Bouřlivé dny

Days of Thunder

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $82,670,733Tržby Celosvetovo $157,920,733║ Slušný priemer, ktorý splní svoj účel, pokiaľ aspoň trošku máte radi závodné trate a frajerov za volantmi. Hlavne Tom Cruise sa objaví v ďalšej jemu tipickej frajerskej postave a potom aby sa z neho človek neprejedol. /60%/(7.8.2005)

Závody Nascar mě vždycky přitahovaly, takže bylo jen otázkou času, kdy si najdu cestu k tomuhle příběhu. Pár lidí z mého nejbližšího okolí, kteří film viděli, ho přirovnávají k Top Gunu a nazývají ho proto Top Gunem na kolech. Musím říct, že nejsou tak daleko od pravdy. Tenhle film má s Top Gunem hodně společného a taky z něho z velké části těží. Hans Zimmer odvedl skvělou práci. Píseň od Marie McKee Show Me Heaven miluju. Jeden čas jsem si ji pouštěla pořád dokola.(20.10.2011)

Poprvé v životě mi NASCAR nepřišel jako nejtrapnější automobilové závody na světě, a to samo o sobě není špatný výsledek. Robert Duvall jako skoro geniální konstruktér a mechanik, který má svoje "děti" rád. Cruise je taky dobrý, ale kdo je lepší? Že by Nicole Kidman? A ona to je Nicole Kidman, jako obvykle:) Ale jen s tímhle by Days Of Thunder byl filmem na jedno zkouknutí, tak proč ty čtyři hvězdy? Kvůli soundtracku od Hanse Zimmera, který je naprosto famózní. A Show Me Heaven je taky skvělá věc - kvůli textu a kvůli procítěnému projevu Marii McKee jsem ochotný přežít i ten hrozivě osmdesátkový sound. 70%(31.1.2003)

NASCAR je prostě v americe populárnější než F1 a tak se není co divit, že je na tohle téma natočeno tolik filmů. Kidman i Cruise nastavují svoje vzájemné hraní na takovou úroveň, kterou vlastně do puntíky zopakují o dva roky později v romanťárně Navždy a daleko a po pravdě to není žádná sláva! Příjemný a světlý bod celého filmu je hudba od Hanse Zimmera. Pokud jste ale milovníci NASCAR, tak ale rozhodně zklamaní nebudete.(7.12.2014)

• Castrator

Bouřlivé dny, jeden z oblíbených filmů Q. Tarantina, se dle mého názoru příliš nepovedl, ale mohlo to být mnohem horší vzhledem k účasti mladého Toma Cruise, který hrál až do konce 90. let stejně a stejně špatně. Jde o typickou poloromantickou blbůstku, kterých se nejen v 80. letech natočilo nemálo, tedy hodně (například Top Gun), smíchanou s automobilovými závody, kvůli kterým jsem film kdysi dávno před cca 20 lety vyhledal a byl velmi zklamán, protože film pro fandy závodů není. Pár let poté jsem si dal opáčko a byl zklamán opět, dám třetí šanci a poté ohodnotím. Fanouškům závodů doporučuji podívat se na záznam nějakého závodu, užijí si ho více než tento film.(29.7.2016)

• Tom Cruise

• - Ve snímku se objevilo mnoho skutečných závodníků NASCAR, a to včetně Rustyho Wallace. (Monco)

• - Scéna, ve které přijde Tim (Randy Quaid) k Harrymu (Robert Duvall), který je v traktoru, byla natočena na farmě legendy závodů NASCAR Juniora Johnsona. (Monco)

• - Před závodem v Darlingtonu je zpovídán jeden z jezdců, Neil Bonnett, který těsně unikl smrti při vážné nehodě. Ta si pro něj přišla při tréninku v Daytoně roku 1994. (HellFire)