník série Nascar Greg Sacks. Cruise si přál odehrát všechny své kaskadérské scény sám, ale neumožnila mu to pojistná smlouva. V průběhu natáčení pak bylo zničeno celkem 35 aut. (HellFire)