poster

Bouřlivé dny

 • český

  Dny hromu

 • USA

  Days of Thunder

 • slovenský

  Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blondy.
  ***

  Na tento film jsem se podíval proto, že vypadalo zajímavě herecké obsazení (Tom Cruise, Nicole Kidman) a také proto jsem čekal závody NASCAR kterých jsem se naštěstí dočkal. Ve filmu se objevuje několik vtipných scén a poté nervozita a podrazy před závodem a při něm. Ve finále tedy film ničím nepřekvapil ale ani nezklamal, takže krásný průměr a 3*.(19.4.2011)

 • Itar
  ****

  Srdcovka, u které se budete bavit především díky Scottově výborné režii samotných závodů a hudbě Hanse Zimmera, jehož soundtrack patří k tomu nejlepšímo, co kdy složil. A že toho bylo! Mimochodem, v přímém srovnání s Top Gunem (který vychází z na chlup stejné šablony) rozhodně vítězí právě Days of Thunder.(25.8.2012)

 • B!shop
  ****

  Docela pohodovej film z doby, kdy Cruise jeste vypadal jak mladik a Scott netocil s rozklepanou kamerou. Pribehove se sice o nic extra nejedna, aspon ne nic, co by tu jeste nebylo, navic by film misty potreboval trochu sviznejsi tempo a misty pusobi lehce stereotypne, na druhou stranu, zavody jsou natoceny fakt perfektne a Cruisova postava neni looser, co se dostane na vrchol, ale uz od zacatku je videt, ze na to ma a stridave vyhrava a prohrava, coz je fajn zmena. Jinak Cruise to zahral moc dobre, ostatni jsou taky v pohode, akorat ta Nicole je tady vicemene zbytecna.(2.9.2008)

 • haWranka
  ***

  Tohle je naprosto průměrnej film ve svým žánru. Cruisovi i Kidman to sluší, ale to snad vždycky. Jestli máte rádi rychlý auta, přidejte si hvězdičku. Musím přiznat, že se na tohle ráda podívám, když mám nějakou práci a nemusím moc vnímat. Podívám se na svoje oblíbený scény, jako je závod na kolečkových křeslech, ale to je tak všechno. Neurazí, nenadchne...(7.11.2006)

 • blackrain
  ****

  Závody Nascar mě vždycky přitahovaly, takže bylo jen otázkou času, kdy si najdu cestu k tomuhle příběhu. Pár lidí z mého nejbližšího okolí, kteří film viděli, ho přirovnávají k Top Gunu a nazývají ho proto Top Gunem na kolech. Musím říct, že nejsou tak daleko od pravdy. Tenhle film má s Top Gunem hodně společného a taky z něho z velké části těží. Hans Zimmer odvedl skvělou práci. Píseň od Marie McKee Show Me Heaven miluju. Jeden čas jsem si ji pouštěla pořád dokola.(20.10.2011)

 • - City Chevrolet, jeden ze sponzorů Colea Tricklea (Tom Cruise), je doopravdy jeden z místních prodejců aut vlastněný Rickem Hendrickem, jenž připravoval auta pro tento film. (HellFire)

 • - Produkce filmu začala i přes fakt, že nebyl dokončen scénář. Často se stávalo, že scény byly tvořeny v den jejich natáčení. Jednou musel dokonce Tom Cruise číst scénář z papíru na předním skle svého auta, což vedlo k menší nehodě. (HellFire)

 • - Toma Cruisa zastoupil při kaskadérských kouscích v autě závodník série Nascar Greg Sacks. Cruise si přál odehrát všechny své kaskadérské scény sám, ale neumožnila mu to pojistná smlouva. V průběhu natáčení pak bylo zničeno celkem 35 aut. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace