Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (184)

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud máte rádi automobilové závody, Toma Cruise a Nicol Kidman, pak je to od vás asi za pět. Pokud jste "normální" divák je to lehký nadprůměr z prostředí automobilových závodů. Postava Toma Cruise přichází ze závodů nižší kategorie do první ligy - NASCAR. Přechod není bez problémů, ale jeho hvězda utěšeně stoupá až k očekávanému závodu sezóny. Film nepatří mezi špičku filmografie Tonyho Scotta, nicméně je to stále nadprůměr. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $82,670,733Tržby Celosvetovo $157,920,733║ Slušný priemer, ktorý splní svoj účel, pokiaľ aspoň trošku máte radi závodné trate a frajerov za volantmi. Hlavne Tom Cruise sa objaví v ďalšej jemu tipickej frajerskej postave a potom aby sa z neho človek neprejedol. /60%/ ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V podstatě stejný tým, co dělal Top Gun se vrhnul opět do práce a zůstal i podobný koncept. Jasně místo stíhaček tu jsou závodní auťáky, ale oboje zní sexy ne ? Jo a ještě holka se změnila, místo Kelly je Nicole, to asi aby Tomášek netrpěl v postýlce stereotypem. Ostatně co jsem četl, tak Tomík s Nikolkou během natáčení Bouřlivých dnů, prožívaly skutečně bouřlivé dny jen místo závodního okruhu to byl postelovej okruh. Radši se vrátím ke konceptu, máme tu hrdinu - frajírka, pak druhýho soka rovněž frajírka, chlapecká přátelství, dobrej fóreček s děvkou, Toynho typickej režisérskej barevně kýčovitej rukopis, pár kvalitních závoďáckých záběrů, slovní vatičku mezi nima a nenáročnou oddechovku jak prase. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Poprvé v životě mi NASCAR nepřišel jako nejtrapnější automobilové závody na světě, a to samo o sobě není špatný výsledek. Robert Duvall jako skoro geniální konstruktér a mechanik, který má svoje "děti" rád. Cruise je taky dobrý, ale kdo je lepší? Že by Nicole Kidman? A ona to je Nicole Kidman, jako obvykle:) Ale jen s tímhle by Days Of Thunder byl filmem na jedno zkouknutí, tak proč ty čtyři hvězdy? Kvůli soundtracku od Hanse Zimmera, který je naprosto famózní. A Show Me Heaven je taky skvělá věc - kvůli textu a kvůli procítěnému projevu Marii McKee jsem ochotný přežít i ten hrozivě osmdesátkový sound. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hrozně mi tenhle film připomínal Top Gun. Akorát tu ale stíhačky vystřídaly káry Nascar. Jinak to bylo přesně ve stejném duchu. Osmdesátková muzika, mladej frajírek Tom Cruise, starej co mu pomáhá bejt nejlepší a láska, bez které by se to v tehdejší době vůbec neobešlo. Celkově vzato příjemnej akčňák, kterej se Tony Scottovi opravdu povedl. Když bych ale mohl, vypustil bych tu romantickou část, která mě otravovala stejně, jako v Top Gunovi. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (19)

  • Nápad na film sa zrodil, keď Tom Cruise spolu s Paulom Newmanom dostali možnosť vyskúšať si pretekárske vozidlá Ricka Hendricka, majiteľa jedného z najúspešnejších NASCAR tímov. Počas prvého kola Tom Cruise prekročil rýchlosť 280 km/h. (benyy)
  • Během natáčení navázali Tom Cruise a Nicole Kidman milostný vztah, který později vedl k jejich manželství; to se ovšem před několika lety rozpadlo. (ceskyhonza)
  • Produkce filmu začala i přes fakt, že nebyl dokončen scénář. Často se stávalo, že scény byly tvořeny v den jejich natáčení. Jednou musel dokonce Tom Cruise číst scénář z papíru na předním skle svého auta, což vedlo k menší nehodě. (HellFire)

Související novinky

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Reklama

Reklama