Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Průměrný sportovní film o závodníkovi-začátečníkovi který se konečně dostane na závody větší než ty na traktoru přes pole a zjistí že už by se tedy mohl začít učit řídit. V půlce filmu se konečně naučí zatáčet a brzdit, a tak to v první zatáčce napere do zdi. (to aby ve zbytku stopáže mohl řešit svoje trauma). Flm je většinou docela nuda, ale Tony Scott dokázal alespoň závodům dát do vínku trochu adrenalinové zábavy a tak jedině tyto pasáže a postava Nicole Kidman vytahují film z naprostého průměru. 6/10(14.5.2007)

• NinadeL

Nestravitelná óda na ego Toma Cruise v podání jeho topgunovského režiséra, který ho tak rád stavěl do stále stejné role, která se té předchozí podobala jako vejce vejci. Hlavní hrdina je vzpurný rváč, kterému štěstí přeje a díky vztahu se sexy doktorkou Nicole Kidman (ta se ale poprvé objeví až ve 40. minutě (!)) pochopí sám sebe a objeví pravou hodnotu přátelství. Nechce se mi věřit, že další dva společné filmy Cruise a Kidman jsou o tolik lepší, když jejich párování staví na nulovém základu. Nekonečné záběry na závody, opakovaný kýč s červánky a v neposlední řadě otřesný dabing, to jsou Bouřlivé dny.(21.5.2010)

Na tento film jsem se podíval proto, že vypadalo zajímavě herecké obsazení (Tom Cruise, Nicole Kidman) a také proto jsem čekal závody NASCAR kterých jsem se naštěstí dočkal. Ve filmu se objevuje několik vtipných scén a poté nervozita a podrazy před závodem a při něm. Ve finále tedy film ničím nepřekvapil ale ani nezklamal, takže krásný průměr a 3*.(19.4.2011)

Ač nešlo o sérii IndyCar, zažíval jsem subjektivních 500 hodin Indianapolis.. Velká dráha s barevnými autíčky, staří dědci, co si s nimi povídají a infantilní egomaniaci za jejich volanty - v příběhu, jenž je čitelný jak výpad jednorukého boxera a který udrží pozornost jen zásluhou dobře zrežírovaných závodních sekvencí. Není bez zajímavosti, že po Top Gun a Days of Thunder mělo přijít zakončení trilogie o pilotech, co válcují strach a dámské klíny (Days of Top Garden Tractor). Údajně v něm měl sopliak Tommy obléct overal technických služeb a soutěžit o co nejkrásněji úpravu parku s jiným postupně se napravujícím egocentristou. Jaká smůla, že producentské NE všechno zhatilo..(18.10.2013)

Docela pohodovej film z doby, kdy Cruise jeste vypadal jak mladik a Scott netocil s rozklepanou kamerou. Pribehove se sice o nic extra nejedna, aspon ne nic, co by tu jeste nebylo, navic by film misty potreboval trochu sviznejsi tempo a misty pusobi lehce stereotypne, na druhou stranu, zavody jsou natoceny fakt perfektne a Cruisova postava neni looser, co se dostane na vrchol, ale uz od zacatku je videt, ze na to ma a stridave vyhrava a prohrava, coz je fajn zmena. Jinak Cruise to zahral moc dobre, ostatni jsou taky v pohode, akorat ta Nicole je tady vicemene zbytecna.(2.9.2008)

• - Většina aut byla ve skutečnosti značky Chevrolet. Aby vzhledem připomínaly závodní auta, byla speciálně upravena. Faktem bylo, že se při natáčení závodů často zničily. V jednom bodě byla polovina z 35 použitých aut v opravně. (HellFire)

• - Nápad na film sa zrodil, keď Tom Cruise spolu s Paulom Newmanom dostali možnosť vyskúšať si pretekárske vozidlá Ricka Hendricka, majiteľa jedného z najúspešnejších NASCAR tímov. Počas prvého kola Tom Cruise prekročil rýchlosť 280 km/h. (benyy)

• - Do role Claire Lewicky byla navržena Robin Wright, avšak natáčení se zúčastnit nemohla. (Monco)