Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ****

  Svižně natočený temný thriller umožňující divákovi nahlédnout pod pokličku tajných amerických organizací. Dynamická kamera, skvěle vybrané lokace a hlavně neuvěřitelné moderní technologie, které jsou schopné ukrást obyčejnému člověku soukromí. Právě to je na filmu značně znepokojující, vše co je v něm totiž zobrazováno skutečně existuje, přestože je film fikcí používá reálné prvky. Vynikajícím hercům v netradičních rolích výrazně napomáhá scénář, který jim dává dostatečný prostor k tomu aby se mohli předvést ve vší parádě. Nesmíme ovšem zapomínat na hlavní osobu tohoto filmu, režiséra Tonyho Scotta, který ukázal co všechno v něm je. Jeho režii bych mohl označit za bezchybnou a Nepřítele státu za zatím jeho nejlepší počin, ba možná za jeden z nejlepších thrillerů. Čím jsem však byl zklamán je hudební doprovod Trevora Rabina (skvělá hudba u České spojky), který nijak nevystupuje z jeho běžného standardu, právě naopak, trochu kolísá, naštěstí se to ale nijak zásadně nepodepisuje na celkové kvalitě filmu, proto můžu hodnotit plným počtem, který si Nepřítel státu jasně zasluhuje.(5.3.2006)

 • Superpero
  *****

  Možná ne uplně na pět ale rozhodně mě to hodně vzalo. Navíc skvělé herecké obsazení v čele s excelentním Willem Smithem, který se své role obyč sympatického právníka co miluje svoji rodinu a svůj mixer zhostil excelentně, a Jonem Voightem. Velice mě potěšila rolička Jasona Lee protože ho mám fakt rád. Tony Scott se mi opravdu zamlouvá a je dobře že do Nepřítele státu nepropašoval v Holywoodu dost používaný patos. Na závěr musím vyzdvihnout atmosféru, která je opravdu hutná a ještě jednou herce.(17.7.2005)

 • tron
  ****

  "Máte niečo, čo chcú oni." Vynikajúca hi-tech akčná hračička skúseného Tonyho Scotta! Skvelé herecké obsadenie hlavných (Will Smith potvrdil, že jeho filmy zarábajú veľké peniaze aj bez pomoci mimozemšťanov a veterán Hackman ako ex-agent s ním vytvoril zručnú buddy dvojicu) i podporných úloh (taxikár Byrne, milenka Bonetová, zvrátený mafián Sizemore), drsná finálna prestrelka a vôbec, riadne ostré tempo - hoci miestami príliš hlučné a narýchlo zostrihané . TRI DNI KONDORA pre 21. storočie. Kino Považan 1999(1.11.2004)

 • flanker.27
  ***

  Typická Scottovka. Rychlej střih, filtry, všechno letí kupředu, člověk si ani nestačí pořádně uvědomit o co komu jde a hopla, je tu finále. Nepodezírám Tonyho Scotta z nějakého poselství, jak by se z námětu možná mohlo zdát, protože všechno to sledování, všudypřítomné kamery, čidla, odposlechy apod. jen rozšiřují filter rate za vteřinu. S lepším scénářem a jiným režisérským přístupem by se mi to asi líbilo víc.(10.4.2010)

 • genetique
  *****

  Skvelá zápletka, herecké obsadenie ako aj výkony. Voight ako ten zlý je super, Hackman skvelý ale od Willa Smitha by som takýto výkon po priemerných roliach typu 'Men In Black' a 'Independence Day' vôbec nečakal. Réžia detto, bratov Scottovcov môžem. Film ukazuje, kam až môže zájsť sila politickej moci, dosah technológií a že v súčasnosti si nikto nemôže byť istý svojim súkromím. Skvelo natočené, rýchle bez akýchkoľvek zbytočných naťahovačiek a tak reálne, že som týždeň po filme s nikým netelefonoval. Jeden z najlepšie premyslených filmov aké som kedy videl. 95%.(8.3.2006)

 • - Film hned několikrát odkazuje na snímek Rozhovor (1974), ve kterém si Gene Hackman zahrál velice podobnou roli a některé zdroje dokonce označují Nepřítele státu za nepřímé pokračování. (Sony1994)

 • - V scéne, keď sa Bob (Will Smith) skrýva v aute svojej opatrovateľky, ktorá ho vezie za synom, je pri pohľade zhora pri odbočovaní vidieť, že ulica je úplne prázdna. No v ďalšom zábere, keď auto vychádza zo zákruty, sú po oboch stranách chodníka zaparkované autá. (N0X.)

 • - Budova, která slouží jako zázemí Brilla je bývalá továrna na sodovku Dr. Pepper. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace