Špionážny thriller o tajných vládnych technológiách čo nestráca svoje čaro ani 10rokov od svojho vzniku. Na tento druh žánru si výnimočne drží po celý čas nastavené tempo a hlavne napätie, čo nás nenechá ani na chvíľu na pochybách, že sledujem bravúrne prevedené strhujúce dielko od majstra remesla ako je Tony Scott. Potom pod jeho vedením nám celá plejáda známych hercov na čele s Willom Smithom, len potvrdzuje so svojim hereckým prejavom prešpikovanosť scenára a ich úlohy sa preto stávajú konzistenčné, vystužujúce zbesilý dej. "Strhujúca jazda čo ani na moment neskĺzne do zbytočných premrštených prestreliek či suchých dialógov!" Silnými opornými špecifikami sa popri réžii stávajú, hlavne hudba od Trevora Rabina/Herry Gregson-Williamsa a vizuálne prevedenie len výborne ruka v ruke dopĺňajú bez tak už gradujúci dej do poslednej minúty. ║Rozpočet $90miliónovTržby USA $111,549,836Tržby Celosvetovo $250,649,836║ po slabšom rozbehu v USA, keď cez premiéru sa tržba vyšplhala "len" na 20milionov, sa z filmu postupne vďaka pomalému klesaniu v rebríčku Box Office stal nakoniec jeden z najväčších hitov roka 1998 či už v USA alebo Celosvetovo __/videl v kine: 95%/(9.7.2005)

Tony Scott v nejlepsi forme, tenhle film se muze zaradit mezi jeho vrcholy, jako jsou Posledni skaut a Pravdiva romance. Tony natocil inteligentni akcni thriller, kterej nesazi jen na honicky a prestrelky, ale ma slusnej, i kdyz ne nejak zvlast originalni, pribeh a hlavne je celej cool natocenej se slusnou hudbou. Prakticky behem prvnich 15 minut zacne honicka, ktera skonci az za hodinu a pul. Poslednich 30 minut je sice pomalejsich, ale je tu pekna pointa. Navic tu neni Will Smith za frajirka, ale vetsinu casu je pekelne nasranej a vubec netusi co se deje, fakt jeden z jeho nej vykonu. A kdyz se k tomu prida perfektni Jon Voight a Gene Hackman, tak si prakticky nemam na co stezovat, ale precejen to nebude na maximalni hodnoceni, i kdyz o chlup.(14.1.2007)

Tak zbytečně komplikovanou zápletku, kde se řekne deset slov i když vystačí tři jsem ještě neviděl. Na druhou stranu právě to nás udržuje v napětí a to je hlavní devizou i dnes moderně střihnutého thrilleru. Will Smith dokázal, že rozehrát štvance dokáže bez pochybností a obsazení vedlejší postavil do role statistů. Nepředvídatelnost na každém kroku, dvě hodiny bez přestávky, chytrá pointa a vyzrálý scénář který byl uchopen tou pravou partičkou lidí. Chybí vám zde něco?(20.9.2005)

Dnes prý už je technika mnohem dál a kvůli utajení nemohla být zobrazena - tak to potom tedy zapomeňte na soukromí. Výborně udělaný thriller, který se mi ovšem začal více líbit, až když se objevil Hackman, což je docela po dlouhé době. Zatímco jeho můžu, tak Smithe nemusím. A navíc Hackmanova postava je tu skvělá.(27.7.2003)

Celkem slušný hi-tech thriller, na němž mi ale nejvíce vadila hlavní postava. Obecně nemám Willa Smithe jako herce rád, navíc tady mě štvalo, že se výborný právník, který úspěšně utíká před vycvičenými agenty, v některých chvílích (když se to scenáristovi hodí) chová a mluví jako nedouk, který nevychodil ani základní školu. Nejenom proto mi film přišel příliš povrchní a bez potřebné hloubky, kterou by skutečný inteligentní thriller přímo vyžadoval, tudíž silnější tři hvězdy budou pro tuhle nenáročnou a líbivou akční záležitost bohatě stačit.(13.2.2009)

• - Fotka Gene Hackmana zamlada pochází z filmu Rozhovor (1974). (don corleone)

• - Hlavní roli měl hrát Tom Cruise, ale byl zaneprázdněn filmem Eyes Wide Shut (1999). (Kulmon)

• - V scéne, keď sa Bob (Will Smith) skrýva v aute svojej opatrovateľky, ktorá ho vezie za synom, je pri pohľade zhora pri odbočovaní vidieť, že ulica je úplne prázdna. No v ďalšom zábere, keď auto vychádza zo zákruty, sú po oboch stranách chodníka zaparkované autá. (N0X.)